Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldin született gyereknek...

Külföldin született gyereknek hogyan, mikor kezdték a 2. nyelvet is tanítani? Mennyire viselte meg őket az óvoda?

Figyelt kérdés

17 hónapos a gyerekem, idáig magyarul beszéltem hozzá, néha az alap dolgokat angolul, a férjem most már eleg sokat beszel hozzá angolul.

Nagyon nem járunk el sehova...

Szóval a kérdésem az lenne hogy mennyire beszéltetek ti hozzá 2 nyelven?

Mennyi angol/német/stb nyelv tudással kezdte az óvodát?

Mennyire tudott beilleszkedni?

Mennyire viselte meg az h ott csak másik nyeven beszélnek hozzá?

Mennyi idő alatt értette meg az óvonénijét?

Ti melyik nyelven tanítottátok számolni, meg a betűket? (mert mi ezeket magyarul mondjuk beszéd közben de tanítani angolul tanítjuk. Ez mennyire zavarhatja meg?)

Megtanítottátok írni olvasni magyar nyelven?

Mikor kezdtétek melyik nyelvet tanítani neki pl játékos puzzle-val stb?


Bocsi a sok kérdésért...



2016. dec. 15. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, Angliában éltek. Ilyen idősen már rég elvihetitek a child centre angol óráira, nálunk 1 éves kortól lehet vinni a babákat. Itt egy angol néni játszik a gyerekekkel, szavakat, verseket, énekeket tanít nekik stbstb.
2016. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját nyelvén beszéljen a gyerekhez. Ha nincs gond a gyerek értelmi képességeivel, akkor simán megtanulja az angolt az oviban. Néhány hónap. Az sem baj, ha a szülők nyelve nem ugyanaz. 3-4 nyelv sem viseli meg a kicsi gyereket. Ebből csak előnyei lehetnek.
2016. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De az ovi alapból nehéz a kisgyerekeknek és félnek...anyuval voltak otthon, most meg berakták egy csomó vadidegenhez, akik ráadásul úgy beszélnek hozzá, h nem érti. Ezt nem akarom, szegénykém értse meg ha az óvonő azt mondja neki: semmi baj anyu visszajön nem bánt itt senki...


Első, utána nézek, nem tudtam ilyen lehetőségről köszönöm :)

2016. dec. 15. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Katasztrófa, ami nyugaton folyik...
2016. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt h érted?
2016. dec. 15. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

A health visitor biztos beszélt a child centre-ekről, hogy ha bármi van (valami kérdésed, szoptatási, etetési stb tanács) akkor oda lehet menni, és kb havonta el is kell vinni a babát, hogy lássák, hogy minden ok, megmérjék, ott adják a vitamint is. Mindent beírnak a piros könyvbe. Elvileg kellett, hogy menjetek oda, én egyszer 1,5 hónapig nem voltam, és kijöttek házhoz, hogy minden rendben van-e.

2016. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1- es, ez valtozo, nekem a health visitor azt mondta, hogy nem kell oda surun jarni, 3-4 havonta eleg.

Aztan mikor havonta mentem a 7-8 honapossal, megint mondta, hogy bem szukseges surun jonni ...


Kerdezo, ne beszeljetek hozza angolul mert a hibas angolt tanulja meg.

Nalunk 1 hetes babaval mar jarnak a playgroupba, meg a kwgkiswbb falvakban is van, keress valamit!

2016. dec. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!