Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál, ha a nagyi...

Mit szólnál, ha a nagyi közölné 4 évvel később, hogy mikor rábíztad a csecsemőt egy kicsit (7hónapost), nem figyelt rá és ráesett a fejére egy fél kilós rádió?

Figyelt kérdés
Gondjai vannak(idegrendszeri éretlenség), és most bukott ki a nagyiból, hogy biztos miatta, mert ráesett kiskorában a fejére a nehéz rádió, ő nem szólt, orvoshoz nem vitte, elhallgatta. Sokáig sírt, de megnyugodott, nem lett akkora dudor a fején, hogy észrevettem volna később. Nyilván nem ő okozta, de rendkívül dühít, hogy nem figyelt rá, hogy nem szólt róla és még csak dokihoz sem vitte, mikor aggódott, de még csak korábban sem nyögte ki, mert a gondok nem most kezdődtek.
2019. dec. 12. 06:57
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Mit szólnék?!
2019. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Most már hiába dühöngsz, csak neked lesz rossz. A nagyi hibázott, mert megijedt, noha ez nem mentség. Valószínűleg a saját tapasztalatai alapján döntött úgy, hogy nem szükséges orvos. Elég neki most a bűntudat, hogy szerinte miatta ilyen a gyerek, ami természetesen nem így van. Nyugodj meg, és ígértesd meg vele, hogy ezentúl szól, ha valami van.
2019. dec. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Azta.rva!!!!

Mégis hogy a .csába tud ráesni egy 7 hónapos gyerek fejére egy fél kgos rádió?

SOHA többet nem bíznám rá és NAGYON kiosztanám! A te anyád vagy a férjed anyja?

2019. dec. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmit, mindenkivel megesik egy kis baleset. Kevés olyan anya van, akinél nem gurult le az ágyról pl a gyerek, csak nem vallják be. És nem valószínű, hogy ettől van neki idegrendszeri éretlensége.


Én sem vittem orvoshoz mikor leesett az ágyról. Egyből felsírt, nem volt aluszékony, nem hányt, tudtam mit kell figyelni rajta, így felesleges lett volna vele orvoshoz rohangálni.

2019. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Megnyugtatnám, hogy biztos nem ezért van, ugyanakkor azért elmondanám, hogy ezzel a titkolózással erőst megingott a bizalmam. Egyébként ha az ismerősi és ovis haverokat nézem, manapság minden 3. gyereknek idegrendszeri éretlensége van és valami fejlesztésre küldik. Az én egyik gyerekemnek is van pár kikupálni valója. Szakemberek szerint a sok inger és kevés saját felfedezésen alapuló tapasztalat a ludas, azaz a képernyőnézés, a városi alapzaj, a felgyorsult életben a kevés együtt töltött idő, a kevés mozgás és persze a gagyi élelmiszerek, környezetszennyezés, meg a satnyuló genetikánk. De hát ezt védje ki valaki.
2019. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem ez az oka.
2019. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Fú..hát nem csodálom, hogy ideges vagy.
2019. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Elhiszem hogy dühít, de négy év után ezzel én már nem foglalkoznék.

Az idegrendszeri éretlenségnek pedig egész biztosan nem ez az oka. Az én lányomnak is van.

2019. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Hogyha biztos vagy benne, hogy ez nem függhet össze a mostani problémával, akkor ne mérgelődj rajta utólag. Esetleg annyi a tanulság, hogy ha lesz kistestvér, akkor 3-4 éves kor alatt ne bízd rá.

Egyébként döbbenetes felelőtlenség... Gondolom, ő nem 7/24-ben volt együtt a gyerekkel, hanem időnként pár órára. Nem hiszem el, hogy annyi ideig nem lehetett volna csak vele foglalkozni. Akkor pedig ilyesmi nem történt volna meg.

2019. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Azért ne vonjuk le messzemenő következtetést. Nem biztos, hogy felelőtlenség, és nem biztos, hogy nem volt vele a nagyi mikor megtörtént a dolog. Az idősebbek már lasabbak, rosszabbak a reflexeik, rosszabb a szemük.


Az én anyámmal 5x több baleset volt a lányommal, az alatt a pár óra alatt míg vele volt, mint velem 1 hét alatt. És ez nem felelőtlenség, szimplán én vagyok a gyerekkel mindennap, és amire a nagyi nem is gondol, hogy megtörténhet, arra én értelemszerűen gondolok.


Pl a lányom 8 hónaposan akkor állt fel először, mikor édesanyámmal volt, pont az uzsonnát készítette neki, mikor felkapaszkodott az asztalterítőbe és rántott mindent magával. Ha én lettem volna vele, lett volna annyi reflexem, hogy megfogom az asztalterítő mielőtt a fejére esik minden, anyámnak nem volt. Eszembe nem jutott hibáztatni érte.

2019. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!