Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél nagyobb testvérek...

Akiknél nagyobb testvérek között a kor különbség, nálatok is vannak ilyen gondok?

Figyelt kérdés

7 év van köztük. A nagy 9 éves a kisebb most lesz 2.

Nem tudok ketté osztodni. Alig tudom lefoglani a kicsit, amíg a nagynak segítek a háziban, vagy éppen felmondja a tananyagot.

Alig van közös program ami mind a kettőnek jó.

A nagy már sok mindenben önálló, a kisebb úgye még nem. Úgy érzem a kicsivel mindent újra kell nekem tanulni. A lányomnal 23 éves voltam amikor született, a fiamnal 30, most 32 vagyok férjem 45, úgy érzem túl öregek vagyunk már egy ilyen kisgyerekhez.

Más is küzd hasonló gondokkal, gondolatokkal?


2020. jan. 9. 12:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, van-e olyan segítséged, aki el tudja vinni, le tudja foglalni a kicsit heti többször, amíg csak a nagynak szenteled az időd. Ez fontos lenne. És nem csak a tanulás miatt, hanem azon kívül is minőségi időt kellene a naggyal is töltened. Akár hétvégenként egy közös program kettesben, de naponta mondjuk egy kötelező fél óra (tudom, talán a hétköznapokba ennél több nem fér bele), amikor a pici nincs a közelben, ez a.nagy lelkivilágának nagyon fontos lenne.
2020. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valamelyik tanárom egyszer azt mondta, hogy ha a testvérek közötti korkülönbség nagyobb, mint 7 év, akkor gyakorlatilag egykeként nőnek fel.

Nem is várhatod el, hogy most együtt játszanak.


(Mikor 7 éves voltam az egyik unokatestvéremnek gyereke született, s mikor jöttek hozzánk mindig felpasszolták hozzám, mert ,,mindkettő gyerek". Igen, csak míg egy olyan 8-9 éves nem lett ő, nem tudtam mit kezdeni vele.)


S te még semmiképp sem vagy túl öreg, nyugi. Anyám 36, apám 32 éves volt, amikor én születtem.


Csak addig lesz nehéz, míg a kisebb nem lesz kb akkora, mint amekkora most a nagy. Egy 16 éves egy 9 évessel már elég jól elvan. :)

2020. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

25 éves vagyok. T

Húgom és köztem 8 év van és soha ilyen problémánk nem volt hogy nem jöttünk ki egymással. Mikor pici baba volt anyiéknem féltették tőlem, pólyában hurcibáltam :) ovis korában rengeteget játszottunk, mindig azt mondom hogy nekem 2 gyerekkor jutott a hugom által :) mire kis iskolás lett tobb barátja lett, én serdülőkorban voltam, akkor mar nem játszottunk ugy, de a mai napig nagyonközel állunk egymáshoz, én nagyon bírom mikor jön a tini gondjaival és nosztalgiázok :D most terhes vagyok, ő lesz a gyerekem keresztanyja. Szerintem ez emberfüggő. Én mindig azt mondtam hogy ez egy ideális korkülönbség, mert soha nem tudtunk semmin veszekedni civodni. Pl. 12 évesen nem veszek össze egy 3 évessel, hogy melyik plüss állatkával legyek :D próbálj vmi közös elfoglaltságot keresni nekik :)

