Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » IPhone x 12 évesnek?

IPhone x 12 évesnek?

Figyelt kérdés

A lányunk vasárnap lesz 12 és egy X-et kap tőlünk

Mit gondoltok jó ajándék?

Vagy inkább ne vegyük mert még korai?

Most rosegold 6s-e van


2019. márc. 28. 22:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Kettot vegyetek neki. Most azonnal.
2019. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen jó ajándék, de én személy szerint túlzásnak tartom, 12 évesen elég a 6s. Nekem is 6s van, és tökéletesen megfelel minden szempontból. Nem tudom minek egy X egy 12 évesnek. De végülis ha megtehetitek, miért ne... Az tény hogy nagyon szép és jó ajándék.
2019. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenem van es nem eri meg az arat..vannak sokkal jobb de jóval olcsóbb telefonok is. ( En nem fizetnék iphonért egy fillért se, céges mielőtt még lepontoz bárki ;)..) 2 eve van iphonom és a mai napig nem értem miért veszi meg ezt barki..penzszorasnak tökéletes mondjuk
2019. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha megtehetem és fél zsebből kirázom, akkor miért ne? Hisz nem azon dolgozik a szülő, hogy mindent meg tudjon adni a gyermekének a pénztárcájához mérve?

Persze lennének elvárásaim is, ha már ilyen drága ajándékot adnék a gyerekemnek. Elvárás lenne, hogy tudjon vigyázni a saját dolgaira, becsülje meg az értéküket, legyen jó a tanulói átlaga, ne legyen túl függő, és ne érjen vissza ezzel az egésszel. Valamint az is jó, ha valakit nem nevelünk túl felvágósnak, hanem inkább visszafogottabbnak. Legyen tisztába az árakkal, tudja meg, hogy mennyit kell egy ilyen dologért dolgozni, és ne szálljon el.


Ha ezek rendben vannak és valóban fél zsebből kicsapom azt a párszázezret egy telefonra, csak akkor döntenék úgy, hogy megkapja.

De ha nyilván nem olyanok az anyagiak, egy 12 évesnek még egy 20-30 ezres mostani (mondjuk Huawei) okostelefon is bőven ki kell elégítenie az elvárásait. Mivel az informatika korszakába léptünk, és mivel IT-s vagyok, jobbnak látom azt, hogy valaki korábban kezdje az informatikai világgal való ismerkedést. Hátha sikerül úgy nevelni, hogy már 12 évesen érdekelje a programozás és elkezdhetem tanítani például. Sosincs túl korán az ilyen dolgok megtanulására.

2019. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az lemaradt, hogy mivel már ilyen fejlett világba léptünk, értelmetlennek tartom, hogy egy gombos telefont nyomjak a gyerek kezébe.


De egyébként az valóban egy jó szempont, hogy még magamnak sem vennék iPhone X-et, mert egyszerűen sokkal jobbat kapsz a pénzedért ha más márkák közül válogatsz. És nyilván nem akarom, hogy a gyerekem egy krézi fanboy/girl legyen:)

Legyen nyitott a többi dologra is. Mert elég gyakori, hogy az Apple felhasználóknak megszűnik minden márka és csak a többi Apple termékeiig látnak el.

2019. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Ha tud rá vigyázni akkor vedd meg. Fiamnak samsung s9+ van mellé egy komolyabb gamer számítógép. Engem nem érdekelnek azok akik a vizet is sajnálják a gyerektől
2019. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Más világot élünk...
2019. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Elég tehetősek vagyunk, de biztosan nem vennék ilyen drága telefont a gyereknek. Minek? Nekem sincs ra szükségem..
2019. márc. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Maximum biztosítással venném meg. A nővérem lánya ennyi idős volt, mikor a 8-as kijött. Megkapta. Már darabokban van.
2019. márc. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Gyéreknek eleve nem vennék ájfoúnt. Annyira felesleges... Inkább menjetek el kalandparkba együtt a családdal, vagy szervezzetek hasonló közös programot.
2019. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!