Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato egy 9 eves (3....

Elvarhato egy 9 eves (3. osztalyos) fiutol, hogy sajat maganak csomagoljon szeleteltkenyerbol szendvicset tizoraira?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 10:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy elvárható-e, de nekem még 8.-ig anyum csomagolta a tízóraimat, az tuti.

Lehet, hogy rosszul tette és magamnak kellett volna már erről gondoskodni, nem tudom.

2019. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Lehet elvárható. Ha szokás a családban, hogy a gyerekeket praktikus dolgokra tanítják, gyakorlati készségre, segítésre a háztartásban, és megmutatták neki a szendvics készítést, akkor szerintem ez nagyon jó dolog.

Ha azért csinálja egyedül, mert elhanyagolják vagy büntetésből, az nem jó.

2019. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Én már elsőben is ezt csináltam :|
2019. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Elvárható. Már elsőskéntmagamnak csináltam, egyetlen emlékem sincs arról,hogyanyám valaha szendvicset csomagolt volna. Amúgy a 6évesem is tud szendót csinálni magának.
2019. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

igen, elvárható. annak idején a 9 éves unokatesóm csinálta a rántottát reggelire :) ő akarta, én csak segítettem neki, ha kérte. igaz, 2 tojást úgy ütött szét, hogy az a konyhapulton landolt... nabumm, semmi sem történt.

volt kolléganőm fia és lánya suliszünetben megfőznek otthon!! semmi kényszer, erre lettek tanítva. 14 éves volt akkor a fiú, 11 a lány. telefonon folyamatosan kommunikáltak, főleg ha elakadtak. anyuka mikor hazament, max "javított" a kaján, pl. a zöldbabfőzeléket kicsit utófűszerezte, forralt rajta egyet és kész. baromira irigylem őt ezért, pedig még gyerekem sincs :)) de ilyesmire fogom tanítani, az tuti!:)

2019. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várom el az enyémtől. Nem azért, mert nem lenne képes megcsinálni, hanem azért, mert eszébe sem jutna, hogy meg kellene csinálni. Szerinte az evés egy tök felesleges dolog, amivel csak elmegy az az idő, amit másra is tudna fordítani... szóval ha nem teszem elé és nem parancsolom ki az asztalhoz, eszébe sem jut, hogy enni is kellene. -> így nyilván még ennyire sem jut eszébe, hogy MAJD órák múlva is éhes lehet akár.
2019. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Elvárható. Ennyi idősen a fiam ügyesen megcsinálta. Az más kérdés, hogy ennek ellenére én csinálom neki. Kb heti 1x csinálja magának.
2019. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
53%
Képes rá. De ez a szülő dolga.
2019. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy az egyik hozzászóló írta, mi is tesómmal már kb.9 éves korunk óta főzünk magunknak, szendvicset összerakni nem nagy kunszt🙂 szinte minden főzésnél és sütésnél segítettünk anyuéknak, mamànak, mutatták mit hogyan kell csinálni, mi mit jelent, milyen illata van a fűszereknek, meddig kell főzni, az alapanyagok sorrendjét..mai napig nagyon szeretem a közös családi főzőcskézést és én is így fogom csinálni a gyerekeimmel.
2019. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
16 eves a lányom, én csinálom neki reggelente a szendvicseket. Nem azért, mert nem képes rá. Simán megcsinálj a magának napközben jopár éve. Fozni is tud. Azért csinálom én, mert így több ideje marad reggel. Én ráérek, semmiből nem tart nekem.
2019. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!