Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként sértve éreznétek...

Szülőként sértve éreznétek magad, ha a kiskamasz gyereked "lecserélné" a keresztnevét?

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert hivatalosan nyilván nem cserélheti le, de a barátait megkérheti, hogy másképp szólítsák. Illetve az erre hajló felnőtteket is rá tudja venni.


Itt most a becenév nem számít. Ha pl. Annából Panni lesz az nem a kérdés tárgya, viszont ha Anna inkább Sárának hívatja magát az már igen.


2019. máj. 21. 11:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jav.: Éreznéd magad*
2019. máj. 21. 11:55
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én nem, mert anno én is bepróbálkoztam a szüleimnél, hogy másik nevet szeretnék és meg is engedték. Mondjuk kb 10 éves voltam, szóval csak második névként mentek bele, de megengedték. Aztán végül nem lett belőle semmi, mert ez is csak ilyen múló hóbort volt, szóval pár hét alatt el is felejtettem :D
2019. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szomorú lennék hogy nem jól választottam, vagy hogy nem szamit neki hogy tőlünk kapta, de nem lennék sértett vagy mérges, hisz ő is különálló emberke saját ízléssel. Bár arra is gondolnék hogy múló kamaszdili.
2019. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Attól, hogy nekem tetszik, ő még utálhatja a nevét.
2019. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt ilyen kamaszként, sőt, egyetemen majd munkában is úgy hívtak utána, idegenek is (igaz, nem "Sára" volt, csak egy kvázi fiktív becenév, tehát nem olyan, amit fel lehetne venni hivatalosan).

A mai napig (közel 30 évesen) is hívnak így barátok. Munkából kikopott az évek és a váltások során, ha valaki kérdezi, hogy hogy szeretem ha hívnak (hosszú nevem van), felsorolom ezt is, de nem nagyon ragad meg.

Szóval így kb mindenre is hallgatok. Neten nicknévként maradt meg.


Anyám megsértődött rá anno, bár velem nem éreztette, de volt olyan már felnőttként, hogy beszélgetésben (hogy fogják hívni a gyerekünk vagy hasonló jellegű) előhozta, hogy de én is másik nevet választottam, mert nem kellett a sajátom.

Pedig amúgy szeretem. :D

2019. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Mi vele a probléma? Nem várhatò el, hogy mindenképpen szeresse azt a nevet, amit x éve kapott újszülöttként.

Szerintem semmi gond nincs vele. Ha a családnevét akarná változtatni, az már rosszabbul esne.

2019. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Öszintén szólva nem ismerek olyan embert, akinek tetszene a saját keresztneve. Van, aki elviselhetönek tartja és van, aki inkább valami mást szeretne.

Kiskamaszként meg majdnem minden gyerek keres magának valami egyéni (bece)nevet, aztán a többség kinövi idövel.

2019. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem.:)Én is szerettem volna lecserélni egy időben.Nem lepne meg ha a lányom is elgondolkodna ilyenen esetleg meg is tenné.
2019. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Meghokkennek. Megkerdeznem, miert nem tetszik neki. Elmondanam, nekem miert tetszik. Felhivnam a figyelmet, mennyi felreertest okozhat, ha kulonbozo ismerosei nem ugyanazon a neven ismerik.
2019. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
#7 Akkor itt vagyok én újdonságnak, szeretem a nevem, nem cserélném le semmi másra :)
2019. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!