Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Életkori sajátosság? 2 éves lány?

Életkori sajátosság? 2 éves lány?

Figyelt kérdés
1 hete ki van fordulva magából.Állandóan rosszalkodik.Ellenkezik.Nem akar öltözni,nem akar fogat mosni,nem akar szótfogadni,nem akar pelenkát cserélni.Mindent ő akar irányítani.Konkrétan minden olyat csinálni akar ami életveszélyes, de olyat amit kér az ember még véletlen sem.:)

2019. nov. 29. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor kell következetesnek lenni, meghúzni a határokat, hogy ne ő irányítson téged. Előbb-utóbb a fejedre nő így.
2019. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Az én 2éves fiam dettó. Innentől kezdve nagy levegő :D nem egyszerű.
2019. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Dac korszaknak hívják.
2019. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Igen
2019. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy ez már talán a dackorszak kezdete esetleg.Csak nagyon fura, hogy tényleg egyik napról a másikra fordult ekkorát.Szo szerint.Azt gondoltam van valami átmenet.
2019. nov. 29. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Dackorszak 7 híos kortól a kora pubertás korig tart.(utánna meg kamasznak hívják)


Mikor és mennyire lesz jelen egy gyereknél ez nagyon külömbözö. Függ a neveléstöl, függ a temperamentumtól, és függ sok más behatástól is.


Nálatok most kezdödött. Pórbálj ne NEMet mondani, hanem kicselezni. Pl Anyaaa csokit akarok. Ok majd ebéd után lesz csoki....

Ha nem akar pelenkát cserélni akkor vegye le maga és vegyél neki bugyis pelenkát, és húzza fel maga.

Engedd neki, hogy ö maga mossa a fogát, te csak kicsit de alaposan mosd neki. Engedd, hogy fogmosásnál a poharakkal játszhasson.

Ha nem öltözik fel akkor hagyad úgy. Ha ez az elött van, hogy mennetek kéne valahova, akkor ezt kalkuláld bele, és kezdjetek 30 perccel elöbb öltözni. Ha neki nem muszáj mennie, és van otthon más akkor hagyd otthon, ne könyörögj neki...

2019. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozott le mindenkit,de tényleg jó lett volna ha nem teszi.

Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 29. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!