Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több mint egy éve kínszenvedés...

Több mint egy éve kínszenvedés a hajmosás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom 2 és fél éves, lassan hátközépig érő haja van, muszáj megmosnom neki legalább heti egyszer, de végigüvölti az egészet. Próbáltam olyan samponnal, ami nem csíp, tettem törölközőt az arca elé, hogy ne menjen a víz a szemébe, megtanulta azt is, hogyan hajtsa hátra a fejét, mikor a vizsugár éri.

Próbáltam elterelni a figyelmét, az sem ment. Egyszerűen nincs több ötletem. Ha mondom neki hajmosás előtt egy fél órával, hogy fürdés és hajmosás is lesz, már azon kiakad.


Valakinek van valami ötlete/tapasztalata? Akinek hasonlóan nehezen viselte, kinőtte ezt később? Ha igen, mikor?



2020. febr. 23. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia at erzem a helyzetedet nekunk 3eves koraig ez ment. Nalunk az ido tette meg a hatasat illetve hogy o moshatta meg. Kitartast
2020. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell neki bejelenteni.

Ne legyen választás. Hajmosas van és kész mint ha mi sem történne. Nálunk bevalt.

2020. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Nekem ezt a műsort biztosan nem csinálná, az tuti. Sosem engedtem az ilyen vernyákolást egy pillanatig sem. Nem akarsz hajat mosni? Gyere, vágjuk le és elő az ollóval. Vagy visítasz? Szervusz, és otthagyod. Ne félj, megjön az esze. Sima, tömény hiszti,mert látja, hogy van kivel. Az én kislányomnak combközépig érő, göndör haja van, a mosás-fésülés 10-12 perc.
2020. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 3. válaszoló. Te tipikusan egy olyan ember vagy akiben semmi empátia nincs. Otthagyni az üvöltő gyereket. Nem hiszti, hanem fél. Az én fiam nem hisztizik szinte soha, de valamiért retteg ha víz éri a haját. Akkor is ha véletlenül maga önti le a fejét vízzel. Kiborul. Durva lenne ha ekkor otthagynám a rettegő, reszkető gyereket, hogy ez csak hiszti Vissz lát.

Kérdező, én is mindent próbáltam, ő moshatta (volna), volt törölköző az arca elé, de semmi nem vált be. Egyszerűen valamiért retteg.

Remélem kinövik.

2020. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerűen elintézném: ha hiszti van a hajmosás miatt, akkor nem kell hosszú haj.. Vágatni kell egy csinos rövid frizurát.

Egyébként ne haragudj de nem értem miért kell heti több alkalommal megmosni a haját. Az én lányaimnak is hátközèpig ér a hajuk, kb 3 hetente egyszer mossuk. Nem zsìrosodik vagy csimbókosodik akkor se ha nincs hetente mosva.

Sajnos praktikat nem tudok javasolni mert az enyèmek sose ordìtottak ha hajat kellett mosni.

2020. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Anyu mesélte, hogy én segítségért sikoltoztam hajmosáskor. :D

Mint akit ölnek.

Nem igazán emlékszem rá, és most már szeretek is hajat mosni, szóval nem traumatizált...

Ami viszont a kisebbik lányomnál bejött, hogy legyezgetem a hiúságát:

Micsoda szép, fényes lett a hajad! Pont olyan, mint -kedvenc disneyhercegnőé- És milyen illatos! Nahát!

Plusz kap egy csepp hajvégápoló olajat, ami nagylányos cucc!

Nem mondom, hogy nincs néha vinnyogás hajmosáskor, de könnyebb.

2020. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás, majd kinövi.

Az én lányom is ilyen volt, mi is bevetettünk mindent, de hiába. Ami viszont érdekes volt, hogy ha a nagypapája mosta a haját, akkor egy szava nem volt.

Már nem is emlékszem mikor hagyta abba, de mostmár magának mossa-5 éves.

2020. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, ebben nem választhat. Van, amiben igen, pl. milyen színű pólót vegyen fel aznap, de ha hajat kell mosni, akkor hajat kell, mert egy hét után már elkezdi vakarni, és látszik a haja minőségén is, hogy kell neki egy mosás. Egy időben két-három hetente mostuk, az nem vált be sajnos semmilyen téren sem.


Próbáltam már úgy is, hogy nem szólok neki előre, akkor is kiakadt, talán még jobban is.


Kedves 3-as, attól, hogy levágom ollóval a haját rövidre, még ugyanúgy meg kell mosni, a problémát ez nem oldaná meg. Ráadásul ne haragudj, a lányomnak tényleg nagyon szép haja van, nem vágnám le csak ennyi miatt.


6-os (20:42), most újabban én is ilyesmit próbálok, illetve többször mosok hajat előtte is, hogy lássa, semmi olyan nem történik, amitől félnie kéne. Remélem ő is mihamarabb túljut rajta :)

2020. febr. 23. 21:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az segített h magának mossa. De kb csak 3,5 éves korától nincs sírás hajmosás alatt.

Mi is a törölköző, épp hogy vízsugár kombóval csináljuk. Utána samponozza magának (aztán én még átdörzsölöm) és öblítés.

Próbáltuk h egy tálba merített vizet, és azzal öntöttük le, de az én lányomnak a zuhanyos módszer jibban fekszik

Heti egyszer mossuk mi is a haját.

Majd idővel javul a helyzet.


Aki azt írta h akkor le kell vágni. Miért a rövid hajat nem kell mosni????

2020. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az zavarja, hogy elmerülhet a vízben. Próbáld meg állva, hogy behajol a kádba. A vállára egy törölköző, aminek a sarkát az arca elé teszi.
2020. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!