Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyerekednek van...

3-4 éves gyerekednek van lyukas foga?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Olvastam ezt a régebbi kérdést itt, és megdöbbenve láttam hogy több válaszoló is írta hogy a három éves gyerekének nyolc lyukas foga van. Teljesen ledöbbentem ezen. Egész nap cukrot esznek vagy miért?


2016. szept. 26. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon sokan még a fogak kibújása után is etetik este a gyereket. Az anyatej és a tápszer is tőmény cukor éjhel rátapad 3s rohasztja a fogakat.
2016. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Igaza van az elsőnek + azt még hozzátenném,hogy az a napi 5 fogmosás veszettül sok,simán szét lehet vele cseszni a fogzománcot,utána meg gyorsan el kezd romlani a fog...
2016. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek nincs, de ismerek olyat, akinek nincs egy ép foga sem.
2016. szept. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

8 és 12 évesen sincs lyukas foguk, pedig még akad pár tejfoga a nagyobbnak is.

Egyáltalán nem természetes, ha sok a lyukas tejfog. Akkor sajnos a maradandó fogaik is hamar romlani kezdenek majd, és az (szerintem) sokkal nagyobb baj!

Pedig sajnos ismerek olyan 16-20 éves fiatalokat is, akiknek alig van ép foga.

Ha kisgyerek korban megtanulják helyesen ápolni a fogaik, és egészségesen esznek, később sem lesz gond.

2016. szept. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell hozzá cukorral etetni, a fogak állapota genetikai adottság.
2016. szept. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiamnak 3 évesen lyukadt ki 2 foga is, lassan 4 éves, azóta nem változott a helyzet. Édességet nagyon keveset kap, inkább az esti kakaó cumisüvegből ami nagyon rossz a fogainak. A fiam fogain nagyon mélyek a barázdák, ezzel voltunk régebben orvosnál de nem tudtak vele mit csinálni. Olyan mélyek (azon a 2 fogán ami ki is lyukadt), hogy belement az étel és nem tudtuk kimosni, fogpiszkálóval sem tudtam kiszedni belőle az ételdarabot.
2016. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs lyukas foga az enyémnek,de amúgy van barázdazárás ,hogy ne tudjon ott maradni az étel.
2016. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3 éves és nincs lyukas foga. Reggel és este mossuk ill. ha vmi èdeset kap ebédre vagy uzsonnára, akkor is. Kifejezett édességet nem kap.
2016. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tejfogakra nem csinálnak barázdazárást.


Nekem három gyerekem van, az egyik 9 éves és nincs hibás foga, a legkisebb 4 éves és 3 tömött foga van, de látom hogy több is szuvasodik.

Ugyanúgy esznek (leszámítva az iskola-óvodát nyilván).


Én negyven leszek, pocsék a fogállományom és mindkét szülőmnek is olyan.

A férjem családjában picit jobb a helyzet.


Barátnőmmel egy idősek vagyunk, neki is három gyereke van, NULLA rossz foga...

Ez tényleg genetika.


Amikor túl sok cukrosat kap egy gyerek, akkor nem csak belül szuvasodik, hanem az egész fog "fekete lesz" és elrohad, az azért nagyon ritka.


A túl sok fogmosás egyértelműen káros, főleg ha narancsot-citrus félét eszünk, vagy rostos gyümölcslében isszák ugyanezt, akkor utána minimum fél óráig tilos is, mert az meglazítja a zománcot és egy jó kis dörzsöléssel se is sikáljuk...


Én a fogorvosom tanácsára nem is eszem/iszom ezeket, de így is mindegy, épp túl vagyok egy gyökértömésen...


Ez egyéni adottság kérdése.

2016. szept. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hétéves és nincs. De ez nemcsak a mosáson mega tápálkozáson múlik, hanem a géneken is. Van, aki egész életében alig mossa, mésincs rossz foga egy se. Van, akinek meg gyárilag nincsen egyszerűen fogzománca, ezért hiába mossa állandóan, max késleltetni tudja a romlást.
2016. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!