Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves gyereknek érdemes...

4,5 éves gyereknek érdemes még megvenni a futóbiciklit?

Figyelt kérdés
Tényleg hamarabb megtanul majd biciklizni?
2012. jan. 19. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én hároméves lányom fél évvel előtte kapott futóbiciklit. Születésnapjára mégis pedálosat kért. Természetesen támasztó kerékkel, mert kellett neki még. 4,5 évesnek én nem vennék már futóbiciklit.
2012. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem vennék.

Nehogy félreértsd, nem sztárolni akarom a saját gyerekemet, de 3 éves, és tud biciklizni (persze még lassan, most tanulja). Itt a környéken a 4-5 éves gyerekek már mind pótkerék nélkül mennek ezerrel.

2012. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem vennék. Sima pedálosat, ilyen korban már egy hét aléatt belejönnek ált a biciklizésbe. Ha mégsem, fel lehet tenni pótkereket, vagy le lehet szerelni a pesált (sokan így csinálják ;)
2012. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
pedált persze
2012. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pótkerekes biciklije van, amit 2,5 évesen kapott, és hamar meg is tanult rajta biciklizni. A nyáron leszereltük a pótkereket, de nem sikerül neki kétkerekűn menni. Ezért gondoltam arra, hogy a futóbiciklin hamar megtanulná az egyensúlyozást, és a kétkerekűn való biciklizés is könnyebben menne neki utána.
2012. jan. 19. 13:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is leszereltük a pedált neki, és kész. Bár az én gyerkőcömet nem érdekelte a bringázás egyáltalán, kicsit el voltam már kenődve, mikor 5 éves elmúlt, és már minden más gyerek vígan tekert, ő meg csak nagy néha ezen a kerék nélkülin. Aztán egyszer csak megtanult magától az oviban, alig hittem el, mikor szólt, hogy nézzem meg, ő már tud bringázni. Azóta imádja, nagyon büszke volt magára, hogy egyedül megtanulta.


Szóval én a helyedben levenném a kereket a normál bringáról, de egyébként jó dolognak tartom a futóbringát is, biztosan segít az egyensúlyérzék fejlesztésében.

2012. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: A pedált szereltétek le? Mi is próbáltuk, de nem sikerült, mert ha le tudnánk szedni, én sem vennék futóbiciklit, hiszen így pedál nélkül ugyanaz lenne, mint a futóbicaj.
2012. jan. 19. 14:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam 2,5 évesen kapta a futóbiciklit, nagyon szereti, és jól is megy vele. Idén nyáron lesz 3,5 éves, akkor kap igazi pedálos biciklit.

Egy 4,5 évesnek lehet hogy kicsi már a futóbicikli, de a ti esetetekben lehet hogy vennék. Szerintem nézz hazsnáltan egy olcsót, így nem lesz akkora plusz kiadás.

2012. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem már felesleges, pedig én nagyon jónak tartom amúgy.

A fiam 2 évig futóbiciklizett, mielőtt kapott egy pedálos bringát. De kb. 1 hónapig így is csak támasztókerékkel volt hajlandó menni vele és utána is nagyon félt még egy ideig.

Igaz, a futóbringa 12 colos volt, az új meg 16-os, tehát gondolom nagy volt neki és nehéz...

2012. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hááát...

A fiam 2évesen kapott pótkerekes biciklit, nem tudott vele mit kezdeni. Aztán amikor a tesó kapott triciklit, azon tanulta meg a pedálozást. Ezután a pótkerekes bicajt tudta hajtani elég ügyesen. De amikor levettük a pótkerekeket, nem tudott egyensúlyozni.

2.5 évesen kapott futóbicajt, nagyon gyorsan megtanult vele közlekedni, egyensúlyozni, felemelt, széttárt lábakkal száguldott, ha begyorsult.

3 évesen előkerült ismét a rendes bicikli, ő kérte, hogy vegyük le a pótkerekeket. Fél óra alatt belejött a tekerésbe, egyensúlyozásba, pótkerék és minden egyéb segítség nélkül.


Szerintem próbáljátok ki, vannak magasabbra állítható ülésűek, kormányosak.

2012. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!