Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, van itt olyan,...

Kamaszok, van itt olyan, akinek gerincferdülése van? Mikor derült ki, hogy lett kezelve, hogy alakult?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 02:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2015-ben voltam ortopédián,ekkor még nem a gerincferdülés gyanújával,de a doktor úr észrevette,hogy akkor még nagyon enyhe gerincferdülésem volt,ez nyáron volt,10 óra gyógytornát előírt Nekem,1-2 alkalommal voltam,de különösebben nem is érdekelt. 2017 novemberében viszont már olyan szinten fájt a hátam,és én is érzékeltem,hogy milyen görbe vagyok,illetve volt,hogy rosszabb napokon az egyik vállam feljebb állt,mint a másik,hogy kértünk időpontot ismét az ortopédiára. Most,2018 januárjában voltam ott,és a doktor úr leszidott,hogy nem törődtem vele,és már elég csúnya állapotban van,de sok odafigyeléssel,és gyógytornával talán helyre lehet hozni,volt ott olyan 11! éves kislány,akinek ott kellett a fűzőt felpróbálni,és megtanulni "használni". 55 óra gyógytorna lett előírva nekem,hetente 2-3-szor járok,fél év múlva kell mennem kontrollra,majd meglátjuk,hogy mit mond az orvos.
2018. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
13 voltam, mikor kiderült, de nem volt időm gyógytornára, ezer problémánk volt otthon, túlélni próbáltunk anya halála után, aztán meg nagyapám lett demens.
2018. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem van, és nagyjából sz.artak rá anyámék. Most vagyok 42, szültem két gyereket, és évek óta rettenetesen szenvedek. Most már heti 4-5 alkalommal járok uszodába így még elvagyok. És hogy, hogy nem a lányomnak is diagnosztizálták. 9 éves. Azonnal beirattam egy gyógyúszás tanfolyamra, de annyira utálja, minden alkalommal világraszóló hisztik vannak. Próbáltam már gyógytornát, gyerekjógát is. Nem csinálja. Én már ráuntam, meg is mondtam neki, hogy oké, én nem küzdök veled, de felnőtt korodban ne engem okolj. Én örültem volna, ha az anyám foglalkozik vele. Ez van...
2018. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Kb. 16 voltam amikor megtudtam. Lesérültem edzésen ,fájt a hátam és így derült ki ( de nem amiatt fájt).

Jártam egy évig gyógytornára de abbahagytam. Szerencsére nem látszik és csak egy minimális gerincferdülésem van. Nem fáj meg semmi. Illetve mivel kicsit későn derült ki mire már becsontosodtam így már nem nagyon lehet korrigálni. De nem zavar.

2018. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

nincs olyan, hogy gyógytorna, gyógyúszás.

Van rendes torna és rendes úszás és van a többi.

Ha ezekre is olyan törvény lenne, mint a c vitaminra, simán perelhető lenne az oktató, mert ezek nem gyógyítanak.

Elég szánalmas, hogy a gyerekeket hibáztatják, amiért nem csinálják az értelmetlen "gyógytornákat"

2018. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy nincs olyan, hogy gyógyúszás? Speciális oktató tartja, aki direkt ezt tanulta. És igenis van különbség, mert pl. gerincbántalmakra a mellúszás nem nagyon ajánlott, inkább csak a hátúszás. Nem simán úsztak, hanem pl. volt olyan feladat, hogy csak az egyik kezüket használták, nem találtam értelmetlennek egyáltalán.
2018. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

értelmetlen csak egy kézzel úszni :D

hátúszás semmir se jó, de mivel a nevében benne van a hát mindenki azt hiszi, az gyógyítja a hátat.

Ennyi erővel hátizsákkal is úszhatnának :D

2018. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Már kb 13-14 éves korom óta gyanakodtam, hogy nekem gerincferdülésem van, mivel láttam, hogy az osztálytársamnak, aki ezzel küzdött, milyan alakú a dereka (az egyik oldalon sokkal "karcsúbb", a másikon egyenes), és kis mértékben, de magamon is ezt vettem észre. Akkorra viszont már nem nagyon volt jellemző az éves orvosi vizsgálat, amikor a gerincferdülést is nézik, otthon magamnak lefotózva nem láttam semmit, másnak pedig nem szóltam.

Most 20 évesen vesemedence-gyulladásom lett, de úgy, hogy lázam napokig nem volt, csak a hátam fájt. Emiatt elküldtek röntgenre, akkor derült ki. Az ortopédián 10 alkalmas gyógytornát írtak fel, meg egyéb általános tanácsokat mondtak (ússzak, otthon is tornázzak, stb.), de alapvetően azt éreztem az ellátáson, hogy ezzel a problémával nem nagyon tudnak, és nem is nagyon kell mit kezdeni az odafigyelésen kívül (egy kis görbület van csak).

Nem tudom azóta javult-e, meg tud-e javulni egyáltalán. Különösebb panaszt eddig sem okozott, szokott fájni a hátam a folytonos üléstől, rossz testtartástól, gyenge hátizmaimtól, úgyhogy az biztos, hogy a háterősítő gyakorlatokra szükségem van, de remélem a későbbiekben sem durvul be a helyzet.

2018. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tavaly vagy öt, egymástól függrtlen vizsgálaton vettem részt. ( sulis felmérés, meg ilyen központi, közben sulit váltottam, szal mindkettő kétszer volt, továbbá házidoki) az ötödik talált lúdtalpat, beutalt júniusra ortopédiára, ott derült ki, hogy két oldali gerincferdülésem van. Jelenleg gyógytesire és gyógyúszásra járok. 15/l
2018. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13-14 éves koromban az iskolaorvos szúrta ki, hogy gerincferdülésem van, beutalt ortopédiára. Ott egy mogorva doki megvizsgált, röntgent nem csinált. A leleten ilyen-olyan scoliosis, bordapúp, stb. szerepelt, a részleteket elfelejtettem. Adott két ív papírt teleírva, hogy ezeket a gyakorlatokat csináljam otthon. Kontrollra nem hívott.


Otthon anyám nyomására minden nap végigcsináltam a gyakorlatokat. Emellett az iskolában köteleztek "gyógytornára", ami minden volt, csak gyógytorna nem. Gyakorlatilag heti plusz egy tesióra délután, ahol leginkább gimnasztikáztunk, de volt, hogy pl. tigrisbukfenceltünk. Időpazarlásnak tartottam és utáltam.


Amikor egyetemre kerültem abbahagytam mindenféle tornát. A hátamon látható görbület sose volt. Mivel én is orvosira mentem, amikor az ortopédiát tanultuk, rákérdeztem a gyakorlatvezető dokinál, mit kéne ezzel tenni. Rámvigyorgott, és szó szerint ezt mondta: "hanyag megvetéssel kell kezelni".


Mikor elvégeztem az egyetemet és kórházban kezdtem dolgozni, csinálhattak egy röntgent, hadd lássam végre, mennyire görbe. Azon a röntgenen számomra látható görbület nem volt (bár én nem ortopédiára szakosodtam, lehet, hogy a szakember számára van rajta valami minimális eltérés).


Jelenleg 36 éves vagyok. Azóta is "hanyag megvetéssel" kezelem a dolgot. A hébe hóba készített mellkasröntgeneken eltérést továbbra sem látok. A hátam sohasem fájt.

2018. febr. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!