Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj lehet a 14 hónapos babámma...

Anonym34 kérdése:

Baj lehet a 14 hónapos babámmal vagy én aggodom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A lányom jövőhéten lesz 14 hónapos és én ugy veszem észre mintha le lenne maradva kicsit... mozgasfejlödesből mindig előrébb volt 6hónaposan allt es 10 honaposan mar ment. Viszont pl. Nem mutogat semmire .. meg olyan mintha nem ertene .. es ha valamit akar hisztizik .. nemhogy ramutatna hanem sír..

nem tudom hogy az lehet egy ok hogy 3nyelvet hall itthon .. en magyarul beszelek hozza a parom albanul es en meg a parom egymas között nemetul beszelunk.. viszont tudd tapsizni, papat mutatni , cuppogni a szajaval, ettet minket mindig meg gögicsél sokat de még 1 ertelmes szot se mondott eddig. Es a fel testverem fia autista es kicsit parazok

Köszönöm a valaszokat

(Bocsi a helyesirasert)



2020. márc. 23. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok és tökéletes, hogy gőgicsél, játszik a hangjával. 2 éves korára kell meglennie 20 szónak.

Annyit megjegyeznék, hogy nem vagyok ellene a többnyelvűségnek, viszont van egy olyan beszédzavar, amit beszédészlelési és -megértési zavarnak nevezünk. Ha ilyen zavara van a gyermeknek, akadályozhatja a beszédelsajátítást, viszont csak később, óvodáskor körül mutatható ki. Ezzel azt szeretném mondani, hogy nem képes minden gyermek a többnyelvű környezet befogadására (sőt, tapasztalatom szerint keveseknek sikerül valóban tünetmentesen). Javasolnám, hogy szűkítsétek le a kicsi előtt használt nyelvet 2-re.

2020. márc. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Én arra gondoltam hogy mivel itt élünk ausztriaba inkabb mindannyian németül beszélünk hozzá és késöbb ugyis megtudd tanulni magyarul.. a parom 3eves koraig 1szot nem beszelt es sokaig levolt maradva mindig kiröhögtek .. en ezt nem szeretnem .. ma viszont 4 nyelven beszel

2020. márc. 24. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3 nyelven beszeltek hozza, igy sokkal lassabb lesz a beszedfejlodese. Amit egy atlagos babanak 1 nyelven is nehez megerteni. Ti 3 nyelven mondjatok. Idovel konnyebb lesz de joval kesobb fog beszelni.

Fiam is igy volt, az apjatol torokul, tolem magyarul, kozossegben angolul hall mindent.

2020. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De viszont ami jobban aggaszt hogy nem mutat semmire ha szeretne valamit ... hanem hisztizik
2020. márc. 24. 00:52
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

"mindannyian németül beszélünk hozzá és késöbb ugyis megtudd tanulni magyarul. "


Ritka hülye ötlet.

2020. márc. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!