Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehet matek felmentést...

Hogy lehet matek felmentést szerezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Vannak gondjaim a matekkal illetve lesznek is.... Mégrégebben voltam valamilyen felmérésen ahol sajnos már nem tudom mit kellett csinálnom de kaptam egy papírt ami azt mondta hogy valamilyen fejlesztőre kell mennem ahol matek meg magyar ill. logikai feladatokat csináltunk.... És elméletileg ugy lehet felmentést szerezni nem hogy a tanár elküld egy ilyenre nem? de ha van egy ilyen papírom és azt megmutatom neki akkor elküldene az miatt?

2019. máj. 27. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Mennyi idős vagy?


Nevelési tanácsadóban felnérnek, és ha olyan mértékű a gond, akkor kapaz papírt.


Attól kell járni matekra, csak nem a tanórákra. De ebben az esetben a későbbkekben elesel sok helyről, továbbtanulás, később emiatt munkahelyről is

2019. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia! :)

Én diszkalkuliás vagyok, ami miatt nagyon nehezen megy a matek. Ha tényleg úgy érzed hogy nagyon nehezen megy a matek neked is, akkor ezt beszéld meg a szüleiddel, vagy aki nevel, és a városodban keressétek fel a legközelebbi Pedagógiai Szakszolgálatot. Az iskoládban is érdeklődhetsz hogy hol találsz olyan helyet ahol segíthetnek. De pszichológus is tud elvégezni olyan vizsgálatot, amiből kiderül hogy diszkalkuliás vagy-e. De én a pedagógiai szakszolgálatot ajánlom a legjobban, mert ha ott derül ki, akkor már el is kezdenek intézkedni, és pár héten belül meg is lesz a papírod. Ha tényleg jogosult vagy a felmentésre, akkor matekból nem osztályozhatnak majd, és leérettségizned sem kell ebből a tantágyból. Ami ebben az esetben nagy segítség. De sajnos a matematika órákon részt kell venni. Emellett ha az iskola tud, akkor intéz neked matek fejlesztést heti pár alkalomban, amin sajna szintén kötelező a részvétel. Azért sajnos, mert nem túl hasznos ez a korrepetálás. Én is jártam, és nem is a matekkal foglalkoztunk, hanem azt kellett megmutatnom egy papíron hogy melyik a négyzet és melyik a háromszög. Elég értelmetlen volt. A tanár úgy kezelt mint egy fogyatékost, és ebből adódóan úgy is éreztem magam. De nyugi, ez nem egy betegség, ettől nem vagy kevesebb ember. Ez is olyasmi mint a cukorbetegség. Egy állapot. És dehogy esel el munkahelyektől! Bármi lehetsz ami szeretnél, addig a pontig amíg nem kell magas szinten tudni a matematikát hozzá. És amúgy is. Amit az iskolában tanulsz matekot, kb a 70-80%-ában nem veszed hasznát a való életben. Remélem segíthettem. Írj ha van valami fejlemény!

2019. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Én nem bántani akarlak, de biztos, hogy nem csak megúszni akarod a matekot? Valószínűnek tartom, hogyha tényleg valami gond lenne, akkor anyád írna ide, hogy mit csináljon veled, nem te próbálnád mindenáron kideríteni, hogy mi kell hozzá. Olyan régen voltál azon a felmérésen, hogy azt sem tudod mit kellett csinálnod, ha akkora lett volna a gond, akkor azonnal elküldtek volna szakemberhez az illetékesek. Nem lehet, hogy lusta vagy tanulni, és így akarod megúszni egy életre a matekot? Az élet nem úgy működik, hogy ami nehezen megy arról szerzek valami felmentést és kész. És matekra mindenképp kell járnod+a fejlesztő a szabadidődben, szerintem szarabbul járnál, de te tudod.
2019. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem nem szeretném megúszi sőt inkább érteni szeretném de rohadt gyors is az órán a tempó és mindig bugdácsoltam belőle tavaly épp hogy átt mentem a pótvizsgán
2019. máj. 28. 14:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem, csak kiegészteném: nézd meg annak a Pedagógiai Szakszolgálatnak a weboldalát, ahol laksz (vagy ahol iskolába jársz, mindegy), és keresd a szakértői vizsgálat lehetőséget, ott leírják részletesen, mi a menete.

De itt a Fővárosi Ped. Szaksz. oldalán is írnak róla: [link]

Mindent leírnak itt, de a lényeg, hogy kétféle eredményre juthatnak, vagy BTM-kódot adnak, amivel könnyítéseket kapsz és fejlesztésre vagy jogosult, vagy SNI-kódot, ami a „súlyosabb” dolgokra vonatkozik. „A szakértői vizsgálat a szülő kérelmére, illetve, ha az eljárást nem a szülő kezdeményezi, a szülő egyetértésével indítható meg.”

2019. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!