Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato egy 9 eves (3....

Elvarhato egy 9 eves (3. osztalyos) fiutol, hogy sajat maganak csomagoljon szeleteltkenyerbol szendvicset tizoraira?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 10:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát, igen, a fejlődésben lévő gyerek alvásigénye, vagy, hogy több ideje legyen készülni. Én még harmadikos korában szerintem tuti meg fogom majd még csinálni a gyerekeimnek a reggelit. Szerintem még 6. -ban is, utána meg majd még meglátjuk:)
2019. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ertelemszeruen, este keszitene a szendvicset masnapra. Nem reggel
2019. aug. 7. 15:12
 13/29 anonim ***** válasza:
77%
Hat én 44 eves vagyok, de nem ennem meg a masnapos szendvicset....
2019. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
Elvárható, de én még az ötödikesnek is megcsináltam a szendvicsét, vagyis általában a férjem csinálta, de volt, hogy én. Néhányszor a gyerek. Most megy hatodikba, nem hiszem, hogy ez változni fog. Nem helyben jár suliba, fél hétkor már a vonaton ülünk mindannyian. Nem kelteném emiatt méghamarabb reggelente. Az előző nap megcsinált szendvics meg szerintem sz*r. Pedig én nem vagyok finnyás ilyen téren, simán van ugyanaz ebédre 2-3 napig, ha akkora adag lett, de az más, azt melegíti az ember, rottyant rajta egyet, stb. A szendvics meg egyszerűen nem jó hűtőből kiszedve.
2019. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Tehat konkluzio a kommentek alapjan, hogy a 9 eves gyerek ne keljen fel 5 perccel korabban szendvicset csinalni mert aludnia kell, este ne csinalja meg mert reggelre sz*r.
2019. aug. 7. 21:44
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Aha:) De egyébként szöszmötölős meló az:) Tehát az ember hajlamos lehet azt hinni, hogy már csomó idő eltelt, és ez el kezdi frusztrálni:S Aztán megnézi, és vagy csomó idő eltelt, vagy nem. Szóval pl nekem még az is kapkodósan ment, hogyha nem konkrét szendvicseket csináltam, csak összedobáltam egy-két szelet üres kenyeret+kalácsot a zacskóba. :) Mondjuk pl ha kicsi a zacskók mérete; de egyébként tervezek uzsonnás-dobozt beszerezni, és akkor majd abba pakolok:):):)
2019. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
*meg majd becsomagolom vagy szalvétába, vagy alufóliába:) Én asszem, hogy a fóliás az egyszerűbb:):):)
2019. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, ha ennyire nehezedre esik elkészíteni egy nyomorult szendvicset a gyerekednek, akkor keltsd fel korábban.
2019. aug. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
89%

"Tehat konkluzio a kommentek alapjan, hogy a 9 eves gyerek ne keljen fel 5 perccel korabban szendvicset csinalni mert aludnia kell, este ne csinalja meg mert reggelre sz*r."


Pontosan. 15 perccel korábban kelek mint a gyerek, és amíg lefő a kávé, elkészítem a szendvicsét, bedobozolom a tízórait, uzsonnát. Sőt, déutánonként meg főzök neki, hogy másnap legyen ebédje is.


Attól, hogy képes valamire, még nem várom el, nem egy ekkora gyerek dolga ezt megcsinálni.

Van ilyen korú ismerős kisgyerek, aki képes ellátni a kistestvérét. Eteti, pelenkázza, ha kell, fürdeti. Csak azért, mert képes rá, rálőcsölték a szülők a feladatot.


Azt gondolom, azért vagyok az anyja, hogy az alapvető szükségleteit kielégítsem, amíg megtehetem, amíg kicsi. Lesz majd olyan, amikor ciki már anya szendvicsét (egyáltalán szendvicset) vinni. Akkor majd megoldja magának.

2019. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
En a novere vagyok 15 eves, es nekem persze fel kell kelni mert, hogy az ocsem nem tudja megcsinalni...
2019. aug. 9. 15:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!