Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kisgyereknek az ebéd kell...

Egy kisgyereknek az ebéd kell hogy legyen a főétkezés?

Figyelt kérdés

Első baba, még nem tartunk a hozzátáplálásnál sem, csak felmerült bennem a kérdés.

A férjemmel sok éve mindig a vacsi a főétkezés, akkor vagyunk mindketten itthon, ilyenkor eszünk főtt ételt.

De a gyereknek is jó ez? Vagy őt érdemes úgy szoktatni, hogy ebédre van főtt étel? Vagy nem baj, ha vacsira lesz? Mert akkor le tud ülni együtt a család minden nap közösen vacsizni.

Nálatok hogy van ez?


2019. okt. 8. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt.


Ht úgy kezdtük, hogy tízórai, uzsi, majd az ebéd

Eeggeli vacsira sorrrenddel vezettük be.


Amikor az uzsi volt, akkor szoktunk ebédelni ( később azt a meleget, amit mi)


Plusz Meleg ebéd is lett neki ( ez a fő étkezése - bölcsiben, oviban is így lesz)


Persze azóta 2-szer uzsonnázik..

12-12:30 közt ebéd

3 kor könnyű uzsi ( gyümi)


5-6 körül velünk meleg

Fél8körúl általában valami könnyebb vacsi: joghurt

Tejbegríz, krémtúró, szezonálisan sütőtök... Mikor mi

Mknilyenkor nem eszünk, nagy ritkán a férjem bekapnvele valamit

1,5 éves lesz

2019. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, de lehet az ebéd és a vacsi is meleg étel.
2019. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az ebéd a déli nagy alvás után van 2-3 fele. Elvileg azért jobb ha a nehezebb főétel napközben van, nem estére. Könnyebb a gyomrának.Nálunk akkor eszik a legtöbbet. Vacsira is lehet meleg étel persze. Inkább szendvicset szoktam adni neki vagy főtt tojást. A munkám miatt én is este felé ebédeltem régebben, akkor olvastam jobban utánna.
2019. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon sokáig vacsorára ugyanazt (minimális módosítással) kapta, mint ebédre. Kvázi 2 főétkezés volt.

Szerintem egyáltalán nem gáz, ha este is főtt aját kap, ha az nem nehéz étel. Szóval érdemes úgy módosítani, hogy azért ne disznópörkölt legyen az a vacsora, ha nektek az, akkor neki az jó lesz másnap (vagy ha már megcsináltad korábban, aznap) ebédre. Vacsira ebből max néhány szem krumplit adnék.

Vagy bolognai spagetti esetén neki este jobb lehet a sajtos-tejfölös tészta a paradicsomos cucc helyett...

2019. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek nyilván ne a vacsi legyen a fő étkezés. Este megterheli a gyomrát és nehezebben fog aludni.

Az ebéd a fő étkezés, persze attól még ehet főttet vacsira is, de ne megterhelő 3 fogásos étkezést.

2019. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!