Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedi a 15 éves...

Miért nem engedi a 15 éves lányom, hogy bekövessem az instagramm nevű alkalmazáson?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Vagy azért, mert olyan képeket rak ki, aminek te nem örülnél (mert lehet, hogy "csak" 15, de 12-13 évesektől is láttam már ott olyan képeket, hogy... huh), vagy mert akkor látnád, hogy pár fiú lehet kommenteli neki, hogy "csini vagy", meg "de jól nézel ki itt is", meg ilyen, dicsérő kommentek, és lehet tart attól, hogy utána majd kérdezgeted, hogy "na, és azzal a fiúval van valami, vagy csak haverod, barátod?".

Vagy esetleg attól tart, hogy majd te kommentelsz valamit pár képe alá, ami neki 'ciki'.


Ugyan én 25 vagyok, de én sem engedtem anyukámnak, hogy pl facebookon kövessen, mert nem akarom, hogy az ottani 'tevékenységeimet' lássa (semmi rosszat nem csinálok, de nagyon kíváncsi, folyton kérdezgetne mindenről, meg faggatna, ami nekem nagyon nincs már ilyen korban ínyemre)

2017. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem akarja, hogy lásd, amit felrak, lájkol, kommentel, satöbbi. Egy kis "privát netes szféra" kell neki, amit nem lát a családja. Na meg persze vannak olyan szülők, akik odaírják az "én vagyok a menő gyerek" képek alá, hogy "jaaaj Pistike, milyen szép nagyfiú vagy".

Egyébként ha a szüleim fent lennének Instán, én sem akarnám, hogy bekövessenek.

2017. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Vagy azért, mert olyan képeket tesz ki, amit nem szeretné, hogy lásd. Anyukám egyszer látta az egyik osztálytársam profilképét facebookon, rögtön el is mondta nekem, hogy milyen durva, ő ezt biztos nem engedné, hogy kirakjam és leszedetné velem. Pedig az Instagramján sokkal durvább fotók vannak.

Vagy azért, mert szeretne egy kis privát szférát és nem szeretné, hogy még ott is lásd minden mozdulatát. Amikor felmentem a Facebookra, anyám kb napi szinten nézegette, hogy kik az ismerőseim, mi látszódik ha rámegy az oldalamra, kik lájkolták a képeim stb. Aztán ha valakit nem ismert, odajött hozzám, hogy ki ez, aki lájkolta a képemet, ki jelölt be meg ilyenek. Most már nem érdekli, de engem akkor is idegesített.

Azt mondják, a fiatalok azért térnek át az Instagramra, mert a Facebookról “elűzik” őket a szülők az ilyenekkel. Esetleg ha tényleg ilyeneket kommentelnek, hogy “drága kisfiam, de szép vagy” meg hasonlók, az ciki lehet a gyereknek.

Én másfél éve vagyok fent az Instagramon, anyámnak nem mondtam, hogy beregisztráltam, amikor megtudta, azon akadt ki, hogy miért nem szóltam neki. Szokta emlegetni, hogy ő is csinál egy fiókot. Én ugyan még nem raktam ki egy képet sem a profilképemen kívül, privát a fiókom és csak a nevem van kiírva, de nem szeretném, hogy anyám bekövessen. Mert akkor nézegetné, hogy kiket követek, kik követnek engem, miket lájkoltam és folyamatosan jönnének a kérdések.

2017. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Ebben a korban van az, hogy anyuval-apuval jóban lenni ciki. Ha a követői meglátják, hogy anyuci vagy vmi 40es nő beköveti, akkor hú, de gáz vagy, hogy nem korodbeliek vagy cukipasik követnek be, hanem anya.

Meg vannak dolgok, amiket nem akar veled megosztani. Gondolom, tart attól, hogy korlátozni akarnád, ha látnál pár kommentet (pl. amikor 25 éves pasik írnak neki, hogy szexi vagy, az pár 15 évesnek a legnagyobb bók, anyuka meg nyilván el akarná távolítani, hogy mit akar ez a pedóhatáreset csávó a lányomtól, ugye nem fognak összejönni stb.)...

2017. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert fiúknak akarja mutogatni a kis fenekét, nem az anyukájának.
2017. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem azért, mert az ilyen korban cikinek számít az, ha anya látja, mit raksz ki. De biztos nem azért, mert olyanokat rak ki, amiket nem kéne. Igazából nem legjobb barát az, aki ha meglát az anyukáddal, rögtön kiröhög, és ezzel piszkál. De sokaknak ez nem esik le rögtön. Én 12 vagyok, és a részemről az egyáltalán nem ciki, hogy anya megpuszil. Örülök, hogy van egy gondoskodó anyukám, aki tudom, hogy nagyon-nagyon szeret, és hogy mindig ott lesz mellettem, ha baj van. Szerintem ez a legjobb dolog a világon!
2017. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyet értek az előttem szolókkal, én se szívesen engedném egyik ősömek se, hogy bekövessen, de nem azért, mert hogy olyan képek vannak rólam kint, hogy például kint van mindenem, csak szimplán szeretném, ga lenne egy hely, ahol nem látnak mindent.

18/L

2017. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Aki lepontozta az előző válaszomat annak nem sok fogalma van a 15 éves lányokról.
2017. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!