Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyen volt, mikor...

Kamaszok! Milyen volt, mikor elsőnek külön éltetek a szüleitektől? (kollégiumba való költözés, vagy csak simán különköltözés)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,miután befejeztem a gimnáziumot szeretnék elköltözni egy 52 m2 -es panel lakásba a határ mellé,ami kb. 200 km-re lesz a szüleim lakásától,tehát nem fognak tudni minden nap átugrani bármi miatt.

Mit tapasztaltatok,milyen volt egyedül lenni a saját lakásotokban? Mik voltak a pozitívumok illetve a negatívumok?


2017. okt. 23. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csodálatos! Utáltam otthon lenni. Pozitív: volt külön szobám, nem hallodtam a szomszéd szobából apám horkolását, és külön fürdőm is volt.

Negatív: a kaja szaaar, mindig édes voltam, pénzem kevés vot

2017. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Imádtam. Pénzem soha nem volt és mindent nekem kellett elvégezni a lakás körül. Rá kellett jönnöm egy csomó új dolgora, de megnőtt az önbizalmam és felelősségteljes boldog felnőtt lettem. Nekem nagyon rendes, de rendkívül túlféltő szüleim voltak, ebből sok konfliktusunk volt, amelyek megszűntek a költözés után. Én csak ajánlani tudom az önállósodást!
2017. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak nem Szeged? :)


Én is saját lakásba költöztem egyébként az egyetem idejére, elejétől kezdve egyedül élek, és igazából nekem semmi extra. Mondjuk én otthon is elég sokat voltam egyedül, szóval kb. nem volt mit megszoknom. :D

Pozitívum, hogy nem kell senkihez alkalmazkodnod semmiben, negatívum, hogy minden munkát neked kell csinálnod, hogy nem főz rád senki, és hogy nincs kivel dumálni, ha random beszélgetni lenne kedved valakivel, aki kéznél van.

2017. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pozitívumok:

- nincs ott a család (tudom, csúnya ezt így leírni... de nálunk az utolsó évek kész pokol kategória voltak... mondjuk én nem kamaszként mentem el otthonról, hanem 20+... 8 után már csak tök halkan, kb. hallhatatlan hangerőn lehetett tv-zni, mert jaj, XY már aludni akar, ellenőriztek, vita volt abból, ki meddig marad fenn, ki mikor fürdik, mindig máshoz kellett alkalmazkodni)

- akkor feküdtem le, zuhanyoztam, mentem el, jöttem haza, amikor akartam, olyan zenét hallgattam, amilyet akartam

- akkor takarítottam, amikor akartam, nem akkor, amikor anyám szerint kellett volna (ált. napi szinten 2x :D)

- nem kellett nekem idegen embereket kerülgetni (öcsém haverjai, a biztosítós ember stb.)

- azt ettem, amit megkívántam


Negatívumok:

- pénzbeosztás megtanulása élesben elég nehéz volt eleinte

- volt egy olyan 1,5 hónap, amíg egyedül voltam (utána párom beköltözött)... annyi rémsztorival etettek, hogy néha kicsit elkezdtem félni, amikor besötétedett és egyedül voltam

2017. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!