Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érjem el, hogy csak...

Hogyan érjem el, hogy csak akkor egyek ha éhes vagyok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval elég sokszor eszek úgy is hogy valójában nem is vagyok éhes és az adagokkal is gond van szerintem túl nagyok.Már évek óta súlyproblémáim vannak emiatt.Hogyan tudnám elérni hogy legyen bennem valami gát,hogy ne egyek csak akkor ha valóban éhes is vagyok?

2019. nov. 10. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Akaraterő...

Mindig kérdezd meg magadtól, hogy: Szükségem van erre az ételre? Jót teszek magammal, ha ezt még megeszem? Megéri ez a tíz perc élvezet azt, hogy után a bűntudatom lesz, hátrálatatom magam a céljaim elérésében?

Esetleg kereshetsz valami étvágycsökkentőt pl zabkorpa tabletta, maté tea

Igyál egy pohár vizet, lehet csak azért kívánod az ételt tele gyomorral is, mert igazából szomjas vagy

De olyat is lehet, hogy rágcsálsz valamit, ami semennyire se hízlal, viszont lassan lehet enni és így kielégíti az rágcsalás/ ízek iránti vágyad pl fagyasztott gyümölcsök szopogatása, répa/ uborka/ zeller rágás, zero ürítők, fagyasztott citromos- édesítőszeres víz, cukormentes cukorka, apróra kockázott gyümölcsök, rágó, (borneó por magában- én ezt szoktam, bár nem túl egészséges...)

Ezek körül egyik se vágja tönkre a diétád!

Remélem tudtam valami hasznos tippet adni :)

2019. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg, mik azok az ételek, amikből jellemzően túl sokat eszel, vagy nehéz abbahagyni. A finomított szénhidrátok (cukor, liszt), feldolgozott, adalékanyagokkal telepakolt ételek jellemzően ilyenek, cseréld le őket hasznosabb ételekre. Több rost (zöldség, gyümölcs), több fehérje (ha eddig kevés volt).
2019. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!