Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 év körüli kisgyerekednek...

5 év körüli kisgyerekednek van állandó barátja?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint felnőtt korban, akik együtt érzik jól magukat és napi szinten találkoznak. 5 éves a kisfiam és már nagyon szeretne egy állandó barátot magának. Játszótereken, itt-ott eljátszik ismerős gyerekekkel, de ez már nem elég neki. Sajnos a környékünkön hozzá illő korú gyerek nincs :-( és a családban sem. Már sokszor nem tudom mit kezdjek vele. Sokat sír e miatt.
2019. szept. 3. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ès miért nem jár oviba?


Nagylányomnak volt és még mindig ö/ök a legjobb barátai(9 éves) a kicsinek meg mindig sok barátja volt, de igazán legjobb nem, de attól mindenkivel barátkozott.

2019. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez még annyira nem jellemző. Persze valakinél igen, meg vannak jobb barátságok, de ritka... Majd iskolás korban. Van háziállatotok? Az sokat tud segíteni a helyzeten
2019. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy lány van, akiért a lányom rajong, de biztos csak azért, mert sokat emlegettem a gyereket. Meghívta a bulijára a lányom, aki azt sem

tudta ki az a lány, egy hétig csak róla beszéltem, kérdezgettem, jól sikerült a buli, berögződött nála.


Sajnos a kislány nem rajong a gyerekemért annyira, szoktak játszani de sokszor más a párja sorbanállásnál, a gyerekem meg vérig van sértve ilyenkor..


Senkinek sincs ilyen legjobb, anyukák járnak össze, de sok a konfliktus barátságokban, olyankor haragudnak a másikra és mással játszanak.


Még kicsik ehhez.

2019. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jár oviba természetesen. Igen a háziállatra én is gondoltam, cicát tudnánk tartani, de még sajnos inkább bántja őket. Jár oda hozzánk egy felnőtt cica, de ha a fiam hangját meghallja elmenekül.
2019. szept. 3. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagylányomnak volt, az ovis csoporttársa, mindig ketten voltak. A középső inkább bandázott, több haverja volt. A kicsi meg azzal játszik, aki éppen mellécsapódik. Ezen kívül az unokatesójukat szeretik, kb havonta egyszer találkoznak. Tapasztalataim szerint ekkora gyerekeknél nem működik az olyan barátság, ahol nem találkoznak rendszeresen az ovi vagy a családi bulik miatt. Egy öt éves nem fogja felhívni a haverját, hogy megkérdezze, mi van vele, és átugrani sem tud hozzá ovi után, hogy játsszanak.
2019. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!