Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesednek hány lyukas foga...

7 évesednek hány lyukas foga van/volt?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 16:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

6 db jelenleg. Borzalmas gyengek a tejfogai. Kap vitaminokat, napi 4-5x mossuj a fogat on is maganak, elektromos fogkefeje van. Voltunk ozonos kezeleseken barazda zarason, fogtomeseken.

Sokat jarunk fogorvoshoz, de igy is gyengek a fogai. A cukros savas dolgokakat teljesen kizartuk az etkezesebol, megis romlanak a fogai.

2020. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szerintetek ezt lehet örökölni, a hajlamot hogy könnyen romlik a foga?

Sajnos nekem 32 évesen nincs egy ép fogam se.

Pedig nem dohányzom,nem kávézom, édességet is ritkán eszem.

A lányom 7 éves. Utálja az édességet! Szinte csak vizet iszik. A sósakat szereti,kuki,ropi, tallér stb.

Mégis már 4 lyukas foga van. De nem kicsit, hatalmas lyuk van rajta,és csúnya fekete.

Mossa a fogát rendszeresen,mégis ez van.

El vagyok keseredve.

2020. ápr. 4. 20:00
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyomnak gyonyoruek a fogai,nagyon alaposan mossa, de a kisorlok osszeernek es ott romlik mindket oldalon felul. Probalkozunk fogselyemmel, nyilvan nem tokeletes a vegeredmeny, ha romlik. Nem tudom h tejfog romlas orokletes-e. Enyemek sem esznek csokit, cukrot. Amelyik osztalytarsat ilyenekkel tomik, ott a tejfogak feketek voltak es ki kellett huzni mind, ez mas.
2020. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Neki sem a metszőfogai feketék,hanem ahol az örlők össze érnek,alul-felül,ott van a 4 lyukas foga.
2020. ápr. 4. 20:40
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy itt sokan leírták, hogy pedig nem eszik édeset, nem iszik üdítőt, holott elsősorban a nassoló étrend hibáztatható a fogszuvasodásért, amibe nem csak az édesség fér bele. Minden egyes étkezésnél, legyen az egy tisztes ebéd, vagy egy szem kuki lecsökken a szájüreg pH-ja, amikor kioldódnak az ásványi anyagok. Ez egy idő után megáll és visszaépülnek a kioldódott anyagok (jusson eszetekbe az Orbit reklámnál gyakran látott Stephans görbe), de ha egy nap ez túl sokszor fordul elő (többször, mint 4-5 alkalom), akkor bizony várható a szuvasodás. Elég, ha csak délután elcsemegézget a gyerek kukiból, vagy elkortyolgat egy 100 %-os narancslevet. Ez a titok valójában, nem az, hogy néha ebéd után megeszik egy túrórudit, vagy megiszik egy pohár teát, az a baj, hogy sokszor fél óránként bekap a gyerek csak egy darab vmit, pont mire visszaállna a pH ideális szintre, már csökken újra. Nincs ideje az ásványi anyagoknak visszaépülni.


A másik a fogmosás. Legkorábban 7-8 évesen tudja egy gyerek egyedül megmosni, de akkor is még éveken keresztül felügyelettel. Addig nem tudja. Próbálkozzon persze, de sajnos nincs olyan finommotorikája egy 5 éves gyereknek, mint ahogy a fenekét sem fogja tudni kitörölni, úgy azokat az apró tejfogakat sem fogja tudni megmosni.

2020. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mèg csak 5 èves, 9 lyukas foga van. Nagyon koràn romlani kezdtek, mèg semmi èdessèget nem evett mikor romlani kezdtek, fogàt is mossuk napi 2x. Kapott òzonkezelest, ahogy meglesznek a hatosai, baràzdazàràst is kap majd. Az első ès a màsodik telèn (10 es 22 honaposan ) romlott el 4-4 foga, azòta emelt adag d-vitamint kap tèlen, lehet hogy vitaminhiany okozta, lehet hogy nem, ezt màr sosem tudjuk meg :/
2020. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%

"A sósakat szereti,kuki,ropi, tallér stb"


Ezek ugyanúgy szénhidráttal teli szemetek, amik ugyanúyg károsítják a fogakat, mint az "édessségek", mert ugyanúgy bomlanak le a szájban!

2020. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy sincs neki, nagyon szép fogai vannak.

Nekem ennyi idősen már a 3. lyukas tejfogamat húzták ki. Sajnos nagyon gyengék a fogaim, törnek, lyukadnak, szuvasodnak. A férjem 30 évesen járt először fogorvosnál (mármint kezelesen, ellenöríztetni rendszeresen járt). Remélem az ő fogait örökölte a fiunk.

2020. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen nincs egy sem a lányomnak.
2020. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen és szoptatósan azért lett sok új sajnos, és ami nem, az fájdalmas rá lekopott, mert csontritkulásom lett. Érdemes ez irányba kivizsgáltatni (engem sem akart küldeni a háziorvos, mert fiatal vagyok ehhez, és a fogorvos szerint sem ez okozta, akihez 3 havonta jártam fogkőleszedésre). Sokáig vérhigítóztam meg nem ehetek tejfehérjét, ami miatt ugyan szedtem kalciumot, de nem jó fajtát, mint aztán kiderült a reumán. De ismerek olyan óvódást, akinél a D-vitamin nem tud felszívódni és szintén csontritkulása lett (egy törés miatt kezdték kivizsgálni), és neki is rosszak a fogai. Nem vagyok persze orvos, de egy célirányos kivizsgálást mindenkinek ajánlok, aki ezzel küzd, ezen ne múljék.
2020. ápr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!