Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van másnak is akinek még nem...

Van másnak is akinek még nem beszélt ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Nagyon eleven,kedves jószívű a kisfiúnk.Szófogadatlan sokszor pedig a szigor az megvan.Dacol persze ebbe a korban van és most a testvérféltékenység is.Neurológiai és egyébb vizsgálatok megvoltak és rendben vannak.A logopédiai fejlesztést most kezdni.Csak olyan rossz,hogy most lesz 3 éves és nem beszél még...csak baba,mama,papa,nem meg a gágá...Sokszor azthiszem már sosem fogok vele beszélgetni.Sokat foglalkozunk vele játék..programok és anyagilag is stabilan vagyunk.Van más is így akinek később kezdett el beszélni.Nálunk a diagnózis megkésett beszédfejlődés lett.Tudom,hogy a fejlesztés hasznos lesz de olyan rossz,hogy mások azzal terrorizálnak,hogy jaj "az enyém 1.5 évesen beszél".Pelenka elhagyása is nehézkesen megy a neurológus szerint minden gyereknek megvan a saját növekedési ritmusa mikor érik meg 100%ban agyilag a dolgokra.
2019. okt. 11. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém sem beszél, de kisebb, 2 éves 4 hónapos, most viszem vizsgálatra, ha két és fél évesen nem kerül be állami fejlesztésre, akkor viszem magán. Mondjuk lányom van, a fiúk később kezdenek beszélni. Sehová nem vitted eddig?
2019. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Azért ez már igencsak megkésett beszédfejlődés, ennyi idősen az óvodát kezdik a gyerekek. Szerintem jobban járj utána, ne hagyd magad lerázni, mert korai fejlesztéssel nagyon sokat javulhat.
2019. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A gyerek orvosunk kérdezte, hogy beszél e már a fiam. (2éves).Mondtam, hogy csak 1-2 szót. Egyből hozzátette, hogy ne aggódjak teljesen normális, fiúknál 4éves korig! Óvoda ide vagy oda...
2019. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyik ismerősöm gyereke is kisfiú, 3 éves kora UTÁN kezdett el beszélni. Sőt, ha jobban belegondolok több ilyet is ismerek. Szerintem át kéne gondolni ezt a fiúknak 2,5 évesen kell beszélniük, én több olyat ismerek, aki akkor még nem beszélt. A másik véglet, hogy másfél évesen beszélt, olyat csak egyet tudok.

Sajnálom, hogy ezzel nyomasztanak, én is hallom felnőtt emberektől, hogy fikázzák a másik gyerekét, hogy nem beszél... akié hamar elkezdett, az nagyon tud okos lenni ezzel kapcsolatban. Nem is értem, hogy miért kell ebből versenyt csinálni.

2019. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Párom anyukája mindig mondja, ha panaszkodom a lányom miatt(mivel 2 éves és csak pár szót mond), hogy ne parázzak, a párom is csak 3 évesen kezdett mondatokban beszélni, addig egy szót sem.Mondjuk mi nem fogjuk megvárni.Januárba mindenképp viszem valamerre ha nem indul meg a beszéde normálisan.Szerintem nektek is érdemes most már utána járni a dolognak kicsit.
2019. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl van a gyermek a kivizsgálásokon és kezdi a logopédiai fejlesztést, az nagyon jó. Csak el ne felejtsd, hogy a logopédus útmutatása alapján otthon is "gyakorolni" (megfelelően foglalkozni, együtt játszani) kell a gyerekkel.

Szerezzétek be Egresi Erika: Beszédindító című könyveit, egyelőre ha jól tudom az Ősz és a Tél kötetek jelentek meg. Jó szemléletű, hasznos kötetek, pont ilyen korú, még nem beszélő gyerekeknek írta.

[link]

És sajnos nem igaz, hogy teljesen rendben van, ha egy kisfiú négy éves koráig nem beszél. Köztük már nagyon sok van, aki tényleges nyelvi fejlődési zavarral küzd, ami az egész iskolai pályafutására rányomja a bélyegét.

Nehézsége van az olvasás-írás tanulásban, a matekban, mikor szöveges feladatokat kell megoldani, definíciókat tanulni és értelmezni, az összes szaktárgyban, mert az új kifejezések tömegét jóval lassabban sajátítják el, mint az átlag, és az idegen nyelvek tanulása is nehezített pálya a számukra. Hiszen az az ok, ami miatt az anyanyelv elsajátítása nehéz volt, az idegennyelvnél még erősebben érvényesül.

Persze vannak szerencsések, akiknél tényleg csak egyszerű késés van, mait szépen behoznak, de ez sajnos csak utólag állapítható meg. az egyik csoport különösebb foglalkozás nélkül is beszélni kezd és később jól boldogul, a másik pedig a foglalkozás hatására javul, főleg ha az értelmi képességei jó színvonalúak, de a probléma nem tűnik el nyomtalanul. Viszont ők fejlesztés nélkül messze a tényleges kpességeik alatt teljesítenek az iskolában, hiszen ha aaz anyanyelvét nem érti és beszéli korának megfelelően, mindenben le fog maradni.

2019. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Elég furi.Azért egy 3 évesnek folyékonyan kéne beszélni.Az én fiam 2 évesen már szépen beszélt.
2019. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

Az én fiam 2éves 4 hónapos, mondatokban beszél, 5 szavas mondatokat simán mond. Mondókákat is elmond úgy, hogy nekem 1-1 szóval kell segítenem benne. Fokozatosan tanul mindent. Már nem sok kell a folyamatos beszédhez.

Fejlesztés szuper lesz.

2019. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
Akinek beszél a gyereke 3 éves kor alatt azt le kell pontozni?!Nem itt kéne bohóckodni,meg irigykedni,hanem foglalkozni kéne a gyerekkel és talán tudna 3 éves korára beszélni,ahogy az normális (lenne)!
2019. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
7 8 taps, taps
2019. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!