Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves - elsős - kislány...

6 éves - elsős - kislány minek örülne? Mik most a "menő" játékok?

Figyelt kérdés

Unokahúgom 6 éves lett idén tavasszal, és most őszre költöztek haza végleg Londonból, így van alkalmam többet találkozni vele, aminek nagyon örülök. A gond viszont, hogy nem "ismerjük egymást", rég volt gyerek utoljára a közelben, szóval egyáltalán nem vagyok képben, mik mennek most 6 éves lányok körében, mik a menő mesefigurák stb. Főleg karácsonyra szeretnék valamit venni neki, pénz nem lényeg, hanem hogy sikerüljön valami jót venni, illetve minél kevésbé lőjek mellé. Anyukáját nem szeretném megkérdezni, okos nő, tudná hogy azért kérdezem, mert venni akarok valamit, és biztosan lebeszélne/semmit/max 1 csokit lenne a válasz, korábban már puhatolóztam. Nem akarok én lenni a "gazdag nagynéni aki megvesz minden szrt", de amíg ilyen pici, máshogy nehezen tudom neki kimutatni hogy szeretem, fontos nekem.

Köszönöm szépen előre is!!



2019. okt. 25. 00:57
 1/9 aHermann ***** válasza:
96%

Szia!


Szerintem először újra meg kellene ismernetek jobban egymást. Karácsony még 2 hónap.


Lehet jobban járnál, ha elkérnéd néhány "csajos" programra, és akkor megtudhatod tőle, hogy mit szeret.


Nálunk a nagyobbik lány 7 éves. Szereti pl. a Jégvarázs-os dolgokat (még menő), Lego Friends, foglalkoztató könyvek, társas, valami gyurmaszerű ragacsot (slime?). (Babázás annyira nem érdekli, se a nagyobb, se a Barbie)


Bár mindig kapnak nálunk a gyerekek tárgyi dolgot alkalmakra, de sokszor ajándékötlet gyanánt élményt kérek már, én is egy csomót agyalok az ajándékokon.


Jó ötlet lehet: Varázslények kiállítás, mozi (sok rajzfilm jön most, többek között Jégvarázs 2), Minipolisz, CSOPA, érdekes kiállítás, fürdő (csúszdás, élménymedencés).


Ezekre nyugodtan elviheted korábban is, és tudakolódhatsz miket szeret. Mondjuk egy-egy ajándékötletnél érdemes a szülővel egyeztetni, hogy "szabad-e" még, nincs-e meg.

2019. okt. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem menő játékot vegyél hanem ismerd meg gyereket mivel szeret játszani stb,lányom imádja legot de nem lányoknak valót ,könyveket,társas tudományos játékokat.

Viszont utálja babákat ,lányos legot frends .

Jó ajándék az ami olyan amit gyerek szeret.

2019. okt. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

En vagyok az a keresztanyu aki elrontja a gyereket, csomo jatekot veszek utazgatunk kirandulunk :)

5 eves keresztfiam van.

Ha jatekot akarsz venni akkor lego mindig nagy siker.

LolZ babak ilyen golyoban vannak

Gyujtheto my little pet shop figurak

Slime keszito keszlet

Okosgyurma

2019. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Igen, jobb ha próbálod megismerni a kislányt, hogy nála mi a menő.

Az enyém 7 éves, de kb 4 évesen volt csak nála menő dolog a Jégvarázs. Bár most jön az új rész, ez változhat.

A legóért sose volt oda, viszont bármilyen kézműveskedős ajándéknak örül, amit együtt meg lehet csinálni és a gyurmakészletek is mindig bejöttek. Slime szintén. És bármi, ami ló vagy unikornis.

Amúgy karácsony előtt minden menő, amit a tv-ben reklámoznak a mesecsatornán. Most épp a fényvarázs ez nálunk. Keress rá.

Lol baba is menő, az osztályban sok lány szereti, az enyém azt mondja, az csak egy műanyag vacak. És valóban, mint egy kindertojás, csak tízszer annyiba kerül. Szóval látogasd meg, megmutogatja a játékait és fogod látni mit szeret.

2019. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányaim 7-9 évesek.

Az óvoda végén a mese figurák mind eltüntek. Ha van is egy egy kedvenc mese azoknak a figuráikat sem szeretik már ebben a korban.


Nálunk a barbi is eltünt 6 évesen. De az azért sok gyereknél meg van.


Amivel tuti nem lösz mellé az a Schleich figurák, állatok, föleg szerintem lovak minden mennyiségben.

Ès ami nálunk(habár mi külföldön élünk) iszonyatosan megy és tényleg egy egész játékszoba tele van vele, az a Playmobil. Ezek nem túl olcsó dolgok, de kb 4 éves koruk óta rendszeresen kapnak Playmobil dolgokat, így már egy egész várost betudnak rendezni vele. Szinte mindig playmobillal játszanak mert ott totál kiélhetik szerepjáték vágyukat. Lehet mindent eljátszani, mert tényleg minden szituációra van figura, és kiegészítök. Pl nagyobbik lányom a családi házért van oda, amiböl van kettö óriási, és pl olyan apró kívánságai vannak, mint terhes anyuka, ikres anyuka, grillezö apuka stb... vagy is mindent megkapni hozzá.

Èn ha Mo-ra megyek mindenhol ahol ennyi idös gyerekek vannak Playmobilt viszek ajándékba, és mindenhol imádják és játszanak vele.

2019. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Milyen érdekes ez, nálunk ovi végén a playmobil tünt el. Van óriás házunk, teljes berendezéssel, játszótér, strand és kisebb szettek, csak porosodtak. A Barbi-val játszik azóta, most Barbie házat szeretne.

A lovas szett maradt a playmobilból és a schleich állatok is, azok előkerülnek még.

Tényleg, ahány gyerek, annyi féle.

Ami megy még az a sminkelés, csillámtetkó. Ezekkel sem lehet nagyot tévedni, bár ismerek olyan kislányt is, aki nem szereti ezeket.

2019. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt a playmobilet örömmel olvasom, én is szerettem bele játszani, még apumtól is örököltem hozzá csomó dolgot:)

Vinni egyelőre kettesben nem szeretném, kicsit (nem kicsit) suta vagyok a gyerekekhez, inkább pár év múlva, amikor már van olyan kis okos hogy különösebb küzdelmek nélkül hallgat rám.

2019. okt. 25. 20:06
 8/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! En csak az utobbi kommentedre valaszolva: hidd el, 6 evesen is vannak a gyerkocok olyan kis inteligensek, hogy hallgatnak a ,,meno” nagynenire, mert elvezik, hogy igazan nagy csajos dolgokat csinalhatnak, es ezt nem fogjak elrontani egy hisztivel, hanem csendben vegigkiser mindenhova csillogo szemekkel😇 tapasztalat
2019. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy muszáj lenne kideríteni, hogy ő mit szeret. A "menő" dolgokkal is mellélőhetsz. Kisfiam ovis csoportjában most minden kissrác a Sam, a tűzoltó meséért van oda. Na a fiam tojik Samre, nála a Mancs őrjárat a menő, meg újabban a Láng és a szuperverdák.


Szóval attól hogy a többi kisfiú biztos odáig lenne egy Sames játékért, ő személy szerint nem. Unokahúgodnál sem tudhatod ezt.

2019. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!