Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyi idősen csak cumisüveg?!

Ennyi idősen csak cumisüveg?!

Figyelt kérdés
Kisfiú - 3 éves lesz júniusban. Előre leírnám: nem a saját kisfiamról van szó, viszont családtag. Csak és kizárólag cumisüvegből iszik, se itatópohár, se sima pohár. Meddig normális ez szerintetek? A szülőket látszólag egyáltalán nem érdekli ez, mert amikor szóbahozom, csak annyi a válasz, hogy "ráér még" meg hogy "nem fog 18 évesen is ebből inni ne izguljál". Véleményem szerint már rég nem kellene neki cumisüveget használni, hiszen lassan óvodás lesz. Mit gondoltok?

2019. márc. 18. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodában szépen fog inni pohárból.
2019. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy rokonunknál ugyanez volt mellé még éjjel nappal cumizott.Simán kinőtte 4 éves korára.Ő valamiért ragaszkodott ehhez a két ,,babás" dologhoz.Nem erőszakkal szoktatták le, magától elhagyta mindkettőt.
2019. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Jo tanacs: torodj a magad dolgaval, es ha lesz gyereked , majd azzal.

Ha elkezdi az ovodat , ott pohar lesz, megtanulja.


Unokahugom 4 eves ( orvos szulok ) es este cumisuvegbol iszik tejet.

Exem fia 4,5 eves koraig ivott este cumisuvegbol.

2019. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem fogok beleszólni a dolgukba, mert engem gúnyolnak ki konkrétan ha érdeklődöm felőle! Csupán csak érdekel hogy helytálló-e a véleményem a dologról.
2019. márc. 18. 14:54
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ő nem csak este iszik, egész nap a szájában lóg az üveg.
2019. márc. 18. 14:55
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Jó neked, hogy ráérsz egész nap más gyerekét bámulni.
2019. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Mindenki maga dönti el, mi a jó nekik és a gyereknek. Az, hogy szerinted ez már nem normális, teljesen irreleváns, mert nekik meg így a jó. Nem vagy te sem törvény, sem hatóság, hogy eldöntsd, mikor mi a normális. Azt a család maga határozza meg, figyelembevéve a kisgyerek igényeit.

(engem a szoptatás miatt "korbácsolt" folyton a családom, nem mintha érdekelt volna a "szerintem már le kellett volna szoktatni" stb beszólásuk, mert nekem is és gyerekemnek is jó volt, nem éreztem tehernek, de a falra mászok ettől, hogy mit képzelnek egyesek, hogy megmondják másoknak mit KELL csinálni a saját gyerekkel)

2019. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként van észérved a cumisüveg ellen? Mert nekem, mint logopédusnak van. De kíváncsi vagyok, te szerinted miért kellene már leszoknia? Mert a társadalom elvárja? Ezt hallottad valamelyik felmenődtől, aki ki tudja milyen alapokra hivatkozva állítják? Hmm?
2019. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Istenem, hogy ki tudnak kelni magukból egyesek. :) Nem kell minden frusztrációt itt kiadni.

Tehát: nem bámulom egész nap a gyereket, de sokszor találkozom vele és kb napi szinten beszélek a szüleivel is. Azt, hogy egész nap kilóg az üveg a szájából, ők is tudják, csak nem érdekli őket. Azt is tőlük tudom, hogy már most van baj a gyerek fogával.

Az ilyen emberek kiabálnak hangosan hogy "hol voltak a rokonok meg a szomszédok" mikor kiderül hogy a szülők nem nevelik jól a gyereket és probléma adódik. Amikor meg egy családtag szimplán aggódik, akkor meg el van küldve a bús pitsába hogy mit foglalkozik más gyerekével. Miért a rosszindulat üvölt mindenhonnan?

2019. márc. 18. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Még jó hogy te merő jóindulatból beszéled ki őket a hátuk mögött.
2019. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!