Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire zavarná meg a gyereke...

Mennyire zavarná meg a gyerekemet, ha iskolakezdés környékén születne a tesója?

Figyelt kérdés
Van egy 4 évesem meg egy 6.5 évesem.A nagy szeptemberben kezdi a sulit.Szeretnénk kistesót, de ha véletlen elsőre összejönne, pont iskolakezdéskor születne meg. Nem lenne ez sok a nagynak? Baba is, suli is...Volt már valaki hasonló helyzetben?
2008. nov. 15. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, igazság szerint ez mindenképp változás a nagy életében. Bár van egy 4 éves is tehát már "edzve" van. Ennyi gyerkőccel nyilván figyelmes és gondos anyuka vagy ebből gondolom, hogy már akkor is figyeltél a nagyra, hogy ne legyen gond. Ennek ellenére mégis azt gondolom, hogy ez egy picit sok lenne. Neki nehéz a beilleszkedés mégis csak új környezet, te fáradt lennél... Szerintem várd meg legalább a jövő Novembert a következő babókával. Így mindenkire tudsz figyelni és addig is lesz időd pihenni. Sok sikert! Boldog gyerekezést, babázást!
2008. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves a fiam, és most ment új iskolába, és úgy született meg a kisöcsi. Ráadásul koraszülöttként, igy még több idegeskedés volt bennem, de átvészeltük a suli váltást, és nagyon örül a tesónak és még segiteni is tud.

Igaz, hogy a te gyereked kisebb, de mivel van tesó gondolom, nem akkora megpróbáltatás. Ha akarod, úgy is meg tudod oldani. :)

Beszéljétek meg együtt.

2008. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagylányom 6 éves, szeptemberben kezdte a sulit. Augusztusban született a hugi. Igazából az én tapasztalatom az, hogy nekem "nagy falat" egy kicsit ez az egész. Kicsit fárasztó a naggyal tanulni, a picivel foglalkozni egyszerre, főleg ha apa éppen dolgozik. De megoldható! Nagylány imádja a hugit, sokmindenben segít nekem.

Üdv. 3 hós és 6 éves csajszik anyukája

2008. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 33 vagyok...hugom 28..azaz amikor sulizni kezedtem,akkor született....nem emlékszem nagy törésre magamban, sőt örömme futottam haza, hogy lássam a babát és mindenkinek dicsekedtem velel :O)....nagyon jó tesók vagyunk!
2008. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom másodikos volt, mikor született az öcsike. Én is iskolakezdésre szerettem volna, de nem bánom, hogy egy évvel később jött. Még így is megviselte, hogy már belerázódott a sulis évekbe. A viselkedésével semmi gond nem volt, de hirtelen leromlott a tanulása. Annyira, hogy az erős 4-es tanuló lányomból, közepes tanuló lett. Mikor hazajött már úgy fogadtam, hogy kaptál ma fekete pontot vagy egyest? Még egy dolgot észrevettünk, hogy nem hajlandó kimondani a testvére nevét. De nagyon szépen elbeszélgetett, eljátszott a tesóval. Akkor vettek az események 180 fokos fordulatot, mikor három hónaposan bevittem a suliba az öcsikét, mikor érte mentem a lányomnak. A lányom húzta a száját, mintha szégyellte volna, aztán elkezdtek körénk gyűlni az osztálytársak, hogy de aranyos, de cuki és ők is szeretnének tesót. ekkor odasomfordált a lányom és a kicsi mellé állt, büszkén kihúzta magát. Onnantól kezdve visszazökkent a régi kerékvágásba minden. most már 2 éves a kicsi és a lányom nagyon imádja, alig várja, hogy játsszon Vele.

Ha a tesó születése egybeesett volna a sulikezdéssel, nem tudom hogy vészeltük volna túl...

Az pedig valóban fárasztó, hogy minden nap tanulni kell a naggyal és mellette ott van egy újszülött is. Neked pedig még egy ovis. Nehéz.

Nekem is már most könnyebb, hogy így eljátszanak és imádják egymást.

Mi most gondoltunk egy harmadikra, de sajnos elvesztettük két hete a 9 hetes magzatunkat. De a pihenőidő után, remélem sikerül az újabb terhesség.

2008. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!