Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fontos a futóbicikli?...

Mennyire fontos a futóbicikli? Mi van, ha nem megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lányom lassan 3 éves, több, mint fél éve van futóbiciklije, de egyszerűen nem akar ráérezni a működésére, nem megy neki. Ha ez kimarad, az baj? Mit kellene helyette venni? A ti ilyen korú gyermekeitek mit használnak? Tudom, hogy az egyensúly érzéket fejleszti a futó bicaj, ezért aggaszt kicsit, ha ez kimarad.

Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat!


2019. okt. 29. 07:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Kismotort tudja hajtani labbal?

Fiam utalta a futo biciklit, kismotorrol valtottunk neki 4 kerekes kicsi bringara. Rogton hajtotta. Fel ev alatt megtanult ket kereken menni, ugy hogy mikor levettuk szinte azonnal ment is.

2019. okt. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Kismotor, roller, mind fejleszti az egyensúly érzeket ami később jól jön a biciklizesnel,


Bár szerintem az sem baj ha később tanul meg bicajozni vagy lassabban megy neki, sőt az sem ha nem tanul meg, majd másban ő lesz a legügyesebb

2019. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Kb. 10 éve van futobicikli. Szerinted mekkora baj ha "kimarad"? És hányan nőttek fel úgy, hogy nem is láttak soha futobiciklit?
2019. okt. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy baj.
2019. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Pár éve létezik, és előtte is felnőtt pár gyerek úgy, hogy nem lett gond az egyensúlyukkal, nyugi. Kismotor legyen helyette, hátha az könnyebben megy neki.
2019. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha éltében nem találkozik futóbiciklivel, egyáltalán nem kötelező.

Viszont ha ennyire nem megy, az szerintem jelezhet valami bizonytalanságot a mozgásában. Mondjuk hinta, csúszda, mászóka, forgás stb. kapcsán nincs-e benne túlzott félelem... ? Ha valami ilyesmire gyanakodsz, nem másik eszközt kell venni, inkább érdemes eljárni ovis tornára vagy úszni.

2019. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy régen se volt futóbicikli, csak manapság mindenütt ezt nyomatják, hogy kismotor után futóbicikli jön, és milyen fontos. De akkor ez kimarad. A kismotoron ügyesen megy, imád mászókázni, csúszdázni, úgyhogy nem gondolnám, hogy baj lehet, csak akkor ez nem az ő sportja😆😆

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!

2019. okt. 29. 10:16
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Az enyém nem szerette a futóbiciklit, de a kismotort se. Sőt a rollerozásért sincs oda. Régen is felnőttek ezek nélkül generációk. Én tízévesen magamtól tanultam meg bicózni, még a háromkerekűn is féltem kiskoromban. Semmi bajom nem volt, nem lett.

Most van ez a versengés, hogy kinek mit csinál előbb a gyereke, na ez az igazán káros és fel se tűnik az anyukáknak.

Külföldön nagyon kismotor sincs, ilyen veszélyes fajta, mint nálunk. Mert ezekkel a műanyag két kerekű izékkel aztán lehet jó nagyot esni. Sajátom nem szerette ezeket, de kitűnő tanuló a suliban, úgyhogy a gyengébb egyensúlyozása majd maximum a tornaórán lehet neki hátrány. Minden gyerek nem lehet ügyes mindenben.

2019. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
A fiam soha nem használta a kismotort, összesen ha ment vele 2 métert, az már jó. A futóbicajt már szívesebben hajtotta, de nem lett a kedvence, rendes biciklivel kimondottan utál menni, pedig egyből megtanult vele, ráült és ment is, csak szerinte biciklizni unalmas és fárasztó. Most a roller a menő. Kicsinek a bébitaxi sem érdekelte, max pakolt bele.
2019. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha egyébként rendben van a mozgása, egyensúlya, akkor nem baj. Lehet, hogy nem érdekli, ezért nem megy neki. Az én fiam a rollerrel volt (van) így, ő bicikliken kimondottan ügyes pedig.
2019. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!