2020. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%
Hát mi 3-an vagyunk testvérek. Nagyobbik hugom és én köztem 11 hónap van tehát együtt nőttünk fel. Amikor 8 éves voltam akkor született a kissebbik hugunk. Anyámék is 29 körül voltak amikor született. De viszont egyáltalán nem mondanám rossznak a kapcsolatot, kiskorában ugyanúgy játszottunk vele, nyomtunk neki zenét együtt táncoltunk, tehát mindig csináltunk valamit együtt. Most ő 11 én 20 vagyok, mai napig szórakozunk vele, elvisszük helyekre ha valami olyan érdekli ami minket is ugyanúgy együtt csináljuk. Minket nem zavart ha anyánk mondjuk vele többet foglalkozozt mert tudtuk hogy kicsi és több figyelem kell neki, mindig elvoltunk egymással is a másik hugommal meg hát egyedül is találtunk elfoglaltságot. Főleg 10 évesen, akkor már felsőben elkezdtünk átjárni osztálytársakhoz ők is hozzánk. Szerintem egyáltalán nem vagytok öregek még. Szerintem te pont jó korban szültél még. Nekünk is mázlink volt hogy anyám fiatalon szült minket mert a barátaim/osztálytársaim tök jól kijöttek vele mivel nem olyan volt mint az átlag szülők. Nekünk is jobb volt hogy fiatalosabb volt. Te pl. öregnek tartod magad de gondolj bele hogy sok volt osztálytársam és barátom szülei 50 körüliek. Ehhez képest az én szüleim a maguk 38 és 39 évével szerintem fiatalok a mi 20 évünkhöz képest. :D
2020. febr. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
63%
Mi 4en vagyunk testvérek a nővérem 22 a bátyám 20 én 16 a kishugom 7. Bátyám és én apásak voltunk. A nővérem és a hugom anyás de nagyon főleg a hugom. Mikor kicsik voltunk én mindig apval vagy bátyámmal játszottam. Nem igazán voltam az a babázós főleg mikor ovis voltam mikor nagyobb lettem alsós inkább akkor babáztam. Nővérem kis kora óta anyával nagyon szeretett vele a konyhában lenni "segíteni" neki. De ettől függetlenül én is szeredtem vele lenni természetesen csak én kinn az udvaron jobban szeredtem játszani. Mikor a kis tesóm meg született 9 éves voltam én anyáskodó voltam nagyon is meg oviban is mindig pátyolgadtam a kicsiket. Tesómmal sem volt másképp. Mindig segítettem anyéknak a kis tesómmal kapcsolatban, emlékszem tanítottam járni mikor már nagyobb volt stb... De volt mikor a kis tesóm piszkalt ezt ugy kell elképzelni, hogy harapdált. Anya és apa hiába szólt rá folytatta de igazából vissza gondolva olyan kis pici volt. Én nem voltam rá féltékeny inakabb ő volt arra aki"anyázni" akart(Ezt nyilván úgy értem csak anyával akart lenni vagy, hogy mondjam) akkor tudott hisztizni, h neki anya kell de ezt kinőtte valószínűleg azért mert anyáék elmondtak neki, hogy nem csak ő van meg sztm ezt idővel kinövik. De egy valamit én nagyon nem szerettem se a bátyám mikor ugye megszületett az anyai nagyszüleim mindig csak a kicsivel foglalkoztak és nekem ez nagyon rosszul esett ez így ment legalább 10-11éves koromig. A nővérem akkor már "nagyobb" volt. A szüleim sose csinálták ezt. Mind a hárman fel tudtuk azt fogni, hogy ő a kicsi neki kell a több figyelem. Nem tudom hogyan de nagyon jól neveltek minket. Mindig tudtunk vele játszani hiába van nagyobb korkülömbség. Szerintem ne aggódj menni fog az sajnos tanácsot nem tudok adni de egyáltalán nem vagytok öregek hozzá.
2020. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
63%
#25 vagyok annyit elfelejttettem, hogy mi mindig is foglalkoztunk egymással hiba vannak nagyobb kor külömbségek.Nekem nincsen gyerekem de szerintem ez nevelés kérdése meg a gyerekek hozzállása. Ha nagyobbak lesznek jobban fognak tudni játszani.
2020. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell ekkora korkülönbséggel szülni???nekem 8 és 10 évvel fiatalabb testvéreim vannak, nem sok kötődés alakult ki, állandóan nekem kellet rájuk vigyázni, utáltam az egészet. Az ilyen szülő ne csodálkozzon, idióta.
2020. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!