Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Köteles vagyok bejelenteni az...

Köteles vagyok bejelenteni az osztályfőnökömnek a hiányzásom okát, ha van érvényes orvosi igazolásom? És megteheti, hogy nem fogadja el az igazolást?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 00:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha ott az orvosi igazolás akkor azon rajta van, hogy miért hiányoztál ennyi. Megkérdezheti, de akkor válaszold azt ami a papíron van. Elviekben nem teheti meg, hogy nem fogadja el. Persze van néhány tanár aki így akar fegyelmezni, de hivatalosan nem írhatja be igazolatlannak.
2010. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
8 napon túl a tanár nem köteles elfogadni az orvosi igazolást.
2010. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem 8 napon túl adtam oda az igazolást, és nem is betegség miatt hiányoztam, de igazolást tudtam szerezni. Neki miért nem mindegy miért hiányzok? Sőt, előre be kell jelenteni, hogy pl.: Ma nem megyek iskolába, mert fája hasam/lázas vagyok stb.. és smsben megírni. Erre már tényleg nem kötelezhet.
2010. máj. 27. 22:21
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Technikusi osztály főnököm (13-14. osztály) kérte hogy ha nem megyünk be mert vmi bajunk van legalább dobjunk rá egy smst hogy mi a helyezet.

Ez olyan nagy probléma???


Előző voltam

2010. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha tudja, hogy nem voltál beteg és az orvosi papír, amit az orra alá dugsz hamis, akkor igen is joga van megkérdezni, hol a fenében voltál??... mert ha bajod van, vagy bajba kerültél, a szülő kit vesz először elő? A tanárt, aki nem vette ezt észre! Miért nem lehet őszintén megmondani, mi a franc van? Ha az orvosi igazolás csak egy alibi papír, akkor igen, megteheti, hogy nem fogadja el, és ebben az esetben igen, köteles vagy bejelenteni neki, hogy miért hiányoztál! L27
2010. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogyha az orvost lebuktatja a tanárod a "szerzett" igazolásoddal akkor eltiltják a praxisától...


Ha meg hamis az igazolás akkor még nagyobb bajban vagy.


Nem kell lógni.

2010. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Eddig mindig írtam neki smst, de múltkor elfelejtettem, erre osztályfőnöki órán 10 percig én voltam a téma. Engem ilyennel ne zaklasson, nem kötelezhet rá.


Az igazolás nem hamis, az ellenőrzőmben volt, nem is külön kis papírkán, és azért azzal igazoltam, mert nem volt már szülői napom (abból csak 3 nap van) így nem tudtam máshogy igazolni a hiányzásomat, amiről édesanyám is tudott, tehát nem lógtam.

2010. máj. 28. 20:30
 8/21 anonim ***** válasza:
5%

Az orvos nem írhat igazolást az ellenőrződbe...

Arra megvan a hivatalos formanyomtatvány.


Ha nem olyan volt örülj neki, hogy a tanárod elfogadta.

2010. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekünk CSAK AZ ELLENŐRZŐBEN fogadják el, a kis papírt (formanyomtatványt) nem, mert hogy az hamisítható. És különben is, az ellenőrzőben nem véletlenül van az orvosi igazolásoknak külön pár oldal. /Nem kéne mindenbe belekötni./
2010. máj. 29. 12:12
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
A tanárnak bármilyen igazolást joga van nem elfogadni. Ettől még bunkó, ha nem fogadja el, de joga van (hivatalosan a tanár igazolja a hiányzást az orvosi, szülői stb. papír alapján).
2010. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!