Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 év 2 hónapos és nem...

Kisfiam 2 év 2 hónapos és nem beszél. Kezdjek aggódni, vagy még belefér?

Figyelt kérdés

Mindent megért, ha kérem megcsinálja, segít.

Viszont egy szót se mond. Babanyelven "gagyarászik".

Pl. ha kérdezek tőle valamit, azt mondja MEM. Ezt használja igen és nemre is.

Viszont tud bólogatni és csóválja a fejét aszerint amit válaszol.

Ezen kívül babababa, egggy, ilyesmi.

Okos kisfiú egyébként. Tényleg mindent ért, amit mondunk.

Ha kutyát lát, mondja, hogy VA-VA.

Autókra BRÜM-BRÜM.

Ezen kívül semmi. Nem is próbálkozik.


2019. okt. 10. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lanyom is ennyi idős es nem beszél. Ő a szavak első két betüjét mondja meg a könnyű rövid szavakat pl.: kicsi, pici, nagy. A vedőnő mindig azt mondja nincs elkésve. Mondókázzak vele, olvassak neki. Ezt mind csináljuk még se beszél csak a saját nyelven.
2019. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon azért nem kell aggódni, lánynál 2 évesen, fiúnál 2 és fél évesen kellene elkezdeni beszélni, az én lányom 2 éves 4 hónapos, most jelentkeztem fejlesztésre, nemsokára megvizsgálják. Amúgy én úgy gondolom, hogy minden gyerek elkezd beszélni, csak nem akarom, hogy később beszédhiba, diszlexia, stb. kialakuljon nála. Pl., ha 4 évesen kezd beszélni, akkor az talán 6 évesen se lesz érthető és úgy nem lehet rendesen írni, olvasni tanulni.
2019. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 éves koromig egy szót sem szóltam.
2019. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni
2019. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!