Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek nem Adhd, autizmus stb...

Akinek nem Adhd, autizmus stb betegsége van a gyerekének, hogy veszi rá a tanulásra? Úgy érzem ketté szakad a családunk és ez a házasságunkra is rámegy.

Figyelt kérdés

Iker fiaim vannak 9 évesek múltak. Az egyikkel semmi gond jó tanuló, megbízható. A másik maga az isten verése szó szerint.

Gyermek pszichológus javaslatára békén hagytuk nem nyösztettük a tanulással. Lett eredménye 3 tárgyból bukott, javító vizsgára mehet de nem mondtak biztatót az iskolában. Faluban élünk, látott rossz és jó példákat is. A fejébe vette ő olyan lesz mint itt egy idősebb gyerek aki nem tanult de alkalmi munkából él, nincsenek szabályok, suli csak az ivászat, a bulik.

Nem volt hajlandó leckét írni, verset tanulni. A dolgozatokat összerajzolta, hajtogatott már hajót is belőlük. Nevtan küldött gyermek pszichológushoz. Az ő javaslatára ráhagytuk az iskolai dolgokat. Ha látja a testvére tanul, ő is megembereli magát. Ebből az lett hogy semmit semmit nem csinált. 1 héttel suli vége előtt buszon hagyta a táskáját nem lett meg.

Leültünk mi vele tanulni, kettesben nyugodtan. Akkor sem figyelt, bohóckodott.

Nem tudjuk, hogy mi legyen nyáron. Úgy terveztük megyünk kirándulni de akkor ez jutalom lenne. Nagyon büszke arra, hogy megbukott.

Az osztályban a szülők a "rossz tesó miatt nem hívják meg a másikat"

Férjemet nem bírom már nyugtatni, ő már rég megpofozta volna ha én nem vagyok ott.

A családban is csak a jobbik gyerekét vinnék minden hova.


2018. jún. 26. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
na azért mindennek nyilván oka van ... keress másik pszichológust, ez így nem állapot, de az sem, h a pszichológus nem csinál semmit. hidd el, nekem is voltak "reménytelen" eseteim, aztán sose tudni, ki és mi mögött mi áll.
2018. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet,hogy nem is artana neki egy ket atyai pofon a leirtak alapjan. Najo azert ennyire drasztikus nem lennek,de nyilvan megbuntetnem,te vagy a felnott es neked kell a szabalyokat felallitani...
2018. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Egy két atyai pedig ráférne, mert ha most nem fogjátok meg, akkor annyi ne


A nyáron hagyjátok ki a programokból, nehogy már a normális szívjon miatta,ő meg maradhat otthon enni a kefét, ha van családtag akit esetleg nem szívlel, akkor még őt is ráhívnám addig vigyázni rá. Rokonokkal is nyugodtan menjen a rendes gyerek,kapjon csak bőven élményeket, a "rossz" meg hátha észbe kap :/ És igen, egy másik pszihomókus is jó lenne.

2018. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
A 3-as válaszoló leírta amit akartam. Így mindenki azt kapja, amit érdemel.
2018. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt a pszichológus elmondta, ne egyformaként kezeljük őket. A job eredményeit ne emeljük ki, ne említsük a másik előtt. Na de ezt, hogy oldjam meg mikor egy osztályba járnak??

Magunkba folytottuk ezt megpróbáltuk nem javult semmi.

Most külön szobába költöznek, eddig sem volt sok egyforma ruhájuk, átnéztem inkább a nadrágaik, zoknik boxerek egyformák. Játékokban is különböznek amígy az egyik ninjago legót kér a másik lego cityt.

Szegeden esetleg tudnátok jó pszichológust ajánlani?

2018. jún. 26. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg másik iskola, "ahol nem is tudják, hogy van ikertesója"? Lehet jót tenne neki, ha "egyedül" lehetne. Lehet fusztrálja, hogy ő xy tesója, pláne ha xy "rendes,jó" gyerek.

Saját baráti kört alakíthatna ki, nem kellene osztozkodnia a barátokon is.

A tesó menjen ahová szeretne, ő meg maradjon otthon, tanuljon, pótviszgázzon, esetleg kereshetnél neki magántanárt, akivel készülhet a nyáron n

2018. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon okos dolog:D nyomjatok el azt a kisfiut aki normalis. Nehogy megneveljetek a rosszabbik gyereket mert mi fog tortenni

. Elmondom.. Lesz egy gyereked aki nem erti,miert nem jo ,hogy o rendes mert dicseret nem eri, a tesoja miatt megvontok tole minden jot,ezt se fogja ertenibes teljesen onbizalomhianyos meg minden lesz szegeny. Meg lesz egy gyereketek aki a fejetekre no,mert tutujgatni akarjatokmeg asszisztalni ahhoz , hogy jol csinalja o,mert ugysincs buntetes semmiert.

Jofej ez a pszichologus is..ertem,hogy a problemas kisfiatokkal foglalkozik,de van egy masik is..

2018. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez a pszichológus hülye.

Persze, ne emeljétek ki a másik jó tulajdonságait, lássa csak hogy nyugodtan törheti magát úgysem kap elismerést. Zseniális.

Szerintem előbb váltsatok dokit mert ezzel max azt fogjátok elérni hogy a másik gyerek meg egy érzelmi roncs lesz.

Osztálytársak szüleinek, rokonoknak meg mondjátok meg hogy nyugodtan hívják csak a "jó tesót", a másikat nem viszitek vele, tanulja meg hogy a tetteinek következménye van, a tesója meg legalább nem szenved az ő hülyeségei miatt.

2018. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kell egy másik gyermekpszichológust

szerintem is valamilyen mélyebb oka van ennek az egésznek, amit mi itt nem fogunk tudni kitalálni

nem halt meg valaki?

2018. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Többiek, próbáljuk meg már a gyerekek érdekeit nézni (mindkét gyerekét) és ne bosszúszomjasan hozzáállni. Ha valaki 9 évesen ilyen annak oka van, senki nem lesz ilyen magától!
2018. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!