Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez nagy kérés? Mi erről a...

Ez nagy kérés? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Koleszos vagyok és az egyik szobatársammal nagy barátnők lettünk. Ő jövőre már nem lesz koleszos és nem is egy suliba fogunk járni.

Mivel én a nyaram nagyrészét mamánál töltöm ezért úgy gondoltam őt is elviszem oda mert szerintem ott jobban érezné magát mint itt nálunk. Ott nagy kert, falu, nyugalom. Itt cigánytelep, garzon, anyám veszekedései. Mivel mi is 150 km-re lakunk mamáéktól (barátnőm még messzebb) igy nem érdemes 1-2 napra lemenni ezért 1 hétre gondoltam. Fizetném neki a buszjegyeket, ha elmegyünk fagyizni stb. 90%-ossal járok igy olcsón kijön az út. Úgy gondoltam hogy mindketten felmennénk a "koli városba" 1,5 óra mindkettőnknek, onnan mamáékhoz.

Mamának megemlítettem hogy elvinném oda barátnőmet. Azt mondta nyugodtan. Csak nem mondtam neki hogy 1 hét lenne. Nagy feladat lenne 1 hétig 2 kamaszlányra vigyázni? Engem mama nevelt szóval velem nem lenne baj. Ismer nagyon, jobban mint anya. Barátnőm 15, én 16.

Megbeszélem még mamával de kiváncsi vagyok mások véleményére.


2017. jún. 25. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha normálisan viselkedtek,vidd nyugodtan.Segítsetek azért mosogatni,vagy takarítani mamádnál.Meg vigyél valami kaját is.
2017. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy hét azért kicsit sok. Nem csak a vigyázás, de Pl az élelmiszer költség is. Ezt hogy akarod megoldani? Mindenképp először a mamaddal kell beszelned
2017. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Normális kamaszlányokra már nem kell úgy "vigyázni". A költségeket viszont beszéljétek meg. Én amúgy simán megengedném a lányomnak, hogy hozza a barátnőjét. Nekünk még a kaja sem lenne gond, ahol 4-en esznek, jut egy 5.-nek is.
2017. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Itt nagyszulorol van szó, utolsó, aki esélyes, hogy nyugdíjas és mivel paparol szó sem esett, talán még egyedülálló is. Na ott azért számít, hogy 2 vagy 3 ember eszik, plane fejlődésben lévő kamasz...
2017. jún. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat

Ma este évzáró után felhivom mamát. Tatával 2en lakmak, ja meg az állatok :) Ha anyagilag számolunk kb. olyan mintha anya jönne, de ő sokat dolgozik szóval nem tud jönni. Mamánál a kertbe megterem minden, tojást húst háztól veszi, péktermékeket a cukorbetegség miatt rendeli házhoz.

2017. jún. 26. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!


Az anyad nyilván a mama lánya. Őt etetni más, mint egy idegent.... Ne kalkulált eleve úgy, hogy igent mond. Esetleg egy "természetesen segítünk majd a ház körül és bevasarolunk " sokat segithet

2017. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki hogy ha kell főzünk,takaritunk, segitünk. Mama azt mondta milyen dolog már ha a gyerek csinálja a házimunkát.
2017. jún. 26. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

De édes vagy! Nekem a legszebb emlékeim azok, amikor a barátnőmnél nyaraltam vagy ő nálunk. :)


Nekünk egyáltalán nem volt teher semmilyen szempontból.


Természetesen segítsetek mamának a házimunkában, ez alap. Plusz egy lány nem fog olyan sokat enni, főleg ilyen melegben, hogy az ne férjen bele a keretbe.

2017. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagymamád nem vegzett ennyi idősen házimunkát?
2017. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De igen. Azért hagyta ott a sulit hogy otthon segitsen.
2017. jún. 27. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!