Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá az izzadásgát...

Hogyan vegyem rá az izzadásgátló használatára?

Figyelt kérdés

10 éves a lányom. Iskola végére izzadsásszaga van. Ebben nyilván közrejátszik a mindennapos tesi is.


A baj az, hogy nem hajlandó semmit elfogadni, ami a nagylánnyá váláshoz kapcsolódik. Hallani sem akar róla.


A büdiséget is tagadja, azt mondja, nincs izzadságszaga.


Próbáltam szépen, próbáltam csúnyán mondani. Már azt is mondtam, az osztálytársai cikizni fogják.


Többször próbáltam vele izzadásgátlót venni, de nem hajlandó rá.


Val{di tanácsra van szükségem, az ilyenekkel hagyjatok, hogy fürödjön... Természetesen fürdik. De én is büdös leszek 1 órán brlül zuhanyzás után, ha nem kenném be magam.


2018. júl. 19. 09:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!


Ez jó ötlet. Vettem korábban "nagylány" könyvet, azt is a szobájában "felejtettem". Aztán csak visstahallottam, hogy még a suliba is bevitte, a barátnőivel olvasgatták. A lényeg, hogy én ne tudjak róla. De azt nem tűri, hogy szóbahozzuk a témát.


Egyszer azt kérdezte, mi van, ha valakinek szőrös a hónalja. Gyorsan lecsaptam a témára. Mondtam, ha zavarja, leborotválja. Szóljon, ha úgy érzi, de más borotvájához sose nyúljon. Pont.


Betétet meg hagytam a fürdőszobában, felbontva. (Én nem használok már) Jövőre ráveszem, hogy legyen egy a táskájában egy titkos zsebben. Sose tudni.

2018. júl. 19. 12:05
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Ne "rávedd", készítsd össze a csomagot és tedd a táskája mellé, azzal, hogy biztosan tudja, mi az, bármikor kellhet, ne legyen bajban. Ugyanígy ha mondjuk a bugyis fiókjába beteszel egy deo spray-t, lehet, hogy magától elkezdi használni, neked csak figyleni kell, hogy ha ürülőben van, kicseréld.

A borotvát meg nyugodtan vedd meg, valami csecse rózsaszínt és tedd az ő fürdőszobai polcára. Mondjuk erről azért még biztosan kell beszélni, ert technikailag sem mindegy, hogy csinálja, hogy ne vagdossa össze magát.

Barátnőm kislánya pl a tisztasági betétről (pedig szükséges volt) és a melltartóról sem akart hallani. Bekerült a fiókba néhány gyerek melltartó, és bizony hetek teltek el, de egyszercsak szép sorjában megjelentek a szennyes között úgy, hogy soha nem került szóba az, hogy akkor most végülis használni kellene.

A tisztasági betét szintén...

Lassan nagylány lesz, ezek kényelmetlen, kellemetlen dolgok, amiket szégyell az ember főként az anyukája, apukája előtt, még ha a felnőttek tudják is, hogy ez természetes. Neki nem az. Ha nem kell a te segítséged, akkor a háttérből adj meg minden olyan támogatást, ami mellett még azt érezheti, hogy ő irányítja a dolgait és nem az a r0hadék biológia.

2018. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
93%
Lehet, hogy az a baja, hogy nincs bizalma benned. Nem akar veled ilyesmiről beszélni, és csak azért is ellent akar mondani. És nem biztos hogy azért, mert ő a dacos, először a szülőnek saját magába kell keresni a hibát. Lehet hogy nem szereti ha rá van mászva. Tisztelettel , alázattal kell vele beszélni, nem szabad erőszakoskodni, sok szülő nem veszi észre, ha erőszakos vagy fölényes a gyerekével. Békén kell hagyni, magánszférát kell neki biztosítani. Meg kell venni a dezodort, majd magától használni fogja, de nem kell macerálni.
2018. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
És ha adnák neki nedves törlőt, hogy tesi óra után megtörölközzön, vagy egyszerű szappant, törölközőt? Ezek nem nagylány os dolgok, de talán segítenének.
2018. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es!

Az a baj, hogy annyira szégyenlős, hogy nem állna neki tisztálkodni. 40 fokban is atlétát vett fel a tesióra miatt. De az ötlet jó, köszönöm, csak nála nem kivitelezhető. Puci fenékkel simán elmászkál, csak a leendő cicijét ne lássa senki.


Egyébként a nő-szerepet tőlem láthatná. Bár férfi agyam és gondolkodásom van, de (a munkám miatt) tűsarkúban, kiskosztümben járok, sminkelek, és van kb. 50 körömlakkom. Nem kényszer, élvezem. Szeretném, ha ő igazi NŐ lenne nagy korában. Én is örülök, hogy nőnek születtem. Még akkor is, ha egy csavarhúzóba ugyanúgy bele tudok szeretni a boltban, mint egy körömcipőbe.

2018. júl. 19. 23:38
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Egy nagy büdös pofon kell neki utána szót fogad.
2018. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom ugyanez, semmit nem hajlandó elfogadni, ami a testi változásaival kapcsolatos. Pedig már igen rendesen kamaszodik, és emiatt igen, izzad, korpásodik a haja és már elkezdett szőrösödni is.

Rengeteget beszélgettünk már a kamaszodásról, testi változásokról. Nyíltan, és igen, megosztja velem a félelmeit, beszél róluk, de nem tudunk vele mit kezdeni. Én arra jutottam, hogy a legjobb, ha a legtöbb dolgot egyszerűen ráhagyom, nem erőltetem, mert azt tapasztaltam, hogy idővel azért megérik rá és képes elfogadni. (Mi már két éve játsszuk ezt a játékot, lassan 12 lesz.) Így volt ez a szerelem témával is: eleinte hallani sem akart róla, meg fúj, fiúk, aztán a tavalyi évben már elkezdte izgatni a fantáziáját, hogy az egyik osztálytársa udvarol neki, sokat beszélt róla.

Az izzadásra azt a megoldást találtam ki, hogy én is előtte használok látványosan golyós dezodort, akkor ő is hajlandó. Még egy kis parfümöt is szokott kapni az enyémből, ha megyünk valahova. :) Az tetszik neki.

A korpásodás... nehéz ügy. Hallani sem akar róla, hogy ő korpásodik. Vettem már többféle korpásodás elleni sampont, de ha meglátja, hogy az, akkor nem akarja használni.

Szerintem ez az egész téma kínos nekik, ezért tagadják - maguk előtt is. Pattanások: ugyanez. Egy-kettő már előfordult, szerencsére nem sok, de nagyon kellemetlenül érintette.

Szerintem ez is a kamaszkorral jár.


És aki szerint a kislányok így, meg úgy... hát cáfolom. Nem minden lány rajong a csajos dolgokért, sőt, ahogy látom, egyre kevesebben. (Pedagógus vagyok, nem tapasztalom, hogy manapság a csillivilli dolgokért különösebben rajonganának, a többség legalábbis nem.)


Szóval kérdező: ne erőltesd szerintem. A többiek is ugyanúgy kamaszodnak, ugyanúgy izzadnak. Nálunk ez egyáltalán nem volt téma a gyerekek között. Idővel meg fog rá érni, hogy elfogadja a testi változásokat. Ez egy folyamat. Minél több testi/hormonális változással szembesül, annál inkább kénytelen lesz elfogadni. Lesz még bőven!

2018. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!