Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez pótcselekvés, feszültséglev...

Ez pótcselekvés, feszültséglevezetés?

Figyelt kérdés
3 éves fiam elalváskor - sôt újabban akkor is, ha csak megfogja a kezem - a körmömet és mellette a bôrt kapargatja. Miért csinálja? Sajnos nagyon nehezen bírom megállni, hogy ne vegyem el a kezem, borzasztóan zavar :( Kinövi?
2020. jan. 23. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

,,Sajnos nagyon nehezen bírom megállni, hogy ne vegyem el a kezem,"


Mert úgy gondolod, hogy ott kéne hagynod a kezedet? Nem, nem kell! Mondd meg neki, hogy ez neked fáj, legyen szíves abbahagyni. Még 800x el kell ismételni majd, de megérti.


Helyette ajánlj valami mást, sima kézfogást, ölelést vagy ha éppen úgy van valami elfoglaltságot.

2020. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

A fiam egy időben - még egész kicsi volt pedig olyan egy éves forma- arra kezdett rászokni, hogy a kezét bedugdosta a karom alá. Mondanom sem kell várhattam akár milyen picike a körmét akkor is úgy szántotta vele a bőröm mint a penge. Megmondtam neki, hogy ez fáj és dugja a kezét inkább a párna alá. Gond nélkül átszokott.

Az általad említett csodára néhány hónapja próbált rákapni, miután elkezdett úgy elaludni, hogy anya fogd meg a kezem. Arról is gyorsan lebeszéltem, egyszerűen megmondtam, hogy akkor fogom meg a kezét ha ezt nem csinálja. 2 éves volt akkor, pár alkalom elég volt.

Nem kell mindent eltűrnünk.

2020. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.


Egyébként azért próbálom megállni, mert úgy tûnik, mintha megnyugtatná. Ezért gondoltam, hogy így vezeti le a feszültséget, ami bennemaradt a nap során, és hátha azzal nem teszek jót, ha nem hagyom... 😕 És mondtam már neki, h fáj, ne csinája, akkor abba is hagyja, de ahogy nem figyel erre, rögtön kezdi. Mint egy reflex. Ô is úgy szokott elaludni, hogy fogom a kezét.

2020. jan. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!