Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiunk nagyon piperkőc,...

A fiunk nagyon piperkőc, aggódnunk kellene?

Figyelt kérdés

15 éves fiúnk lassan férfi létére több időt tölt el naponta a fürdőszobában, mint egy lány az első randija előtt.


Egy sima zuhanyzás is legalább fél óráig tart nála, ha hajat mos (tehát minden harmadik nap), akkor pedig órákra befoglalja a fürdőt, vagy ötféle szert használ csak a hajmosáshoz, majd mindenféle krémmel kenegeti az arcát, csipesszel húzkodja állandóan a szőrszálait...


Csak nekünk fura ez az egész vagy másoknál is így van ebben a korosztályban?


Mi anno a 80-as években naponta egyszer este 5 perc alatt letussoltunk egy szappannal "oszt jó napot!", furán is néztünk volna arra, aki férfiként ennyit teszi-veszi magát.


Szerintem ez valahol nem normális dolog. Minden rendben lehet vele?



2018. márc. 15. 16:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
53%
Komolyan, ahelyett hogy örülnél hogy nem egy igénytelen, zsíros hajú büdös kamasz mint a letöbb? Örülnöd kéne, hogy ad magára. Én is 2 órát vagyok a fürdőben ha hajat is kell mosnom, én is krémezem a bőröm, és én is kiszedem a szemöldököm, mint minden magára igényes ember. Ha ez neked nem alap akkor veled van a baj.
2018. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
61%
Elsőnek igaza van. Lehet, hogy a gyereked igényesebb, mint amilyen te voltál az ő korában. Szerintem ennek inkább örülnöd kéne.
2018. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Legyen magára igényes, nem erről van szó! Zuhanyozzon le egyszer este (nyáron max. kétszer) tíz perc alatt bőven lesikálhatja a testét tusfürdővel, a haja alapvetően sem zsíros, épp elég lenne hetente egyszer-kétszer egy samponnal, majd esetleg egy balzsammal kimosnia, borotválja az arcát és a hónalját és kész! Egy férfiembernek normális esetben itt véget ér a napi higiéniai foglalatossága!


Régen a seregben az ilyeneket kinézték, "kislánynak" csúfolták, és szívatták agyba-főbe!


Annak pedig külön örülünk, hogy a vízdíj az egekben van miatta...

2018. márc. 15. 16:22
 4/54 anonim válasza:
90%
A szokások változnak. Volt idő amikor hetente vagy csak havonta tisztálkodtak. Ha szereted, ne bántsd ezért. Ez nem olyan nagy ügy.
2018. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
47%
nem kell aggódnod. Sokan még ennél is többet töltenek a szépitkezéssel, ezt hivják metroszexuális viselkedésnek
2018. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
47%
Csak mert neked ilyen kicsi az igényed a testápolásra és a higiéniára, az nem azt jelenti, hogy neked van igazad :D Alap, hogy minden ember (férfi vagy nő, tökmindegy) ad magára. Heti 1 hajmosás nagyon kevés. Te vállaltad a gyereket, akkor most nehogy már az ő hibája legyen, hogy miatta "nagyobb a vízszámla".
2018. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
62%
Mert ha van neki egyénisége, és nem pont úgy viselkedik, ahogy szerinted kéne, akkor már gond van? Gyakorold az elfogadást, ha jó kapcsolatot szeretnél vele.
2018. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
50%

Hát szerintem meg ez már nagyon a ló másik oldala. Persze igényesnek és tisztának kell lenni, de ehhez nem kell 100L vizet elfolyatni naponta. Arról már nem is beszélve, hogy őfelsége nem egyedül él, hanem a szüleivel, akiknek ugyan úgy szükségük van a fürdőszobára mint neki.

Le kell ülni vele és meghúzni pár határt. Most nagyon a nyúl viszi a puskát.

2018. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Sarkítotok!


Az előbb írtam le érhetően, hogy adjon magára, ez tiszta sor, de egyszerűen rettenetesen túlzásba viszi. Ez lehet tisztaságmánia vagy nem tudom miféle pszichés defektus nála, amit lehet pszichológusnál kéne kezeltetni.

2018. márc. 15. 16:30
 10/54 anonim válasza:
47%
Az enyém is ilyen, igaz már 17 éves. Én büszke vagyok rá, hogy mindig ilyen ápolt.
2018. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!