Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy korkülönbségnek számít...

Nagy korkülönbségnek számít két testvér kötött a 7 év?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 08:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Köztem és öcsém közt 8,5 év van. Amikor megszületett rossz volt, gyerekként úgy éreztem, hogy már nem én vagyok a mindenség(nem szüleim részéről, inkább az idősebb nőrokonok, meg az akkori ismerősök miatt) Anyum szerint sokszor volt nehéz, hogy összecsiszolódjunk. Viszont most, hogy 26 leszek, ő meg 18, iszonyatosan jó a kapcsolatunk. Semmiért sem változtatnék(persze nem is tudok) rajta. Hosszú évek óta nagyon jóba vagyunk, szerettem mindig is, de mostanra, felnőtt fejjel, hát mindennél jobban tudom imádni :) Addig volt szerintem rossz, amíg nem tudtunk együtt marhulni :)
2020. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nagy, de a jó testvérség nem ezen múlik! Én és húgom között 9 év van, mégis imádjuk egymást, első perctől jó a kapcsolatunk. Mikor kicsi volt, mindig játszottam vele, simiztem, beszéltem neki. Ahogy egyre nagyobb lett is folyamatosan törődtem vele, mentem érte oviba/suliba stb. Segítettem neki a tanulásban, ha valamit nem értett. Aztán kamaszodott és attól még hogy ő 10 volt én meg 19, lazán leültem vele tarsasozni. Sokat kirándultunk együtta családdal meg külön is. Most meg már 17, én 25 és viszem magammal bulizni. :D

Anyáék is sokkal nyugodtabbak, hogy tudjak velem van és vigyázok rá.

Ja a másik heppünk a Parkba koncertekre járni.

Szóval egyáltalán nem a korkülönbségen múlik az, hogy 2 testvér jó tesó legyen.

Ismerek nem egy olyan testvérpárt, ahol 2-3 év a korkülönbség és ölik egymást a mai napig. Mindig ugyanazt a játékot akarták, ha az egyik játszott valamivel, a másik is egyből azzal akart stb. Nálunk ilyen probléma ugyebár fel sem merült. Szóval megvan a maga előnye a nagy korkülönbségnek is.

2020. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, elírtam nem 25, hanem 26 vagyok.
2020. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagy, de nem vészesen nagy. Simán lehetnek jó tesók. Köztem és a testvérem között 7,5 év van, mi iszonyatosan megutáltuk egymást. Én felnôtt, ô kamasz, nem hiszem hogy a késôbbiekben bármit is változna a viszony.
2020. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
A 6-os valaszoloval ertek egyet. Gyakorlatilag két egyke gyerek lenne, akiknek a korkulonbsegbol adodoan soha nem lenne azonos az igenyuk és érdeklődésük semmiben. Ketté fogsz szakadni míg felnőnek..
2020. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Már miért ne lenne közös érdeklődési körük?? Ez nem igaz!

Az öcsém 8 évvel fiatalabb és egyáltalán nem két egyke gyerekként nőttünk fel, nagyon sokat játszottam vele, míg kisebb volt. Suliban ugyanúgy segítettem neki, ha valami nem ment, tök szívesen jött oda hozzám, hogy ez vagy az hogy van. Én pedig simán leültem vele kártyázni, tarsasozni, fociztunk stb. Ma meg már együtt bulizunk, moziba járunk, szabadulószobába megyünk, kiállításokra és még sorolhatnám.

Szóval baromira nem igaz, hogy csak azok lehetnek jó tesók, akik között alig van pár év korkülönbség. Ott meg amiatt ölik egymást, hogy "Ez az én játékom", "Neeem, mert az enyém" meg az "Add ide, azzal én akarok játszani". Legjobb haverom és a tesója között 2 év volt, hát mondanom sem kell, mindig mindenen vitatkoztak, rohadt rossz tesók voltak és a mai napig sem simultak ki köztük teljesen a dolgok, teljesen más az érdeklődési körük, alig csinálnak együtt valamit.

Tehát véletlenül sem a korkülönbségen múlik az, hogy valakikből jó testvér lesz-e.

2020. febr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt az egykés dolgot. 10 éves voltam amikor megszületett a kisöcsém, a legidősebb tesónk meg 16 volt.

Mindannyian nagyon jól kijöttünk, szívesen játszottam, tanultam vele, kijött a legidősebbel is. Mai napig nagoyn jó a viszonyunk.

2020. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
58%

Én és a nővérem közt 18év van.


A bátyám és én köztem 7-8év van.


Az öcsém és köztem 5 év van xd


Szóval szerintem jó

2020. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!