Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek érdemes ezzel...

Szerintetek érdemes ezzel komolyabban foglalkozni?

Figyelt kérdés

A kisfiam hát... Értelmes. Most lesz 4 éves. És már tud számolni, viszonylag kevés hibával ezres számkörben, szótagolva tud olvasni. És nem képeztük túl, nem erről van szó. Nagyon furcsa dolgokra emlékszik óriási részletességgel.

Pl. múltkor mentünk bevásárolni, és otthon darabra pontosan elmondta, hogy mit vettünk. Pedig nem csak pár cuccot vettünk, tele volt a kosár, alig bírta a férjem irányban tartani, mert havonta egyszer vásárlunk be.

És nem tudom, hogy csak én látok ebbe túl sokat vagy tényleg érdemes lenne-e ezzel foglalkozni.

Szociálisan jól fejlett, azzal nincs gond.


Most viszont beteg, úgyhogy éjszakás műszak van itthon. Holnap a férjem lesz a soros, szóval holnap aludhatok. :D


2019. aug. 3. 01:31
 1/10 anonim válasza:
100%
A korához képest jól fejlett az agyi szintje, ha ilyen jól megjegyezte mit vettetek lehet akár fotografikus memóriára is utalhat bár ezt én nem állapíthatom meg. Szerintem foglalkozzatok vele de ne vigyétek túlzásba hiszen kisgyerek :)
2019. aug. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem, mire gondolsz foglalkozás alatt
2019. aug. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fejlesztést, szinten tartást, ilyesmit értek alatta. Csak ugye én ehhez nem értek, és nem akarok okozni. Nyilván a fejlesztésnek akkor lenne értelme, ha nem venné el a gyerekkorát és ha ő is élvezné.
2019. aug. 3. 02:56
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Így van, a leírtak alapján eidetikus memóriája van, ez hatalmas áldás. Én első körben sakkozni vinném, az mellé a logikát is fejleszti, és mégiscsak játék. Emellett van ilyen piciknek is, és nagyon gyakorlott a sakk-közösség a tehetséggondozásban. Emellett eljáfatnám heti egyszer angolra - ez szintén mondókázás, éneklés, játék és mese, de az ő memóriájával nagyon gyorsan használható nyelvtudás lesz belőle. Szerintem ez a kettő még nem túlzás, és mindkettő játékos.


Illetőleg léteznek tehetségpontok, érdemes a legközelebbivel felvenni a kapcsolatot és tanácsot kérni, hogyan tovább.

2019. aug. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem várj ezzel, hadd legyen gyerek. A játékválasztásnál esetleg lehet figyelni. De! Ha olyan jó képességei vannak, az úgyis meglátszik majd az iskolában, elég ha akkor cuppannak rá.

Addig mindent megtennék, hogy ne kerüljön a "kis zseni" szerepbe, az nem tesz jót a közösségi létnek, illetve olvastam egy cikket arról, hogy az ilyen zseni gyerekekből gyakran nem lesz semmi később, mert rágörcsölnek, nem mernek és tudnak próbálkozni feladat megoldással, mert vagy tudják vagy nem, és a nemtudást kudarcnak èlik meg, karaktervonássá épül, hogy neki okosnak kell lenni.

Még ha nem dicsérik is halálra, akkor is fennáll ez a veszély.

Figyelj arra hogy ha dicséred, mindig a cselekvésért, erőfeszítésért dicsérd, ne az eredményérr vagy a képességeiért.

2019. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak annyit jelent, hogy ezekben fejlettebb.


Játszatok barkóbát, ott láthatod, mennyire fejlett a gondolkozása, szó és memóriajàtékokat(a betűs állatok, szo utolso szotagjaval mondjon masik szot, szavakat egymas utan sorrendben mennyit tud megjegyezni)


Társasozzatok sokat, dáma, sakk, malom, franciakartya jatekok.


Ezen kívül én vennék feladatos füzeteket, a gyerekek imádják.


És persze sokat olvasnék neki, olvasnék vele.

2019. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-5-6 kiváló válaszok.


Viszont én az olvasást/számolást meghagynám sulira, mert hiába már most tudna teljesíteni, ott borzalmas unatkozni fog és ez rengeteg problémát hoz majd magával.


Illetve ha sok neki a foglalkozások, akkor álljatok le vele.


Tényleg ne ültessétek bele a zseni szerepbe, ha ügyes dicsérjétek meg, de ha egy egyszerű dolgot sem tud megoldani, az se legyen baj! Nagyon kell figyelni, előtte nem szabad vele az ismerősöknek dicsekedni stb.


Gratulálok a kis lángészhez! :)

2019. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, végeztethetsz egy tehetségazonosítást (nem tudom, ilyen kicsiknél lehet-e), a pedagógiai szakszolgálatnál lehet kérni. Ott abban is tudnak tanácsot adni, hogy milyen irányban érdemes elindulni vele a későbbiekben.
2019. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván a fejlesztésnek akkor lenne értelme, ha nem venné el a gyerekkorát és ha ő is élvezné."


Meg is válaszoltad magadnak a kérdésed. :) (Pedagógusként ez a meglátásom, személytől függetlenül.)

Tehát elvenné a gyermekkorát.

Megoldásnak azt látom, hogy válaszolj neki, aki érdekli,de csak tömören, röviden. Be fejleszd direkt (iskolai) módszerekkel 6 éves koráig, onnantól is csak fokozatosan javaslom - ez minden gyermekre érvényes, ha tehetséges, ha nem.

2019. aug. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

aki -> ami

be fejleszd -> ne fejleszd

(Elnézést, fáradt vagyok most a gépeléshez.)

2019. aug. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!