Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok olyan gyereket, aki...

Tudtok olyan gyereket, aki nagyon későn kezdett el mutogatni és egészséges?

Figyelt kérdés
22 hónapos kisfiú se kint, se bent nem mutogat. Ha megkérdezek tőle valamit, hogy hol van, akkor odanéz, de nem mutat rá ujjal. Hogy tudnám elérni, hogy rá is mutasson az adott dologra?
2019. aug. 23. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ès mi van akkor, ha elötte van egy alma és egy autó(mindkettöt ismeri már), és mondod, hogy hol van az autó? Vagy add ide az autót? Ilyenkor reagál rá?


Hogy reagál pl kutya ugatásra, mentö szirénára? A 2 éves státuszon a különleges hangokra felfigyelést nézik. Vagy is ha ugat a kutya akkor felfigyel és jelzi, hogy vauvau.


Az, hogy mutogatni mikor mutogattak nem tudom, de tárgyakat már 22 hósan kell felismerni, és ha kéred oda adja(na persze nem akkor mikor dacol).

2019. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Ti mutogattok neki? Csak akkor fog mutatni, ha azt mondod, hogy nézd repülő és kinyújtud a kezed, hogy rámutass.
2019. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom későn kezdett el, 15-16 hónapos volt.(1 évesen általában már mutogatnak a gyerekek). Mi is ha kérdeztük tőle, hogy hol van a labda stb, akkor csak odanézett és nem mutatta. Tanítottuk mutatni, mi fogtuk az ujját és a könyvben mutattuk az állatokat, aztán egyik napról a másikra ő mutatott magától, mindent, testrészeit, állatokat stb.

Most 3 éves cserfes lány, de észrevettem, hogy mindig levolt maradva 3-4 hónappal a kortársaihoz képest.

2019. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3 as válaszoló a kislányod beszélni mikor kezdett?

Az én kislányom sem mutogat 16 hónapos,és nem is beszél.

2019. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Könyvnézésnél csak a lapozásra koncentrál, nem nézi mi van az adott oldalon, illetve, hogy mire mutatok. Azt se engedi, hogy az ő ujjával rámutassak valamire.
2019. aug. 24. 12:02
 6/13 anonim ***** válasza:

3as vagyok

18 hónapos korában kezdett beszélni, addig konkrétan egy szót sem! Aztán folyamatosan többet.

Kérdező, az én lányomat sem érdekelte először, csak az, hogy folyton ő szeretett volna lapozni. Rá 1-2 hónapra meg már nagy érdeklődéssel keresgélte az állatokat benne! :)

2019. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6 os.Puszit mikor tudott adni?

Mi is le vagyunk maradva ezért kérdezem.

2019. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6os vagyok

Puszit is csak 15-16 hónapos korától ad, ekkor kezdett puszit dobni is, nemcsak adni.

Azt vettem észre, Ahogy a mutogatás beindult nála, onnantól napról napra okosabb lett. :)

2019. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia. Érdeklődnék , hogy nektek mondott e valamit a védőnő a nem mutogatásra vagy lett e valami baj.

Nálunk ez most aktuális. Nem mutogat és nem is engedi , hogy segítsek neki. A könyveket imádja lapozgatni mindig mutogatok neki mindent de semmi. Ő is le van maradva 3 hónappal a kortarsaihoz képest.

2020. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 9 es!

Nem tudom kitől kérdezel.

Én a 7 es vagyok!

Nálunk a mutogatás 20 hósan kezdődött.

Most 2 év 8 hónapos beszélni most kezd,de sok a lemaradásunk,a furcsaságunk is.

2020. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!