Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek a gyermekének...

Van akinek a gyermekének szenzormotoros intergrációs zavart állapítottak meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szenzormotoros anyukákat keresek. Örülnék ha valaki letudná írni a tapasztalatait, az ő gyermekénél mi volt szembetűnő tűnet ami miatt felmérésre vitte és jelenleg hol tart a fejlesztéssel.



2020. jan. 1. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az enyém nem az, de voltak régebben ilyen jellegű tünetei, dszit tornára járunk, nagyon szereti ő is, én is. Korábbi tünetek: zavarta ha koszos a keze, bizonyos hangok.
2020. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Mi most fogunk menni felmérésre magánban. Ismerősőm még nem mérte fel de kapásból erre tippel - én napokkal ezelőtt futottam bele ebbe, és igen sok minden illik lányomra.

Nálunk eleve toxémia miatt sorvadtként szűletett. 1 hetet volt pic osztályon 4 napot oxigéniinkubátorban. 1 éves korig jártunk fejlődés neurológiára. Ahol bár nem találtak semmi eltérést de azon kívűl hogy lemérték megkérdezték hol tart a mozgásban - ergo mint a védőnő- neh~z is bármit..

Mozgásban egyedül a járás csúszott a felálláshoz képest sokat. 8 hósan állt fel de csak 18 hósan indult el. Minden más időben volt. Beszédben 1 évesen 2 szava vt viszont 2 eves múlt addigra 2-3 szavas mondatokban. Tehát ezzel nem volt gond.

Pici korától fogva nagyon szeparációs szorongó. Mai napig utálja az idegenek javarészét. Picikorban elég volt ha csak ránéztek már üvőltőtt.

Nem szereti a hangos zajokat rettegett pici korban a porszívótól a tömegtől- bár ez sokat csökkent.

Nem tud térben tájékozodni.

Sosem volt jó a finommotorika. Sosem formabedobózott, a színezés nem megy neki. Nem igazán szeret rajzolni sem.

A szobatisztaság nagyon nehezen ment éjszakára még mindig pelusos.

Mindig nehezen etethető volt. Nagyon válogatós.

Arcot hajat mosni utál. Utálja ha egy kis folt vagy víz van a ruháján szabályosan kiakad, tépi le a ruhát.

Folyton mozgásban van folyton ugrál bútorokon. Tavaly előtt kezdtük az ovit akkor még rengeteget elesett a saját lábában. Tipikus figyelmetlen ügyetlen sokszor.

Sosem volt az a tipikus gyerek aki szereti ha babusgatják. Nem mondom hogy nem ölel meg de nála a szeretet inkább durva. Csak 2 példa oda megy a 2 éves húgához (imádja) nem megsimogatja vagy megöleli hanem megcsapkodja. Velünk szintén. A macskáinkkal képtelen szépen finoman játszani.

Apró horzsolásokból hatalmas ügyet csinál ellenben ha beüti magát ami még nekem is fáj azt viszont letagadja.

És a hisztik dühkitőrések. Mindig a lövetkezetesség napirend híve voltam. Nincs elkényeztetve ettől függetlenül nagyon akaratos és hisztis.

2020. jan. 1. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy csoport a facebookon: Szenzoros Gyerekek Szüleinek Segítő Csoportja.

Zárt csoport, de bevesznek. Sok hasznos dolgot olvashatsz ott, fenn van a Zűrzavaros Gyermek című olvasmány is, azt érdemes böngészni.

2020. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de már nimcs facebook profilom.
2020. jan. 2. 07:08
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:

Én 20 éves vagyok és ilyen betegségem van.

Kiskoromban én sem szerettem mosakodni. (Állítólag azt is mondtam néha, hogy fáj a tusfürdő).

A zoknit amióta egyedül veszem fel azóta kifordítva veszem fel, hogy a varrat ne zavarja a lábomat (előtte ment a hiszti minden öltözésnél).

Későn kezdtem el beszélni (4-5 évesen).

Kiskoromban tejallergiás voltam (állítólag ez is tünete lehet).


És hogy megy ez most?

A bőrrel érintkezés és ölelés bármely formáját utálom (még a szüleimmel is). Kezet fogni sem igazán szeretek (bár ehhez az évek alatt valamennyire hozzászoktam. Ettől függetlenül akivel lehet közlöm, hogy máskor ne fogjunk kezet ha lehetne).

Minden olyan felületet amit tudom, hogy sokan megérintenek, csak ujjperccel vagy valamilyen olyan testrészemmel érintem meg amivel nem nyúlok arcomhoz meg semmihez.

Ételekben nagyon válogatós vagyok. Kinézet alapján döntöm el, hogy most valamit megeszek vagy nem. (Általában a hús az ami nem tetszik ezért kevés húsfélét eszek.)

Nem járok farmerben és egyéb feszülős/keményebb anyagú ruhákban. Az emberek főleg úgy ismernek, hogy "a melegítős gyerek".


Hát kb ennyi. Remélem tudtam segíteni.

2020. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!