Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a lányomnak...

Hogy tanítsam meg a lányomnak hogy mit szabad csinálni a cicával? 1 éves és már nagyon kezdi érdekelni a cicank

Figyelt kérdés
Mászik utána állandóan mindig menne utána. Egyszer mikor nem figyeltem meghuzta a farkat... És éves közbe is nyukalna a cicahoz
2020. márc. 7. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az én babám még csak fél éves, de már izgatja a macska. Kúszik utána. Volt olyan is hogy elkapta. Persze mindig figyelek rájuk. Ha nem vagyok ott a macska messziről elkerüli. Én meg szoktam fogni a kis kezét és simizem vele a cicát. Közben mondom neki, hogy így kell szépen simagatni a cicát. Nem szabad bántani. Utána kézmosás.

Úgy is lesz olyan, hogy meghúzgálja. Mindig el kell neki mondani hogy nem szabad, fáj neki.

2020. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megértetni, hogy csak finoman szabad, illetve ne engedd oda, ha eszik; amúgy a cica elintézi, nem fog a közelében maradni, ha bántja.
2020. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy megtanítsd neki a helyes bánásmódot. De szerintem a macskák pont azok, akik nem hagyják magukat, majd jól visszaadja, ha nem szépen nyúl hozzá. Jó nevelők a cicák:)
2020. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam mindkét lányomat,hogy megfogtam a kezüket és úgy simogattuk a cicát együtt. Közben mondtam, hogy csak simizni szabad finoman,bántani csapkodni húzni nem szabad. Ezt jó sokszor csináltuk.
2020. márc. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk a kicsik mindent csak úgy simogathattak, hogy valaki kezével együtt, amíg meg nem tanultak szépen simogatni (kutyát, cicát, kisebb unokatesót). dédinek volt egy meglepően élethű plüsskutyája, azon jól lehetett mérni, mikor lesz a simogassuk meg a kutyát feladatból tényleg simogatás megmarkolás helyett...

mondjuk szerintem is megtanítja arra a cica is, bár neked okozhat stresszes perceket, ha ráhagyod a nevelést :D

2020. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!