Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Matek kérdés.

Figyelt kérdés

Kislányom sni-s. Matekkal van gond, az nem megy. A határozatban le van írva, hogy lehetőleg szóban feleltessék, na jó, matekből ez necces, bár én feleltem már matekból. Illetve kapjon plusz felkészülési időt. A matektanár soha nem adja meg neki. Nagyon sokszor voltam bent már nála beszélni erről. Legutóbb is azt csinálta, hogy utána engedte, hogy megírja megint, kapott is plusz időt, de azért az első jegyet is beírta.

Most írtak röpit. 15 perc, aha, figyelemzavaros gyereknek, ez kell, nyilván. Iszonyat sokat készültünk rá. Szerintem tud mindent. Tőle is simán beszedte, és amikor mondta, hogy neki jár plusz idő, akkor annyi volt a válasz, hogy nem kellett volna dogaírás alatt beszélgetni, akkor be tudta volna fejezni. Kérdeztem, hogy akkor tényleg beszélgettek? Azt mondta, hogy a tanár körbeadott lapot a dogának, neki nem jutott, kért a mögötte ülőtől. Meg jobb oldalon ül. Balkezes. Ollé, de okos. És a padtársával folyton veszekednek, mert összeakad a könyökük.

Természetesen egyes lett a doga. Úgy nagyjából már számíthat rá, hogy holnap bemegyek. Nem értem, ezt miért csinálja? Nem tudom már mit tehetnék. Menjek az igazgatóhoz? Beszéltem a gyógypedagógussal, azt mondta, minden tanárnak el lett mondva, hogy jár felkészülési idő, nem tudja miért nem tartja be. Ez nem ajánlás, ez egy jogerős határozat! Felvételin is jár neki plusz idő. Mit csináljak?


2019. szept. 18. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mivel a tanárral már beszéltél és eredménytelen volt, első körben az igazgatóhoz fordulj! Nincs olyan, hogy nem adja meg a plusz időt, ez nem tanári hatáskör. Egyúttal, azt is kérd, hogy bal oldalon ülhessen! Normális tanár erre magától is odafigyel, de mivel erre nincs kötelező előírás,és elmondásod szerint eddig se volt túl együttműködő, azért ne lepődj meg, ha nem teljesíti 🙁

Egy pedagógus

2019. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem menj az igazgatóhoz, az a legtisztább. Elég szégyen, hogy egy diplomas ember így bánik egy gyerekkel...

Ha valami papírt is tudtok adni az igazgatónak az még jobb.

Remélem megoldódik, szegény kislányodnak meg menni fog a matek biztosan, minden jót kívánok 💖

2019. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es! Az igazgatónak van papírja. A határozatról az iskola is példányt, a bizonyítványt is az alapján állítják ki minden évben. Tudnak róla, az más kérdés, hogy néhány alkalmatlan tanár nem veszi figyelembe, de ezt NEM TEHETI meg!

#1

2019. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, (vagy szerencse), hogy fél év múlva nyugdíjba megy. Úgy nagyjából bele.szarik már az egészbe. Szerintem a főnöke sem fog tudni hatni rá, illetve ismerem az igazgatónőt, nekem majd mosolyog, meg megígér mindent, aztán egy szót sem mond neki. Nagyon nem szeret konfrontálódni, ráadásul ezzel a nővel nagyon finoman bánnak, nehogy elmenjen, mert nincs másik matektanár. Pedig az egész osztály nagyon pocsékul áll matekból, már minden szülő ki van akadva. Ma volt szülői, az ofőnek is mondtuk, de kb. egy mondatban elintézte, hogy ez nem az ő hatásköre.
2019. szept. 18. 22:31
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
*kap példányt
2019. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tavaly, amikor szóltam neki, akkor megírhatta még egyszer a gyerek. Négyes lett neki, és erre az előző jegyéhez hozzáadott még egyet, és azt írta be. Nem is értem ezt a matematikát.
2019. szept. 18. 22:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelmezhető a "lehetőleg szóban feleltessék". Most ez ajánlás, vagy kötelezés? Határozatról lévén szó utóbbira gondolnék, de akkor nincs ott a _lehetőleg_.


Ha van határozat, szakszolgálattól javaslat, akkor az a tanárra nézve kötelező. Ha az igazgató nem tudja ezt betartatni, akkor fordulj a tankerülethez, majd ők rápirítanak.

2019. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Más gond is van matekon kívül gyerekel? ha igen inkább viném egy neki való suliba .
2019. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves utolsó, ez igazán kedves. És szerinted mégis mi lenne a neki való suli? Mondjuk vigyem a szellemi fogyatékosok közé?

A figyelemzavar nem igényel speciális iskolát, integrálható. Amúgy 4-es volt az átlaga tavaly. Ha nem értesz a témához, inkább ne írj.

2019. szept. 20. 15:55
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
kėpzeld ėrtek hozå kėrdezò van sni gyerekem 2 is az egyik figyelemzavaros is ,olyan iskolåba osztålyba jårtak ami nekik valo egy logopėdiai osztålyba ,most mår gimisek rendes gimnåziumba .
2019. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!