Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam lassan 12éves lesz...

A fiam lassan 12éves lesz felvilágositsam a szexről a lányokról nemiszervekről ha igen mit mondjak neki ezekről?

Figyelt kérdés

2017. szept. 13. 16:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az iskolában nem volt felvilágosítóóra vagy természet órán sem tanulták (nálunk mondjuk hatodikban volt egy kis rész ebből, a többit nyolcadikban tanulják a gyerekek, de mindig csak a biológiai részt), de az lehetetlen, hogy a fiad 12 évesen ne tudjon semmit. Lehet, hogy nem tud mindent, de szerintem többet tud, mint gondolnád. Pontosan nem emlékszem, de nekünk már másodikban volt fogalmunk a dologról, nyilván nem olyan részletesen, de kb 12 éves koromtól kezdve nekem nem nagyon lehet újat mondani. 14 éves voltam, amikor anyám elővett 1-2 felvilágosítókönyvet és beszélgetni akart velem. De szerintem ez késői. Jó a kapcsolatom anyámmal, tényleg sokat beszélünk és mindent elmondok neki, nagyon szeretem, de ez a beszélgetés (már amennyit beszélgettünk), nekem is kínos volt és hiába pont az ilyenkor a lényeg, hogy beszéljünk a dolgokról, én egyszerűen nem tudok az anyám előtt olyanokról beszélni, hogy hogyan kell szexelni stb. De még azt sem mertem megmondani neki, hogy ki tetszik, aztán ez végül kiderült, de részleteket nem mondok el neki, például, hogy konkrétan mióta vagyok szerelmes abba a fiúba, milyen gyakran gondolok rá, milyen jó lenne ha vele lennék meg ilyenek.

Anya is elmondta, hogyha kérdésem van, fordulhatok hozzá, de nem hiszem hogy mernék.

Szerintem te is mondd a fiadnak, hogyha kérdése van forduljon hozzád (gondolom te vagy az anyukája. Apjával ha olyan a kapcsolata és az apuka is így áll hozzá, tőle is kérdezhet, hiszen ő mégiscsak férfi). Megkérdezheted mit tud. És higgy neki. Nekem anyám nem akarta elhinni, hogy mindent tudok. Meg mondd el neki az alap dolgokat (amit valószínűleg már tud), hogy mi a szex, mire kell figyelni, védekezés, a lelki oldala, magömlés. Beszélj neki a lányokról is, hogy a lányoknál máshogy működik, mint a fiúknál, nekik egy első alkalom lehet fájdalmasabb is a szüzesség elvesztése miatt, nekik több "ráhangolódás kell". Azért a menstruációról is mesélj neki, ha nem is részletesen, csak annyit, hogy a lányoknak ez van havonta, ilyenkor véreznek (bár ezt biztos tudja), esetleg fájhat nekik a hasuk vagy egyéb tünetek jelentkezhetnek, és hogy ez egy természetes dolog. Azért, ha fiú is, tudja mi az a betét meg tampon és mire használják a nők.

2017. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
98%
A lányom hatodikos (ő is 12), és náluk tavaly,illetve idén is tartanak majd felvilágosító órát. Ezen kívül természetismeret tantárgyból lesz szó ezekről a témákról. Lehet,hogy a fiadnál is hamarosan lesz majd a suliban.
2017. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Szerinted egy 12 éves nem tudja miről van szó? Nyilván nem fogja elmondani, mi mindenről tud, mert ilyen korban "ciki" erről beszélni. Én már elsőben hallottam erről az osztálytársaimtól, de anyuék nagyon konzervatívak, nyilván nem dörgölten az orruk alá.
2017. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!