Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben is érvényes az...

Ilyen esetben is érvényes az orvosi titoktartás, ugye?

Figyelt kérdés

Ma voltam a nőgyógyásznál, számításai szerint 8+2 hetes terhes vagyok. Megkaptam a szükséges papírokat, és mondta, hogy keressem fel a védőnőt és a háziorvosomat.

Na itt a probléma. Háziorvosunk "sajnos" jó viszonyban van a családommal is, némelyik viszonylag közeli rokonommal kifejezetten baráti a viszonya, még az is elmondja nekik, ha egy szimpla nátha miatt megyek el hozzá. Mindig visszahallom...

Férjemmel úgy döntöttük, hogy a terhességem 12. hetéig nem mondjuk el senkinek sem a "mi kis titkunkat", de eddigi tapasztalataim alapján a háziorvosunk rögtön elmondaná ezt is!

Tudom, hogy van egy olyan lehetőség, hogy átmegyek másik orvoshoz, de azért ezt nem szeretném, alapvetően elégedett vagyok vele.


Mit tegyek? Szimplán kérjem meg, hogy ne mondja már el a rokonaimnak, vagy rögtön hozakodjak elő az orvosi titoktartás dologgal??? Az olyan "fenyegető fellépés" lenne nem?

Amúgy babonából akarunk várni a 12. hétig.


2011. aug. 2. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem köti az orvost a titoktartás,főleg, ha megkéritek, hogy ne szóljon a családnak. Bár én nem orvos vagyok, hanem ügyvéd, de minket is köt a titoktartás, így ha bármilyen ismerős jön hozzám a jogi bajával, én még a férjemnek sem mondom el...Szerintem így korrekt... De azért a biztonság kedvéért kérd meg, és hangsúlyozd, hogy a 12. hétig nem szeretnétek, ha a család tudná..
2011. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes, de nem törvényszerű, hogy a dokid örömében hátbaveregeti a haverját, hogy "Na Pistám, hát gratulálok, Te is nagypapa leszel".. :)) És nem feltétlen rosszindulatból, sőt! Úgyhogy kérd meg kedvesen, hogy titok, és a 12. héten szeretnétek csak elmondani a családnak.
2011. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!
2011. aug. 2. 16:52
 4/15 A kérdező kommentje:

16:52-es, ez aranyos volt :D


Azt tudom, hogy nem rosszindulatból mondaná el :) Csak már a lehetőség is aggaszt.


Remélem, ha szépen kérem, akkor veszi a lapot és a szájára ül :D

2011. aug. 2. 16:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, mondtam neki, hogy ez titok, és szeretném, ha az is maradna. Próbáltam olyan vicces és kedves lenni. Bevált
2011. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha ennyire "aggódsz",vagy inkább nme szeretnéd, hogy tényleg elmondja, akkor csak a 12. hét után menj hozzá! :) Az a tuti:)


A vérvételi beutalód úgyis a nődoki adja, az meg hogy EKG*t 1 héttel később csinál az nme baj!Gondolom Ő csinálja majd a belgyógyászati vizsgálatodat, de ha nem belgyógyász akkor meg nagyon nagyon ráérsz hozzá elmenni!

2011. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Huhh, akkor nagyon-nagyon ráérek, mert ő amúgy sebész, szóval nem belgyógyász.
2011. aug. 2. 18:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Én háziorvost csak akkor láttam, amikor táppénzre akartam menni. Az meg nem a terhesség elején volt. Nőgyógyász és védőnő volt, aki foglalkozott velem.
2011. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja persze, volt belgyógyász meg laborvizsgálat meg fogorvos, de háziorvos nem
2011. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én csak 12. hét után jártam a háziorvosomnál, addig csak a nőgyógyász és a védőnő látott
2011. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!