Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, ha ellenem...

Mit tehetek, ha ellenem nevelik az 5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

3 éve élünk külön a gyerekem apjával, hatalmas kudarcba fullad a párkapcsolatunk, amit most nem részleteznénk.

A gyereket közösen neveljük, egyszer velem van, egyszer az apjával. Minkét helyen szeret a gyermek és az is egyértelmű, h bárhol is van, mindkét helyen nagyon szeretjük.

Mostanába kezdem a kisfiamtól hallani, h "anya, te nagyon hülye és buta vagy, mert ezt mondta apa és a mama..."

"Te mindig nagyon nagyon butaságokat beszélsz, ezt mondta apa és a mama"

"Anya, miért nem szeretsz minket?"

"Anya, Te lusta vagy, ezt mondta apa és a maga"

"Anyat, te nem vigyáztál rám..."

Mit kezdjek ezzel? Aminél tudom, bebizonyítom az ellenkezőjét, de most egy 5 éves gyerekkel álljak le vitázni, h ez nem igaz??? Rendíthetetlen, mert apa és a mama azt mondta. Ez csak néhány példa.

Mit kellene tennem? Hogy kezeljem ezt? Én szándékosan, soha semmilyen rosszat nem mondtam a gyetek előtt erre a 2 emberre. Ti mit tennétek a helyemben???


A kizárólagos felügyeleti jogot nem kapom meg, mert ameddig az apa alkalmas szülőnek, addig a közös szülői felügyelet a maximum, amit elérhetek a bíróság által.

Arra a szintre, pedig nem szeretnék lesűlyedni, ahol ők vannak és ócsárolnak. Azzal pedig csak ártunk a gyereknek, ha a számára szeretett embert degradáljuk. Tanácstalan vagyok :(



2019. nov. 12. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk beszélj a volt férjeddel erröl.


Ès az utolsó bekezdést úgy ahogy mond el neki.

2019. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess el a kisfiúval, hogy ő mit gondol, miért lennél buta, miért lennél lusta. Elmondhatod neki, hogy te nem tartod magad egyiknek sem, és rosszul esik neked, hogy ilyeneket mondanak rólad. Sőt lehet, hogy most megköveznek érte, de megpendíteném neki, hogy az igazán jó emberek/kisfiúk nem mondanak rosszat a szüleikről.


Mindezek után persze elővenném a kevésbbé kedves énemet az apja és nagyanjya felé, és megmondanám, hogy ha ezzel nem állnak le, bíróság elég viszed az ügyet ahol kiharcolod, hogy a lehető legkevesebbet lássák. (Persze ez nem jönne valószínűleg össze, de fenyegetésnek jó).


Egyébként szánalmas az, amit az exed meg az anyja csinál.

2019. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kizárólagos felügyeleti jogot nem kapom meg, mert ameddig az apa alkalmas szülőnek, addig a közös szülői felügyelet a maximum, amit elérhetek a bíróság által."


Melyik országban élsz?

Ha Magyarországon élsz, akkor ez nem igaz.

Egy ötéves gyereket, ha nincs közös megegyezés, az anyának ítélnek. Csak akkor nem, ha az anya pl. alkoholista vagy prostituált vagy öngyilkossági kísérlete volt. Pont a közös felügyeletre igaz, hogy csak akkor lehetséges, ha ebben meg tudnak egyezni a felek.

2019. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor mondtam neki, h nem vagyok buta, nem tudtam meggyőzni, mivel apa és a mama azt mondta. Az jött be, mikor elmeséltem neki, h milyen egy lusta ember. Ez után mondta ő, h nem vagyok lusta és a hasonlók... De sajnos nem tudom ilyen könnyen meggyőzni minden állításról.

Szóban képtelenek vagyunk az apjával kommunikálni, azonnal összekapunk, mert állandóan vádaskodik. Semmit se tudok jól csinálni szerintük, ami nagyon fáj. Próbáltam már beszélni vele pl olyan helyzetben, h megkértem, h szerintem mostmár a téli kabátot adják rá, mert nagyon hideg van, akkor utána jött a szaftos e-mail arról, h én miket csinálok rosszul és fenyegetések a korlátozásról. Én nem akarok vele veszekedni, nem akarok fölösleges bonyodalomba keveredni. Ezért nem gondoltam arra, h megemlítem ezt nekik, mert biztosan kapnám az ívet tőlük. Az exem és a volt anyósom egy egységes álláspontot képvisel ellenem. Ma hallottam vissza a szomszédoktól, h mindenkitől rólam kérdezősködik a volt anyósom....

