Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól nem illik...

Hány éves kortól nem illik egy kislánynak fiúk előtt meztelenkednie?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem úgy jó nevelni is az alapoktól h ami az ő intim része azt elrejtjük. Nyilván ez más tesók, unokatesók, rokonok között. És nem ciki csak jobb ha így tanulja meg.


De szerintem mire oviba megy ennek bekell rögzülni, bár ilyenkor még nem gáz.


Sulikezdésnél (6-7 év) már nem illik sztem.

2019. aug. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy 4-5 éves korig elmegy, de felette már kell, hogy legyen agyerekben is kicsi szemérem, meg nem is illik.

De fordítva úgyanígy igaz.

2019. aug. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem mindig azt mondta anya 8-9 éves koromban, hogy nem illik fiúk előtt át öltözni meg meztelenkedni. A fiú osztálytársaim előtt nem is meztelenkedtem, se az idegenek előtt, de anya nem is őket értette leginkább fiúk alatt, hanem inkább a rokon fiúkat, férfiakat. Meztelenkedés alatt amúgy nem azt értem, hogy egésznap pucéran voltam előttük, hanem csak pl. nem okozott gondot átvenni előttük a fürdőruhát.


Köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 4. 02:11
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
2, csak egy 4-5 éves pont abban a korban van, amikor nagyon nem érti, miért tilos valami, amit eddig lehetett.
2019. aug. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kerdés


A helyi suliban 2-os osztályig együtt öltöznek testnevelés órára a fiúk és lányok

2019. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Na tessék, mi meg 4.-ig öltöztünk együtt.
2019. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
5-6, ne meséljetek, hol vetkőztök meztelenre tesióra előtt... mert a kérdés ugye a meztelenség.
2019. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egészséges szintű testi szégyenérzet legkésőbb 6 évesen jelentkezni szokott, ha addig nem történik meg, nincs gond (léteznek naturista családok is), de ettől függetlenül az alig 6 évesnek el lehet magyarázni a társadalmi illemszabályokat (pl utcán nem sétálunk pucéran, idegen előtt otthon se pucérkodunk stb). Nyilván az utcán általában a 2-3 évest se visszük ki meztelenül még nyáron se, hacsak nem a helyzet adja (pl szökőkútnál szoktak meztelenül gyerekek játszani, stb).


Az öt évesre még érdemes ráhagyni otthon, hogy meztelenül ugrándozzon, egyébként meg 6 éves kor előtt utálnak ruhát hordani még a kislányok is általában. Más kérdés, hogy a 3 éves kislány is sokszor illeg-billeg a tükör előtt a mama ruháiban, és tetszik neki a divat, de az első adandó alkalommal letépi saját magáról a ruhát, vagy reggel utál öltözködni, amikor oviba kell menni időre. Hagyni érdemes, kb a 6. szülinapjáig, esetleg picit tovább, hadd legyen pucér, amikor akar otthon, meg akár normál strandon, kivéve az utcán.


(Más társadalmi közegben meg persze részben más az elfogadott.)


(Társadalmi normáktól függetlenül mi az egészséges? Ez esetben nem volna jelentősége a kérdésnek.)

2019. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!