Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyezkedés 3 éves kisgerekkel?

Hajnoczy80 kérdése:

Egyezkedés 3 éves kisgerekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisgyerekes(2-3-4 éves)szülők tapasztalataira lennék kiváncsi. Ki mennyire tud kompromisszumot kötni a gyerkőccel, ha arra van szükség?

2019. aug. 4. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Úgyhogy nincs kompromisszum?! Nem tárgyalni kell vele.
2019. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Írj egy-két példát, milyen dolgokra gondolsz
2019. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Következetesnek kell lenni. Így megtanulja, hogy betartod, amit megbeszéltek. Pl. ha most időben elindultok haza a játszóról, akkor otthon 5 perccel tovább nézhet mesét. Ha megkóstolja az új ételt, és nem ízlik, az nem baj, de kóstolja meg, és mondja el, milyen ízű. Olyan illatú szappant veszünk, amit ő választ, de akkor kutyázás után mindig kezet mos, hiszti nélkül.

Ezeket ennyi idősen teljesen jól meg lehet beszélni, és értik is.

2019. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha játszunk, akkor egy piros autóért egy kéket adok cserébe.


Ha el akarom érni, hogy induljunk időben, jöhet biciklivel és piros cipőben, mert azt imádja.


Ha nagyon nem akar valamit, akkor megvesztegetem egy csokis mazsolával.


Ha pedig kötelező és nem akarja égre-földre sem, akkor szülőbe kapcsolok át, és nem egyezkedem, hanem kijelentek.



Témakör, súlyosság és helyzetfüggő.


(Egy 3 és egy 5 évesem van)

2019. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, én is a következetességet tartom szem előtt, és tudok határozott és szigorú lenni, abban kötök csak kompromisszumot, aminek nincs tétje. Pl.fürdés előtt még autózhat rövid ideig, vacsi után, vagy választhat melyik közeli játszótérre menjünk vásárlás előtt. Arra voltam kiváncsi, mások mennyire tudnak megegyezni a gyerekkel. Az én fiam 3 éves lesz szeptember közepén, most tombol a dackorszak, és ő eleve nagyon erős akaratú, eleven, de értelmes kisfiú. Nálunk változó, mennyire kompromisszumkész. Nem akarom azért a régi, poroszos nevelést sem követni, a gyerekpszichológusok sem javasolják. Törekszem az arany középutat eltalálni.
2019. aug. 4. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nagyon nem akar valamit, akkor megvesztegetem egy csokis mazsolával."

Én az ilyesmit igyekszem elkerülni. Nem szeretném, ha olyan felnőtt lenne belőle, aki megszokta, hogy a stresszhelyzetekben, nehéz életszakaszokban nassolással nyugtatja magát.


Amúgy a három évessel sok mindenben lehet egyezkedni. Például nálunk, ha nem akar fürdeni, vagy elindulni valahová, a legtöbbször segít, ha felajánlom, hogy hozhatja valamelyik játékát. Nyilván ésszerű keretek között.

Az is be szokott válni, hogyha választási lehetőséget adok. Pl. pancsolhat a fürdőkádban kicsit tovább, de akkor lefekvés előtt eggyel kevesebb mesét olvasunk. (Érdekes, de ilyenkor még sosem választotta a jelenlegi tevékenység folytatását az elkövetkező javára. Mindig inkább a befejezés mellett dönt, pedig nekem mindegy lenne.)

2019. aug. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ma már 6 évesen vele teljesen működtek ezek a dolgok, megbeszéltünk így volt.

Van egy most 1 évesem, ő is képes fogni, hogy adok azért cserébe egy másikat.

És van egy 3 eves lányom, na ő semmi kompromisszumra nem hajlandó.

Álom gyerek volt, csendes, szófogadó, 3 éves lett és mint akit kicserélték, 24 órából 20at vinnyog🤣🤣


Fél sem tudom ajánlani, hogy legyen így vagy úgy mert mire kimondja mit akar már a földön fetreng. Egy dolog vált be, hagyom kitombolni magát, utána lehet vele egyezkedni de addig nem

2019. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!

Igen, én is megválogatom, miben dönthet ő, nasival én sem szeretném lekenyerezni, hanem ajánlok valami jó programot, közös tevékenységet. Pl. könvnézegetés, vagy kedvenc játszótér meglátogatása. Van, hogy ügyesen megbeszéljük, de van, hogy bármit ajánlok, semmi nem jó, nála is jön a hisztike...

2019. aug. 5. 11:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnál, amikor kicsi volt, rájöttünk egy trükkre. Egyszer nem akart egy hideg téli napon sapkát venni. És akkor anya nem azt mondta neki, hogy fel kell venned, és kész!, hanem elővett két sapkát, és azt mondta, a rózsaszín vagy a sárga sapkát szeretnéd felvenni? Egyből elfelejtette, hogy nem is akart sapkát, és választott. Ez sok válsághelyzetet elég jól megoldott a dackorszakban. Nem tudom, más gyerekeknél is működik-e, a húgomnál nagyon jól működött.
2019. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez néha nálunk is beválik, igen.:-)
2019. aug. 5. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!