Teljesen kikészítenek :(

Jártunk egy ideig ilyen kapcsolat terápiára, de a terapaeuta se tudott velünk mit kezdeni, mert az apja lekezelt engem és a terapeutát is, vádaskodott és nem hallgatott senkit se végig. Azt gondoltam, h még a családsegítővel kellene felvennem a kapcsolatot, talán ő segíthetne

2019. nov. 12. 14:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Budaörsön voltunk. Ezt mondták, h nem veszik el egyik szülőtől sem. Feketén-fehéren leírták, h melyik héten van velem és melyiken az apjánál. 10 percre lakunk egymástól. Teljesen mindegy, nem szeretnék újra pereskedni, nagyon megviselt, mert az apa nem volt tisztességes. De nem is ez volt a kérdés, hanem az, h a meglévő helyzetet hogy tudom kezelni?
2019. nov. 12. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sarkadra állsz végre és beszélsz az exeddel vagy tűröd. Én biztos nem tűrném legyen akár milyen veszekedés. Az pedig, hogy fenyeget és zsarol csak a maga baja. Ezzel csak magának árt. Menj el egy család segítőhöz. Kérj tanácsot. De ha elviseled lesz ott még cifrább is amit a fiadnak mondanak. Akár el is veszíthetet a szeretetét szerintem. Én azt tanácsolom hogy addig lépj ameddig nem késő. De ez persze csak az én véleményem.
2019. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De nem "értelmesen beszélgetni" kell vele, hanem leteremteni a földig. Ha ilyen puhány vagy, persze, hogy mindent megtesznek veled amit nem szégyellnek. Én lehet elindítanám a kizárólagos felügyeletjogot, mivel a gyereket fegyverként használja ellened.
2019. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En nem akarnek beszelni vele hanem a gyamugyhoz bemenni. A vadaskodo leveleket megmutatnam. Elmondanam a gyereknek mondotakat. Elinditanam a teljes felugyeleti jogot. Nem hiszem el ennyire gyenge vagy, hogy nem mersz lepni az apa ellem
2019. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem az, h nem merek, csak fölösleges. A védelembevételt is elindítottam, de aztán ejtették az ügyet, mert a családsegítő és a gyámügy szerint az apuka nem teszi ki a gyereket közvetlen veszélynek. Én már ezeket a kiskapukat is megmozgattam amikor szükségesnek tartottam, de minden egyes ilyen akcióm után sokat rontottam a kettőnk közötti amúgy is rossz kapcsolaton. Újra a családsegítőhöz fogok fordulni tanácsért.


Itt inkább olyan jellegű tanácsra lenne szükségem, h ezt a promblémát a gyermekneveléssel tudom-e valahogy ellensúlyozni? Illetve hogyan?

2019. nov. 13. 09:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mindenesetre titokban vedd fel, amikor a kisfiad ezeket mondja. A másik szülő ócsárlása elvileg a gyerek bántalmazásának számít. Legyen bizonyítékod arra az esetre, ha történne valami, legyen adu a kezedben. Amúgy ha elég sok bizonyíték összegyűlik arról, hogy ők ellenségesek, akkor konzultálj egy ügyvéddel, mert lehet majd kezdeni valamit.

Amikor a kisfiad ezeket a dolgokat visszamondja, akkor ne menj el ezek mellett szó nélkül, hanem beszélgess el vele. Értesd meg vele, hogy csak az számít, hogy ő mit gondol rólad. Kérdezd meg, hogy ő is úgy gondolja-e. Mondd el nyugodtan, hogy apa és a mama nem élnek veled, nem ismernek, nem látják, hogy mennyit dolgozol, stb., de ő, a kisfiú igen, és csak neki van joga eldönteni, hogy mit gondol rólad. Ezt is elmondhatod neki nyugodtan. És ültesd el a fejében a gondolatot, hogy vajon apa és mama miért mondanak ilyeneket rólad? Mi a szándékuk? Te ne alkoss erről teóriákat a gyerek előtt, csak kérdezz! Magától fog rájönni, hogy a rosszindulat és a gyűlölet vezeti őket.

2019. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!