Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allapitottak meg valaki...

Allapitottak meg valaki gyerekenel gerincferdulest ovodaskorban? Mi lett vele?

Figyelt kérdés

Fizetos talp es gerincdiagnosztika volt az oviban, a 4 eves fiamnal bokasullyedest es gerincferdulest is irtak a papirra. A bokasullyedesre csak talptornat javasoltak, a gerincferduleshez megjegyzeskent annyit irtak, hogy a talpi elvaltozasok gyakori kovetkezmenye, gyermekorvosi kontrollvizsgalat javasolt. Nagyon ketsegbe vagyok esve, a tagabb ismerosi korben van gerincferduleses gyerek (kamasz es kisfelnott) van, aki fuzot is viselt eveken at, vab akinel a mutet is sokaig napirenden volt, vegul nem mutottek, de annyira latvanyos a hatan feloldalisag, hogy meg spagettipantos polot sem hord.

Ezen az ovodai vizsgalaton fokot, reszletet, semmit sem irtak, csak ennyit, persze elviszem szakorvoshoz is, de teny, hogy a fiam is kicsit furan tartja magat, mindig az egyik labara nehezkedik es kidinti a csipojet, szoval felek, hogy tenyleg van vele gond.



2016. ápr. 21. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Elsot jelentettem a moderatornak .


Kerdezo, itt most felesleges ezt kerdezgetni, mert nem tudjuk milyen foku.

Nekem is volt / van, 8-18'eves koromig gyogytornara es gyogyuszasra jartam.

2016. ápr. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ilyen fiatalon nehéz sportot ajánlani

fitball, ülőpárna

ezeken egyensúlyozó gyakorlatok

2016. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, (szerencsemre gondolom) nem lattam, igy nem is olvastam az azota toroltetett valaszt, hihetetlen bunko hozzaszolasokat tudnak irni, ezt tudom...

Szoval koszi annak is, aki toroltette.

Probalok gyerek ortoped orvost talalni, ha valaki tud ajanlani Budapesten, azt is megkoszonnem.

2016. ápr. 22. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos elviszed orvoshoz, de teljesen fölösleges, ingyen semmilyen szolgáltatás nincs rá, amiket pedig ajánlanak azoknak erőssen megkérdőjelezhető a haszna.

Ilyen korban meg főleg, úgyse hallgat senkire.

youtube on van "gyógytorna", és pl a szabályos gugolást megtanítanám neki. Amúgy szék alatti kúszások, és minnél hamarabb megtanítani úszni.

2016. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen ovis vizsgalat után kb ugyanezt kaptuk papírra írva. Voltunk azóta ortopédián es ott azt mondta az orvos, hogy gyógyúszást tud javasolni, de majd csak 5 éves kora után érdemes ezzel foglalkozni.
2016. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azért tegyük hozzá, hogy azért javasolja 5 évestől a gyógyúszást, mert 5 évesen szobatiszták stb és a gyógyúszás ban ott a gyógy szó.

Nem azért mert ez 4 évesen nem lenne probléma. Ezzel kapcsolatban bármit is akarsz, azt magadnak kell csinálni.

2016. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
már ovodásoknak is van sport gimnasztika, lehet látni a tehetségkutatókban, szóval bármire megtaníthatóak, csak senki nem szeret eleve lemaradott gyerekkel foglalkozni, pedig minnél később kezd el sportolni annál nagyobb lesz a lemaradása
2016. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon el van tévedve az utolsó két hozzászóló, de biztos otthon van a témában. Elég nagy baj lenne ha csak 5 évesen lenne egy gyerek szobatiszta. Általaban 2 éves koruk után szobatiszták, óvodakezdésre pedig elvárás. És miben vannak elmaradva? A gerincferdülés miatt?

Sokkal egyszerűbb oka van. Egy négy éves max pancsikázni tud a habokban, nem képes még végrehajtani az utasításokat, úgy hogy lenne is értelme az úszás oktatásnak. Persze kivételek vannak. Úszás oktatás felénk általában az óvoda középső csoportban kezdődik.Tehát kb 5 éves korban.

2016. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!