Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti eldönthetitek mikor mentek...

Ti eldönthetitek mikor mentek suliba, vagy beküldenek betegen? Szülői napokat ki engedik venni?

Figyelt kérdés

Apa a megszállotja ennek, szószerint félholtan is bezavar. Vagy bevisz kocsival, hogy nehogy orvoshoz menjek helyette.

A szülői napok, nahát azok az ördög művei. Kirúgnak szerinte, ha kiveszed.


2017. szept. 30. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Anyám még akkor is "odaadta" a szülői napokat, ha semmi bajom sem volt, csak ne szimuláljak:D - amúgy szinte kitűnő voltam, szóval nem jelentett gondot a pár nap hiányzás + nem is vettem félvállról a sulit, csak néha nagyon elegem lett mindenből
2017. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Egy kis orrfolyás miatt nem fogom otthon a gyereket, de ha nyilvánvalóan beteg, akkor igen.

Én szülőként tudok ettől agyfaxt kapni, amikor végigfertőz mindenkit a másik gyerek, mert ha foshik, hány, a belét kiköpi, akkor se maradhat otthon. Aztán én szívok, mikor nekem hazahozza, végigfertőzi a tesókat, és két hétig betegek, felváltva.

Iskolai szabályzat van? Hivatkozz arra. Mond nyugodtan, hogy a tanár hazaküldött, a tanártól meg kéretszkedj el a suliorvoshoz, vagy a sajátodhoz.


Az senkinek se jó, ha mindent lábon hordasz ki.

Mindig úgy voltam vele, hogy inkább legyen otthon három napot, mint hogy a végén szövődménye legyen, és három hetet.

2017. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos fiam osztályában is van akit hányás hasmenéssel is hozta az anyja mert nem hiányozhat. 3. osztályos volt

A legszebb mikor bárányhimlős volt, az anyja szerint csak kiütés volt. Azóta a gyermekvédelmiseket rájuk küldték

2017. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Láz, hasmenés, hányás esetén kivenném a gyereket, náthával akármennyire is férfinátha, és tragédiának éli meg, mennie kell.


Viszont felháborító, hogy a gyerekem a szülői napokat akarja beosztani. Azokat én kapom és én felügyelem, majd, ha jónak látom, igazolok neki.


Ha ezt felhozná, csakazértis beküldeném.


Minden szülő tisztában van a 3 napjával, nem szorulnak arra, hogy a tini figyelmeztesse őket a létezésükre. Mi be tudjuk osztani helyesen, azért vagyunk felnőttek.

2017. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez érdekes, nálunk éppen én voltam az, aki betegen is bement iskolába, hiába mondták szüleim, hogy inkább hazamenjek (kollégista voltam).


Bár ha sok olyat hallottam volna, mint ahogy az utolsó mondja, hogy "én vagyok a felnőtt, te meg a hülye tini" akkor lehet hogy egészségesen is csakazértis lógtam volna.

2017. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"náthával akármennyire is férfinátha...mennie kell" - kicsit OFF, de engem most 2 hétre döntött le a lábamról egy ilyen "férfinátha" (még vicceltem is vele)

Bár rugalmas a munkaidőm, de néhány órára olykor be kellett mennem, de szóltam mindenkinek, hogy beteg vagyok, és többen el is húzódtak - egyáltalán nem vettem zokon, én sem akartam mindenkit végigfertőzni.

Egy suliban ezt nem lehet megtenni, és akkor tényleg körbejárnak a vírusok akár több 100 családban.

Ha a szülőkben nincs annyi felelősségérzet, hogy a fertőző gyereket ne küldjék közösségbe, én a tanárok feladatává tenném, hogy megtegyék: aki beteg, azt vigyék/küldjék az iskolaorvoshoz / háziorvoshoz, aztán küldjék haza vagy telefonáljanak a szülőnek, hogy jöjjön csak el érte szépen, és vigye haza! (értem, hogy a munkaadók nem szeretik, ha beteg a gyerek, de ez nem kívánságműsor)

Arról nem is szólva, hogy a beteg gyerek is lassabban gyógyul, és ha rosszul van, úgysem tud megfelelően odafigyelni az órán + szövődmény is könnyen kialakulhat.

2017. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én olyanról beszélek például, hogy érettségi szünetben például van, hogy délutánra megyünk és estig vagyunk és már nincs busz. Vagy volt, hogy lekéstem a buszt, esetleg rosszul vagyok és itthon akarok maradni, mert például péntek van. Tesóm ballagása stb. Volt, hogy nyelvvizsga előtti nap sem engedte "kivenni", mert mi van, ha megtudják. Olyan is volt, hogy Németországba mentek és péntek volt, 3 db óránk volt, de nem engedte, hogy velük menjek. Pedig anyával meg is beszéltem előtte.

Szóval olyan szépen beosztja, hogy eddig soha nem használtunk fel belőle a tizenév év suli alatt. Vagyis egyszer mikor 39 fokos lázam volt, de nem engedtek el dokihoz, mert akkor kiír egész hétre.

Ha beteg vagyok se engedi meg, hogy maradjak... Megy a nem akarsz iskolába menni szöveg.

2017. szept. 30. 12:39
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Az én szüleim empatikusak voltak, elvittek vagy elküldtek orvoshoz.


Apád egy igazi türhő!

Az egészséged a legfontosabb és az, hogy tudj lábadozni amikor beteg vagy.


Én sem engedem iskolába a lánykm ha hány, hőemelkedés vagy köhögés

2017. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Jajj de nem állhatom azokat, akik elzavarják a beteg gyereket iskolába, had fertőzze le a többit is...

Én sose csináltam különösebben ilyenekből ügyet. Lányaim jól tanultak, mindig kitűnőek voltak, szóval ha egyszer-egyszer azzal jött oda az egyik, hogy nincs kedve menni, akkor nem ment aznap és kész. Ha valaki néha otthon marad lazítani egy napot, amit úgyis be kell pótolnia, az még igen távol áll az iskola kerüléstől. Ha meg betegek voltak akkor meg nem is volt kérdés, hogy maradnak.

2017. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nem is 3 napot igazolhat a szülő, hanem 6-ot, és mi osztjuk be, ha nagyon fáradtak vagyunk reggel vagy van egy egynapos hasmenéses nyavalyánk, akkor délelőtt felhívjuk az osztályfőnököt hogy ez bizony szülői nap lesz, és el van intézve.
2017. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!