Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy viseli az otthon...

Ki hogy viseli az otthon tanulást, az alsós gyerekével?

Figyelt kérdés

Hát mi már a 3.napja benne vagyunk, igyekszem szüneteket tartani, hasonlóan mint az iskolaban, csak mi 9kor kezdjük. Igaz én a hugommal vagyok itthon, de néha fejre tudnék állni, agyilag teljesen lefáradok mire végzünk:D

Ez más mint amikor haza jön a suliból és gyakorlunk(elég sokat foglalkozok/vagyok a hugommal) 3.osztályos.

Érdekelne, más hogy viseli, vagy valami taktikája, napirendje, ha szeretnéd leírni :)


2020. márc. 19. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén ha leüvöltenek is némelyiket én sem tudtam megnyitni sem 😀

Infomatikus apuka konvertalta at és kuldte el nekünk..

Nah akkor ez egy 2.os gyereknek és nekünk nincs gép csak Tablet meg telefon.

Agyrém

Képtelen milyen lehet aki home Office ol mellette

2020. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 3.osztalyos. Erre a hétre csak gyakorló feladatokat kaptak. Plusz 2 volt amit vissza kellett küldeni.

Jövő héttől már új anyag lesz, szerdán tz.


Nálunk is horror, plusz van kisteso.

Mi 11-kor kezdjük. Tantárgyankent csináltuk. Tegnap csak a nyelvtan volt másfél óra. Mateket még nem is kaptak.

A kedvencem az, hogy jövő héten lesz rajz házi. Nem értem miért nem a fontosabb tantárgyakra állnak rá.

2020. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom milyen más megoldás lenne jó nekik..

De igen meg nézném azt a tz-t :/

Tehát nincs elég baja mindenkinek szokni kell a helyzetet,és egyből tz-vel probálkoznak azért na..

Azt kivitelezni, nálunk a napi anyagról amit megcsinált a gyerek kell képet küldeni egy email cimre, és egyenlőre ezt fogják osztályozni

Hát kitartást, mind tanároknak, mind a szülöknek.

2020. márc. 19. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlós feladatok megoldását elküldi. Ezért arról nem kell képet vissza küldeni
2020. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, bár váltogatni a 3-4-5. osztályos anyagok között nem egyszerű. Én 8-tól délig tanulok a 2 kicsivel, utána pedig a naggyal, mert amíg én a kicsikkel tanulok, addig a nagy az M5-öt nézi.
2020. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Agyhalál. Főleg, hogy dolgoznunk is kell mellette, home office-ban dolgozhatok, de a héten egy teljes napot tudtam itthon tölteni, de akkor egész nap a gyerekekkel foglalkoztam, segítettem, fényképeztem, töltöttem, küldtem. A többi nap be kellett mennem az irodába, illetve tegnap délben jöttem el. Apuka vállalkozó, saját cég, de ő is volt velük a héten, idegbeteg lett kb. Mi kaptunk amúgy egy napirendet, amiben napi öt óra van a tanulásra szánva, le van írva, hogy felkeléstől lefekvésig mikor mit kell csinálni a gyerekeknek. Csak az nincs belekalkulálva, hogy a szülők dolgoznak általában és nem azért nem akarnak otthon lenni, hanem azért, mert dolgozniuk kell. Nálunk két gyerek van, negyedikes és elsős. Jövő héten új betűt is tanulnak. Vicces lesz. Egyedül a negyedikes angol tanárja van a helyzet magaslatán a digitális oktatásban, semmit nem kellett fényképezni, meg elküldeni, online küldte a teszteket, meg hangfelvételt a kiejtésről. És nem a netről szedte le, ő maga diktálta fel. Kitartást, nagyon rendes vagy, hogy segítesz a húgodnak és a szüleidnek.
2020. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartást! Én waldorf iskolás másodikossal, home office, férjem még dolgozik. Kellene vmi szülősegítő blog vagy fórum, facebook csoport, bár ott én egyáltalán nem vagyok. Gyűjtöm az ötleteket. És furcsa hogy erről nincs semmi visszajelző értékelés központilag. Persze az emberélet a fontos, meg a boltok feltöltése, gyógyszertár de tényleg kimerítő tanároknak is. És mentális támogatás korcsoportonként más priotitással! Prevenciós célból. Milyen lesz ha visszamennek az iskolába? És minimalizálni a képernyőt!
2020. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!