Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Unokámnak a vérképében 16 a...

Mátyás Zsuzsanna kérdése:

Unokámnak a vérképében 16 a feherversejt szam a vas 3 a crp8 . szeretnem kerdezni rossz ez a verkep?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 04:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden labor más határértékekkel dolgozik. Ahhoz, hogy erre válaszolni tudjunk, írd ide a határértékeket is a leletről.

És az unokád korát is.

2018. jan. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs mellette csillag, akkor jó az érték. De szerintem inkább a dokival kellene erről beszélni.
2018. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fehérvérsejtszám és a crp érték emelkedett, ami pl. valamilyen gyulladásos folyamatot sejtet a szervezetben. A fehérvérsejt normál értéke 4-10ezer, a crp talán 0 és 4 között, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Abban igen, hogy a 8 az már kicsit több, mint kéne.

A vas így önmagában nem sokat mond, jó lenne mellé a vaskötő kapacitást is tudni.

2018. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb érték. Valamilyen fertőzés-gyulladás zajlik a szervezetében, amit ha kikezelnek, akkor minden visszaáll majd a normál értékre. Nem beteg esetleg? Légúti, húgyúti betegsége nincs? Ha igen, akkor amiatt nem jó a vérképe, de ez rendeződni fog, ha meggyógyul.
2018. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ismerem az értékeket, a fvs enyhén emelkedett, nincs megfázva? A vas nagyon kevés, hemoglobin rendben van? A crp belefér, talán 3 a felső határ de ha valóban van gyulladás a szervezetben, nem 8-ig fog emelkedni. A fiamnak vírusos hasmenés mellett 21 volt és főorvos legyintett rá, hogy ez alacsony, vírus. Nekem vesemedence gyulladás mellett 2000 volt.
2018. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket .Kicsit megnyugodtam lepek tovabb.
2018. jan. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!