Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szoktassam le a 17...

Hogyan szoktassam le a 17 éves fiamat az állandó káromkodásról, csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Ha valamin felidegeskedik, kb minden második szava káromkodás. Olyan választékosan tud már káromkodni, néha már elgondolkodom hogy honnan jön ez neki.

2017. dec. 13. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzek már elkéstél.
2017. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Igazából csak a te véleményedet tudod elmondani, és megtílthatod, hogy a te ottlétedkor igy beszéljen.


Elmondhatod, neki, hogy a káromkodás a magyar nyelv része, és normális ha inteligensen tud valaki káromkodni. De mennyire alja már az ha valakinek minden második szava káromkodás, hogy ez azt tükrözi, hogy sötét az az ember...

Ès megmondhatod, hogy te elötted ne káromkodjon, mert te ezt nem szereted. Kérdezd meg töle, mit szolna ha az anya meg az apja is így szolna mindig hozzá...

2017. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktatni meg tiltani biztosan nem tudod. De megkérheted, vegye figyelembe az érzékenységedet, illetve egyetlen egyszer elmagyarázhatod neki, bizonyos körökben elfogadhatatlan ez a stílus, ezért veszélyes, ha rászokik. Mondd el neki, hogy téged a trágárság nagyon zavar, és legyen szíves a jelenlétedben ne beszéljen így. Ha egyébként jóban vagytok, a kedvedért lehet, hogy megpróbálja moderálni magát.

Azt is megteheted, hogy félbehagyod vele a beszélgetést, röviden emlékeztetve a problémádra. Ha nem veled beszélt, csak magában illetve hangosan szitkozódik, megkérheted, hogy ezt a szobájában tegye. Vannak dolgok, amiket nem csinálunk mások előtt, a ti családotokban a trágár beszéd is ide tartozik.

2017. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi idősen már sehogy. Azt kötheted ki, hogy téged társaságban ne égessen, különben repül a saller.
2017. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Le tud szokni, ha ő is akar.

Én például olyan voltam, hogy fél percenként beböktem egy bä+et/retkesk-t vagy hasonlót. Aztán pár osztálytársam(barátnőim és egy fiú(aki nem mellesleg bejön), szóltak, hogy ez már túl sok.


Most csak indokolt esetben mondok valami csúnyát, meg, ha valaki nagyon felhúzza az agyamat(ritkán, mert nagyon nyugodt vagyok, nehezen jövök dühbe) és már nem is kell annyira erőltetni, hogy ne káromkodjak, mert megszoktam.


Mindehhez kb 2 hónap kellett.

15/L

2017. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudsz neki mondani, hogy az már sok, ha valaki ennyit káromkodik. Nekem nagypapám ilyen. Nincs bajom a káromkodással, néha jó stresszlevezető és ha valaki ideges, akkor nem baj, ha kicsúszik egy csúnya szó a száján, de ha már valakinek minden mondatában van egy ilyen szó...

Leszoktatni szerintem nem tudod.

2017. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy szólsz neki,ìgy normális lány nem fog szóba állni vele csak a kocsmatöltelék ribik.Hátha hat rá!
2017. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dühösen sok ember káromkodik indulatból, így vezetik le, a baj akkor van ha a mindennapos beszédben is használja.
2017. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!