Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyereknek minden kérdést...

Egy gyereknek minden kérdést tanítani kell?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém nyáron töltötte a 2 évet, de ha megkérdezem tőle pl. hogy hogy vagy? Nem válaszol csak néz rám.

Alapjába véve beszél, de nem teljesen folyamatosan még. De 3-4 szavas mondatokat már mond, viszont igent vagy nemet nem felel kérdésre.

Tudja hogy hívják, hol lakik, hány éves, apja anyja nevét. Hol voltál, hova mész, mit ettél, kié, kit szeretsz stb ezekre a kérdésekre válaszol magától.

Ezért kérdezem, hogy az ilyen kicsiknek mindent be kell tanítani? Pl. Hogy vagy? Azt mondjuk, hogy jól. Ennyire szájába kell rágni?



2019. szept. 18. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De az is lehet, hogy azt tudná mondani, hogy jól, de igazából rosszul van.
2019. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "Hogy vagy" szerintem egy tök hülye és megfoghatatlan kérdés, ne haragudj. Ezt egy 2 éves tuti nem érti. Igen, a "szájába kell rágni".

Sok gyerek ennyi idősen még egyáltalán nem beszél mondatokban, és az is rendben van.

2019. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. A napokban vittem magammal bevásárolni, ott a pénztáros idősebb hölgy is azt kérdezte tőle, hogy hogy vagy. Az unokaöcsém meg csak állt akkor is, és csak nézett kerekedett szemekkel. 🙂
2019. szept. 18. 13:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfigyeled, a felnőttek se mindig reagálnak. Ha valaki válaszol is erre a kérdésre, az is nyilvánvalóvá válik, hogy a kérdezőt sem érdekli a válasz.
2019. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 éves létére már így is rengeteget tud
2019. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse, hogy a lőtéri kutyát nem érdekli (és nyilván téged sem) hogy a pénztárosnő mennyire kikerekedett szemekkel és mit les éppen. Nagyon ügyes kétéves, sőt...
2019. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

A 2 évesem is rengeteget beszél, szintén sok szavas mondatokban. Mi mondjuk egyedül a nevét tanítottuk még meg neki, de pl tök idegennel nem biztos hogy helyből szóba áll. Van mikor vki szimpatikus neki és csak azt veszem észre hogy már beszédbe is elegyedett vele. Máskor meg arra is fittyet hány ha szomszéd ránk köszön és kérem, hogy köszönjön vissza.

Ennyi idősen ezek többnyire random dolgok. Meg tök jó hogy ha megkérdezem éhes, szomjas fázik e tud válaszolni. Ha sír többnyire meg tudja mondani miért. Hatalmas segítség ez.

Így én azt mondom örüljünk annak amivel kommunikál és legyünk türelmesek aztal amire még nem érett.

2019. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Erre a hogy vagy?-ra meg a miújság?-ra éb se tudok mit mondani sokszor. Valaki csak egy "jól/minden rendben" van-t kap, valakinek meg elméselem, hogy mi történt mostanság velem... De olyan kínos ez az egész.


És nem is érdeklődésből kérdezik, hanem csak szeretnék elindítani egy beszélgetést, csak valamiért nem akarnak konkrétabb dolgokra rákérdezni vagy ők maguk mesélni kezdeni.


A pénztáros is ezért kérdezett. Ha esetleg kiszúrja, hogy a gyerek kezében van valami játék, akkor lehet arról kérdez. Vagy ha vettetek volna egy csomag focis kártyás, lehet arról kérdezett volna.


Én nem várom el egy két évestől, hogy megmondja, hogy van. Lehet fel sem fogja éppen, hogy hogy is van és mit érez. Annyi érzelem dominál bennük egyszerre.


Például éppen játszik nagyban a szőnyegen, izgalmas és örömteli neki, hogy tolja a vonaton a dinókat. Majd te hirtelen megjelensz, mint vendég és ezt össze kell ám rakni fejben. Még mindig örül és izgatott a vonat miatt, de ott a kíváncsiság, talán egy kicsit a félelem is, hogy jött valaki és ki jött és mit fog csinálni. "Ó, hát ő az, őt szeretjük". Megnyugszik, majd vissza a vonathoz, újra jön az izgalom, aztán hirtelen megint kizökken és figyelni kell, fel kell fogni egy kérdést, amire válaszolni is kell. Ráadásul egy olyant, amit még nem sokat hallott, így nincs eszében, hogy miket lehet rá válaszolni.


Kérdezz tőle egyszerűbbet, megfoghatóbbat. A legjobb, ha arról kérdezel, ami éppen vele történik.

2019. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kérdést kell tanítani, mert sokat a spontán szituációkban megtanul. A kisfiú a koránál fejlettebb. A pénztáros néni is tanulhatna tőle, hogy nem teszünk fel buta kérdéseket keteveseknek. Biztos nincs gyereke, vagy már nagyon rég volt ilyen kicsi. Mégis milyen választ várt? Köszi, jól, bár a pelusom kicsit átázott, alig várom, hogy hazaértünk és anya kicserelje? Ha mindenáron barátkozni akár vele, akkor inkább dicsérhető meg a kisautojat vagy mit tudom én,ezt a kérdést meg tartogassa a nyugdíjas vásárlóknak, ők biztos szívesen mesélnek róla.
2019. szept. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én nem tudom, hogy mennyit beszél egy átlag 2éves, azért kérdeztem.

Az unokaöcsémmel van 2 egyidős kislány, 2-3 nap van köztük, az egyik abszolút nem beszél, a másik kislány pedig már folyamatosan régóta. Nem egyformák! :)

2019. szept. 19. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!