Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora futóbiciklit vettetek...

Mekkora futóbiciklit vettetek két éves gyereknek?

Figyelt kérdés
A tanulobicikli.hu-n 12colosakat árulnak ahogy láttam,ezek a kezdő méretek? Nem nagy ez egy kezdő tanulóbiciklinek? Másik webshopban találtam 10colost,de az meg lehet hogy már túl pici lenne. Mindkettő méretet két éves kortól ajánlják. Tudom próbáljuk ki hogy mekkora jó a gyereknek,de erre nincs lehetőségünk, csak a rendelés jöhet most szóba.
2019. aug. 17. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanulobicikli.hu-ról rendeltünk, az ülèst a legalacsonyabbra állítottuk és úgy jó volt. Inkább a súlya miatt megy vele bizonytalanul, meg hát egyensúlyozni kell. De nagyon gyorsan belejött. Nekünk még a dechatlonos három kerekű roller vált be nagyon.
2019. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi két hete voltunk az üzletben, ahol kipróbáltuk ezt a fajta biciklit. A lányom két éves szülinapjára fog ilyet kapni. Olyan 90 cm körüli a kislányom magassága, neki tökéletes volt ez a méret. Ennél kisebb már tényleg pici lenne neki.
2019. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is a tanulóbicikli.hu-n vettünk a fiamnak 2.szülinapjára. Rendkívül élvezte hogy suhan vele, sokáig használta, imádta.

Most 7 éves. Elmondom az észrevételemet. A futóbiciklis gyerekek viszonylag későn tanulnak meg pedálos bicajjal tekerni, mert addig biztonságos volt számukra hogy mindig a földön volt az egyik lábuk (mint a kismotornál). Két évesen úgy ródeózik a járdákon hogy alig bírsz utánaszaladni és csak júesetben fogja fel ekkor még hogy meg kell állni a kereszteződésben. Nem tudja hogy a városi térkőrengetegben hol végzősik a járda és hol kezdődik a parkoló (mi 1,7m magasan átlátjuk a teret, ami színkódolva van). Amig te cuccokkal, esetleg babakocsit tolva utánaszaladnál már ki is hajtott az útra. Nagyon stresszes.

Nekünk is 12-es volt a futóbiciklink, kihagytuk a 14-es méretet rendes bicikliből és kapott egy 16-osat pótkerékkel. Simán ment a tekerés, örültünk mindnyájan. Viszont 5-8 perc alatt elment a kedve a bicajozástól, mígnem megemeltem a biciklit. A futóbicikli 2 kg, a decatlonos bicikli kb.13 kg pótkerekestől. A gyerek akkor volt 16 kg. Tehát mintha nekem 40 kg-s biciklit kellene megmozgatnom hegynek felfelé, váltó nélkül. Vannak könnyebb biciklik is, jó drágán. Bocs, még egy: A pótkerék veszélyesebb mint gondoltam, minden apró gödörbe belemegy, a gyerek nem érzi hogy lement a bicikliútról a hátsó kerék, olyanokat esett vele hogy elment a kedve az egésztől. A szinte évekig tartó próbálkozás ott ért véget hogy kimentünk a mezőre, levettük a pótkereket és fogtuk a nyerget, majd 10 perc múlva a gyerek biciklizett. Ha én úrjakezdeném nem vennék futóbiciklit, hanem 12-es kisbiciklit akár pótkerékkel.

2019. aug. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!